bugün

altıncı nesil yazar, hoşgelmiş.

ayrıca: #5069408 no'lu entry'si, çok hoş. herkesin dikkate alması gereken bir entry. trafik anlık hataları çoğu zaman affetmez, yazar bunu güzel bir şekilde dile getirmiş.
pkk terör örgütü demek kolay enrty' sinde ahmet altan'ın her cümlesine mualefet olmuş arkadaş. haklısın demiyeceğim sana
çünkü ,sen ve senin gibiler hep size öğretilenlerle yetiniyorsunuz ve kabuğunuzu kırıp kendiniz bir şey yapmaya çalışmıyorsunuz. acaba ahmet altan o satırları yazarken bir yerindenmi uyduruyordu.

ateş olmayan yerde duman çıkmaz .
yazdıklarını zevkle okuduğum yazar. **
(#6061478) entry'siyle sözlük yazarlarına sitem edendir . Haklısın ne diyelim şukeleya bassak karşımıza hep diyalog çıkması gibi birşey bu
fazla entel bir yazarımız. ilgi alanı daha çok sanat, bilim v.s. ama bizim * ilgimizi pek çekmiyor malesef. biraz daha yazdıklarımı kim okur, kim okumak ister gibi kaygılar taşırsa daha başarılı olacağını düşündüğüm yazar. ayrıca kendisi kısa entry yazamaz.
iki gündür özel mesajla türk kahvesini nasıl genellersin şeklinde taciz eden yazar. sit-com senaryosu niyetine okuyorum mesajlarını. beğenmediği her entry için milleti rahatsız etmiyordur inşallah.

kişisel gelişimini tamamlaması dileğiyle.
(bkz: atatürk ten sonra en büyük lider erdoğan dır/#7611825) yazısı için tebrik ettiğim yazardır. eline sağlık.
hicbir zaman uydurma seyi buraya tasimayan, teyit etmeden buraya yazmayan, burada "sanki gazetede köse yaziymis" ciddiyetiyle yazmaya calisan bir yazardir.

düsüncelerini de arada bir yazar- eksileri yer- oturur asagi.....aslinda daha bircok sanat eserinden bahsetmek ister ama, onu bu sözlükte okuyacak adam yok diye yazmaz... birkacini yazdi ,yedi o hakettigi eksileri, dersini aldi.

sanatkolik bir adamdir. her türlü sanati tanimayi kendisine hayat görüsü yapmistir. tiyatroyu da, kitaplari da, müzigi de, büyük ressamlari da, büyük mimarlari da "hobi" olarak tanimayi kendisine siar edindi.

ama gel gör ki bunlari buraya yazdigi zaman, olmuyor. sözlük fazlaca politize olmus. n´apcaksin?...ictigin bardak su sen sag görüslüysen, ve o suyu doldurdugun sise sol görüslü bir sirketin suyuysa adama " vay sen o suyu nasil ictin? " diye soruyorlar...

ama yaziyor iste adam...birak yazsin...o da iste kendisine göre kendi tecrübsini kazaniyor sözlükte...

not: cogunluk kendi adinin altina bir sürü sey yazmis, bir yil falan sonra ilk kez hadi ben de yazmis oliim...
mana dolu bir sohbete sahip yazar. kullandığı kelimeler ve kurduğu cümlelerin samimiyetine ve nezaketine inanmadığım hiç bir an olmadı. son zamanlarda ki ruh halime rağmen kendisi ile ancak onun yanına çıkarak yapabildiğim uzun bir sohbet sırasında bunları yazıyorum.

softwarelar kendisini korusun.
(#8355594)

güzel örnek vererek, kafası biraz çalışan bir insanın bile olayı anlamasını sağlayabilecek yazardır.
alevilik hakkında zerre bilgisi olmayan yazar.

(bkz: sünniliğin en büyük problemi)
sözlükteki nadir kaliteli yazarlardan, keşke herkes onun gibi yazabilse.
sözlüğün onun gibilere ihtiyacı var.

ayrıca (#9240105) enrysiyle taktir ettiğim kültürlü okur yazar. ama şu entrysi ile ilk söz ettiğim arasında biraz çelişki var gibi geldi: (#8308143)

milli mücadelede neredeydi bu insanlar örneğin?
(#9480552)

bakış açısını bu mesajından ve diğer mesajlarından yararlanarak beğendiğim yazardır. doğru yerden bakıyoruz kardeş, partizanlıktan uzak, aynen devam.
(#8355594) seni bravo demek istediğim yazar.
uludağ sözlüğü sırf iğrenç yönlerimi göstermek için kullanırdım. bir tane adam akıllı bilgi veren yazarın olmadığını düşünürdüm. liseli bebelerin uğrak yeri olduğunu sanırdım.

ta ki bu adamın yazılarını okuyana kadar. bana çok şey katacağına eminim.

on the nickel adlı şarkıya yaptığı yorumla keşfettim. sonra diğer tom waits şarkıları için neler yazmış diye diğer girilerini inceledim. klasik müzik hakkındaki engin bilgileriyle karşılaştım. hepsini kaydettim. ve birden fazla kez okumayı düşünüyorum.

sadece müzik bilgisi değil, diğer konular hakkındaki yazıları da beni çok ilgilendirdi. hala okuyorum. ve kendisini ilgiyle takip ediyorum. itü sözlüğe de uğramasını diliyorum.
(#10825439) hak ettiği ilgiyi ve takibi göremeyen yazardır aslında. dün gelen bir trollün nick altını dolduracağınıza, bu ve bunun gibi yazarları takip edin derim ben. tek bu entrysi değil, bir çok konuda yorumları okunasıdır çünkü.
yazılarının devamını bekliyoruz. lütfen uzun cümleler.
(bkz: #11911008) nolu entrysi ile beni gece gece koparan yazar. akp damgalı seçim pusulaları pkk kampında çıkmış, yani pkk akp'ye çalışmış demek isteyen yazar. yuh artık ya.

