bugün

(bkz: money)
Parra parra parra dıdıdıt parrada parrada parra dıdıdıt varlığı bir deeert dıdıdıt yokluğu yarraaaaa dıdıdıt...
Dünya üzerinde her şeyi satın alabilecek şeydir.neredeyse sevgiyi bile alabildiği görülür. Tam olarak sevgi değil de sevgili diyelim.
kağıt ya da metal parçası. kendisine anlam yükleyen bizleriz. hayır felsefik bir konuşma yapmayacağım. sadece elime aldığımda bakıyorum, üzerinde resimler var, yazılar falan var, yırtılabiliyor, boyanabiliyor, işlevsiz hale gelebiliyor vs. yani böyle değersiz ve çabuk bozulabilen bir cisme, anasını bile satan insanları görünce deli s*kmişe dönmemek elde mi?
benim neden sevgilim yok sorusunun cevabı olan araç.

tabi bizim için araç.

kadınlar için amaç.
Olsada yesek dediğim.
karl marx'ın yahudilere ithafen, "para israil'in kıskanç tanrısıdır,bu tanrı karşısında hiçbir tanrı var olamaz" sözündeki öznedir.
fazlası da azı da zarar olan şey.
Geçen seneye kadar dünyada satın alamayacağı şeyler olduğuna inandığım kağıt parçası. Artık inanmiyorum ama. Platonik sevgilimin para uğruna tipsizin tekine gittiğini görene kadar.
böbreklerimi satarak sahip olmak istediğim hede.
bazen her şey değildir. şu haberde olduğu gibi;

http://www.milliyet.com.t...this-ders-gundem-2075656/
Genellikle araplarda bulunur, arap'ı tersten okursak para'dır, ehu ehu.
elimin kiri.
p.s : Elleri çok temiz bir insanım.
çok ihtiyacım var sözlük. bu şerefsiz yüzünden kötü yollara düşeceğim.
(bkz: kahrolsun bazi seyler) denilenlerden.
http://www.milliyet.com.t...unce----n0YlrKSr7X6T.html
gerçekten önemlidir. varlığı önde yokluğu geride olmanız için başlı başına sebeptir.
ah bir cok kapiyi acaaar zekadan daha cok ise yarar.
ugruna yapilan cogu seye degmez. ne kadar kazanirsaniz o kadar karakterinizden ödün verirsiniz. yani isler boyle yuruyor herkesi bir tutmuyorum.
her ne kadar kagit parcasi deseler de oyle degildir. pamuk veya ketenden yapilir.
Doğrudan yada dolaylı olarak insanı hayvanlastiran tek varlık.
Puşta yakışır.
2015'te yokluğu yara
edit: dikkat: çaylakken 40 karakterden daha kısa entry giremezsiniz
offf
Varligi dert yoklugu yara lanet bisey ..... Satilmayan tek sey
ingilizce çevirisi money olan yaşamak için gerekli olan Lidyalılardan kalan en büyük hatıra.