bugün

hayatı boyunca hiç karides yememiş ve ahtapot salatası nın adını bile duymamış insanlar gurubu.
(bkz: kirlenmek guzeldir)
(bkz: nöbetciler bunlari aslanlara atin)
sallandiracaksin iki tane fakir taksim meydaninda bak bakalim fakir kaliyor mu? hepsi calismaya baslar...
Aaa!! ne bu canim bu ulkede zenginlerin yasama hakki yok mu!!
(bkz: züğürdün çenesi zenginin malını yorar)
(bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değiliz)
(bkz: cingeneler)
toplumu bozan fakir takımı için kullanılır.gayet medeni ve müreffeh olabilecek ülkemizi fakirlikleri ile maalesef üçüncü dünya ülkesi durumuna çekerler. bir de bunu gayet vurdumduymaz ve olağan bir şekilde yaparlar. bu pis fakirler üreme kabiliyetlerini de geçen zaman zarfında inanılmaz geliştirmişlerdir. kokarlar bir de. gruplar halinde yaşarlar. bazenleri iki üç aile birlikte kalırlar, bir de küçücük evlerde yaşarlar. ev küçük mutfak küçük olunca hepsi mutfak masasına sığmaz mütemadiyen aç kalırlar. evleri küçük olduğu içinde gayri safi hintli masılayı böler parçalar pinçik ederler. al sana hintlililerle de aramızı bozdular. ben şahsen yanımda fakir savar taşıyorum. sıkıyosun gelmiyolar yanına. mütemadiyen soğan koktuklarını söylemiş miydim.
olsa olsa pis olduğuna göre onun ruhu fakirdir. en sevmediğimdir.
zengin parasıyla züğürt karısıyla oynar. yaşasın fakirlik..
"halk gibi kokuyorsunuz pis fakirler", denilmiştir "vadim o kadar yeşildi ki" isimli rus edebiyatı klasikleri romanında. o dönemki işçi sınıfı ve aşağılanışlarını konu alamamaktadır. fakat en azından konu almak adına bir çaba hali kimi sayfalarda görünmektedir.
Aslında kimse böyle hitap etmez kimseye. Diziler dışında hiçbir yerde karşılaşmadım böyle bir durumla. Düşündürücü.