- peki o oy pusulaları akp'nin çıktığı sandıklara aitse, yani aslında kazandığı bir yerden çalındıysa ve çalınan oy pusulaları sonucu o bölgeyi kaybettiyse.ahhh ahhh benim güzel ülkem.
ulan hbbia nın nick altında 3500 entry var bu adamın nick altı bom boş.
"vay katırınızı sikiym sizin, yavşak terezler" desem alınan olcak ama bu kadar mal olunur mu arkadaş.

lan biraz da iyiye yorum yapın be kardeşim, kötüye "tü kaka" deme derdinde olanları skiim.
iyiyi güzeli görün biraz da amk.

illa basiti görüp üstüne basıp, tü kaka diyip entellektüel yavşaklar olacaksınız, yükseleceksiniz. doluşmuşunuz hepiniz ipe sapa gelmez nick altlarına viranelere doluşmuş berduşlar gibi. çok canım sıkıldı amk şimdi.

şimdi bu yazar bi örnek daha niceleri var. okuyun bunu (lan laf aramızda okumasanda, uzun falan oluyo bazı artı ver geç okunuyom diye sevinsin garip, neticede bi birikim bi emek var dimi deyze oğlu)

evet fazla elit,
evet ben çok biliyom havalarında ama yalan yok hacı herkes alçak gönüllü olcak değil ya. hem ne demişler tevazunun çoğu eşeklere yakışır.
sonra evet çok mantıkçı
evet en sikim konuyu en troll başlığı bile bi aristo mantığına bi platon diyalektiğine falan vuruyo ama okunuyo hacı.
sonra bu herif bi şeyi fark etmiş yiğidolar, nedir o? "kendini" hacı. adam kendini fark etmiş başkasının fikir ve düşüncelerini pompalayıp düşünen adam tipine giren çakma ben biliyorumculardan değil. elalemin fikri papağanı değil yani beyin mahsulü olm, yazılar hep organik allah canımalsın.

sonra dayıgızı, "tek cümle yazarı", "bkz. yazarı", "ben bu yazıyı sana yazdım yazarı" değil neticede.
sanal alemin en büyük hediyesi bu tür yazarlar olmalı.

bazı kötü özellikleri var ama bilgi birikimi ve aktarımı, o kötü özelliklerini silip süpürüyor.
sözlükte savunduğu düşüncelerin sonuna kadar arkasında duran ve bu özelliği sebebiyle dikkatimi çekmeyi başarmış yazar. bunu yaparken diğer yazarları da gülümsetmeyi eksit etmiyor sağolsun * ayrıca bu yazarı tüm yakın çevreme tavsiye ettim, artık onlar da kendisinin bütün entrylerini keyifle takip edebiliyor . *
çoğu entrysine hayran kaldığım yazar.
sanırım yaşça çoğu yazardan epey büyük olduğu için, sözlük abisi diyebiliriz kendisine.
yazmayı hiç bırakmasın.
saygılar.
#12349466 entrysine katılmadığım yazar.
entrynin başından sonuna kendince bir almanya kriteri ve sadece almanya'dan bakarım eşiği belirlemiş olduğundan yazısı yüzeysel kalmıştır. türkiye'de kürtçe konuşulamaz tabirini kullanmasını bundan önceki birkaç entrysindeki genellemeleri ışığında mı değerlemeliyim bilmiyorum ama mantalitede eksik bir şeyler olduğu şüphesiz.
gündelik hayatta bir kürdün kürtçe konuşmasına kim nasıl engel olur?
ülkenin resmi dili türkçe'dir bürokratik sistem ve ülkesel uygulama içinde tüm ülkelerde olduğu gibi konuşma şekline benzer yazı şekli de türkçe'dir işin bu kısmını anlamakla beraber gündelik hayattan ve sosyal koşullardan bağımsız almanya penceresinden türkiye'ye ile ilgili saptama yapmanın doğru olmadığı kanaatindeyim.
sosyal mana da kürtlerin bu coğrafyada ikincilleştirildiğini hatta yer yer ötekileştirildiğini düşündüğümden tespiti eksik buldum.
birçok yazısı tutarlılık barındırsa da işin genelleme boyutuna çok girip çıktığını düşünmekteyim. bu da bana uygun düşmüyor. sosyal koşullardan bir çocuğun yetiştirilirken hangi sosyal çevrede ve nasıl büyüdüğünden hangi dille konuşarak yaşama başladığından, tutunduğundan bağımsız değildir durum.
onun için öncelikle;
(bkz: sosyoloji)
(bkz: psikoloji)
"Değil" yerine "diil" kullandığı ve bunu ısrarla tekrarladığı için ilk başta acayip kıllandığım; ama daha sonra, nickaltında yazılan entryleri okuyunca, kıllandığım için kendimden utandıran yazardır... Abi affet abi...
güncel Önemli Başlıklar