bugün

- benim babam çok zengin, alıcam o sıpayı, vurucam kırbacı vurucam kırbacı, oooohh yaaa.
*
(bkz: para var huzur var)
bu cümleyi sarfedebilen bir insana gönül rahatlığıyla bok atılabilir.
bu cevabı cuk oturuyor olarak görenler zaten layık oldukları yerde , layık oldukları şekilde ve sistem içinde okumaktadırlar. lakin bazıları sizin kadar şanslı olamıyor beyim. bilmemnerenin bilmemne köyünde doğup zar zor liseyi bitiren, senin sahip olduğun imkanların yarısına bile sahip değilken, kendi emeği ile senin aldığın puanı alan ancak ;boğaziçi , odtü olmayan okullarda okumak zorunda kalan adamlar var. bu cevabı verip kendini tatmin etmek yerine, eğitimin herkes için ulaşılabilir eşitlikte olduğu bir eğitim sistemini savunsan daha iyi olabilir bence. ama gene de para senin paran, ister baba parası ile caka satan beynine zorla birilenini bir şeyler sokması için harcarsın onu, ister kıvırır ya neyse.
haklı cümle.
(bkz: pis fakirler)
madalyanın birde acı yüzü vardır ki; param yok, bu yüzden okuyamiyorum.
(bkz: sanane) aha bu kadar öğreniyorsunuz. naş şimdi.
(bkz: yürü be)
(bkz: babadan burslu)
"paramda gözün mü var pis fakir, ben çalıştım ben kazandım, sen de çalışsaydın, sen de akıllı olsaydın, it!" diye devamı getirilebilecek cümle.*
18 yaşında özel üniversitede okuyabilecek kadar para kazanabildiysen eğer eyvallah * ha yok baba parası ile okuyorsan ondan da banane lakin şu hayatta çok bi işe yarayacağını sanmıyorum. *
(bkz: yeditepe sözlük)
(bkz: babam sağolsun)