bugün

paranın huzur getirdiğini sanan zihniyetin favori deyişi.
(bkz: neye göre kime göre)
(bkz: parasız insan gereksiz insan)
para olmadığı zaman insanın huzrununda olmadığını anlatan bi yazı.
(bkz: nerde)
(bkz: kıroyum emme para bende)
hesap cuzdanı essittir guzel bir hatun oda esittir mutlu geceler oda esittir huzur
okan bayulgen gibi tipsiz bir herifin son model jiple gecerken arabasinda uc tane hatun gibi hatun oldugunu gordugumde aklima gelen, ve yutkungum sozdur.
parası olmayan birinin önemsediği söz.
nah var!... para ayrı, huzur ayrı. mutlaka birbirleriyle etkileşimleri var ama aynı zamanda birbirlerinden bağımsızdırlar da.
hayatta aratıldığında karşınıza virüslü "ayıpçı" siteler getiren buhran dolu cümle. hayatınıza rahatsız edici pencereler dolar, belki biraz tatmin olursunuz ama muhakkak virüs kaparsınız.
(bkz: yalan)
(bkz: olmaya devlet cihanda bir nefes sihhat gibi)
(bkz: param yok memet)
dünyanın en aptalca lafıdır. ortalama zeka ve bilgi seviyesinin altındakilerin mottosu. arz - talep denen birşey var ekonomide. buna göre fiyat falan hasıl olur. çok parametreli ve devingen bir sistem işte. o sistemde para bazılarında vardır ve evet huzurları vardır. başkalarının huzursuzlukları bahasına huzur vardır. yoksa herkeste para olursa herkes huzursuz olmaya başlar ve sistem yine devinip parayı bir kesimin hakimiyetine verip ve yine bir zümreyi mutlu edinceye kadar salınır durur. sonra yine aynı hikaye ..

sözlerimi prof. haydar baş'tan bir piyesle bitiriyorum: " ekonomiyi daha çok para bastırarak düzelteceğiz. ! "
"parayla saaadeeet olmaaazzz" şarkısından tokat gibi bir cevap yiyen mantık.
insanlar eskiden aş vardı mutluluk vardı derler. Şimdi aşık olmak için aşık olacağın ya da olma ihtimalin olan insanı bulmak ya da bulunabileceği yerlerde olabilmek ve dolayısıyla olabilmek içinde gitmek gerektiğinden para şarttır, bir nevi de duygulsadır. Aşık olan insan mutlu olur, mutlu olan insan da huzurlu olur. Ama hepsi içinde ne yazık ki önce para gerekir;

Bu şuna benzer; Güzel bir mangal, en iyisinden sosda dinlendirilmiş biftek ve pirzolalar. insan bunları yiyince mutlu olur. E tabi karnı doyar di mi? Karının doyması için de önce mangalı yakması gerekir. Mangal içinde ateş yani kibrit ya da çakmak gerekir. işte para da böyledir, her güzelliğin ateşleyicisidir.

Çok heredot gördüm kendimi...
cebi para gören bünyenin bir çeşit hava atış şekli.
(bkz: real madrid)
(bkz: perez)
(bkz: çağrışım)
çoğunlukla kabul gören bir teoridir.
doğru bir önermedir.
doğru bir önermedir. eğer (bkz: christopher mccandless) gibi yaşayabiliyorsak paranın amk, ama cesaret ister ağalar. bu sistemde yaşadığımızı düşünürsek ya etrafımızda kimseye karşı sorumluluklarımız olmayacak ve parasız da huzurlu olabileceğiz yada huzuru parayla sağlamaya devam edeceğiz.
huzurun ancak para ile olacağını düşünenin, para kazanmayı nasıl başardığını hep merak ettirendir.
para'nın huzur getirdiği doğru olsa da asıl;
"para var Saadet var, Süheyla var, Mücella var ve daha bir çokları var dedirtebilecek durumları da ardından sürükleyeceği gerçeğini göz ardı etmemek gerek...
ne de olsa zenginiz.
-Merhaba, yarım kilo huzur alacaktım.
- Maalesef beyefendi. Onu biz satmıyoruz onu Allah 'tan istemelisiniz.
-Peki ama bilmiyorum ki. Yardımcı olur musunuz? Nasıl isteyebilirim?
-Namaz kılın efendim. Namaz kılan insan, dünyadaki tüm değerli şeylerin alamayacağı kadar büyük huzuru size verir.
-Teşekkürler. Dediğinizi yapacağım. Peki çok param var onları ne yapayım?
-Püsküüüt alın efendim, doktorları izlerken çayla yirsiniz.