bugün

insanları birbirine düşman eden kağıt parçası.
en mülayim insanı bile değiştiren
insanları birbirine düşüren
fakir zengin ayrımının sebebi olan
kağıt parçasıdır.
Bende çok olandır.
olan da çok, olmayanda yok olandır.
Benim cenemi yoran..

uyuyayim ben, bende parayla degil cok sukur.
Harcanmak için kazanılan şey. Doyumu yoktur arkadaşın.
Canlı, arpa, sakal da denilen şey.
sanal değildir, gerçektir.
elinizde tuttuğunuz o kağıt parçasının üzerinde önceden çalışılarak kazanılmış ve karşılığında yine çalışılarak yapılan bir şeye feda edilecek değerler vardır.
zaten bilindiği gibi her kağıt paranın karşılığı altın olmak zorundadır ve altının değeri kadar emek alabileceğiniz bir güçtür. yani işte kısaca güçtür..
üzerimde 7 bin kadarcık olandır.
Yokluğu en sağlam evliliği yıkar.
Varlığı cebi ısıtır
Özgüven sebebidir.
insanları yöneten kağıt parçasıdır alamayacağı bir şey yok gibidir.
para olmadan birşey olmaz para para para bu devirde paraya tapanlarda var.
bi' on dakikanı ayır, bi' düşün. çıkar bunu hayattan. sosyalist, hümanist, komünist her ne boksa onun kafası değil bu.
anlamam da o işlerden. çıkar abi parayı hayatından. herkes ihtiyacı kadar yaşasa. fazlası değil.
mesela domatesci diye meslek olsa. tüm şehrin domatesini sayılı insan üretse. ihtiyacı karşılığında takas yapsa.
insanlar hayatını böyle sürdürse. keşke lan. ama iş eğlence sektörüne gelince cırtlıyo olay. çünkü insan, en lüksünü, iyisini görünce, "daha" iyisini arıyo. bu da gösteriş aşkımız bizim, durum doğamıza ters yani. eğlence sektörünü başlı başına saçmalık olarak gören ben isyanda tabi. kökünüzü kurutayım be. neyse parası verelim.
tek tanrıdır.
uğrunda bu kadar can alınan, hak yenilen, arkadaş satılan başka bir objede yoktur. ayrıca her istediğinizi size verebilir hemde ölümden sonra değil şu anda. çok iyi dindar olduğunu sanan arkadaşlar karşı çıkacaklar ancak bütün hayatlarını daha çok para kazanmak için adamış durumdalar, sürekli haram yiyerek daha zengin oluyorlar. şu sözle bitirmeyi uygun görüyorum "EĞER BiR GÜN DUYARSANIZ Ki TAYYiP ERDOĞAN ÇOK ZENGiN OLMUŞ, BiLiN Ki HARAM YEMiŞTiR" 1999.
her türlü maddi varligin yani sira bazi insanlari da satin almaya yarayan bir icad.
bazen hiçbir şey ifade etmez. Sırbistan'da 70 dolarlık emeklilik maaşıyla kerpiç evde tek başına yaşayan 86 yaşındaki kadın, Avustralya'daki kocasından kalan 700 bin dolarlık mirası kendisine yardım eden köylülere dağıtmış.

http://www.milliyet.com.t...detay/2183947/default.htm
Girişimci ruha sahip olmayanların fazla göremeyeceği araçtır.
para,herderde deva.
olsa da yesek.
Bu yıl Yaşamak için en temel gereksinim. Seneye ise Allah kerim.
Evleri yuvaları yıkan hırsı bencilliği yaratan lanet mel un madde. O olmazsa olmaz. Hisleri ile bulamadığı kadınları onun ile bulurlar. Göremedik leri hürmeti mekanlarda onun ile görürler. Lanet bir şeydir. Bir şarkı gezer dilde (bkz: para para para varlığı bir der yokluğu yara)
para emektir. ilk başta emek takasa, sonra altına, ondan sonra altın yerine diğer para biçimlerine. gün geçtikçede elektronik verilere dönüşmektedir.(kredi kartı vs.)

her yediğiniz yemeğin, giydiğiniz kıyafetin bir emek karşılığı var. o da paraya denk geliyor. ancak bazılarında bu emek daha fazla toplanınca diğerlerinde azalmış doğal olarak.

demek istediğim para insanlığın sonucu olarak bu duruma gelmiştir. öcü, böcü değildir.
insanlar arasındaki eşitsizliğin simgesidir.
süper bişey ya, keşke bana aksa, keşke hiç çalışmasam, keşke hep uyusam.
Excerpt
Adamın birisi iyilik gördüğü başka birine demiş ki:
"Size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum!"
Öbürü de cevaben demiş:
"Para icat edildiğinden beri böyle bir sorun yok."