bugün

saniyelik uyuklama

cok uzun süre bir is yapildiginda olusan bir durum. cok uzun bir süre kitap okudugunda, ders calisildiginda olur. kesinlikle tip biliminde yeri olan bir kavramdir. burada kullanilan "saniyelik" kelimesi "cok kisa" anlamindadir. en ölümcül oldugu zaman, araba kullanirken oldugu zamandir. benim basima yeni zamanlarda bir kez denk gelmistir. saniyeden daha uzun sürdügüne yemin ederim. hem de cok daha uzun bir zaman. söyle ki, araba kullaniyorum, yanimda esim uzun süredir uyumakta. yolda benden baska hicbir vasita yok- allah´tan yok- ileride bir köprü var, köprüye dogru ilerliyoruz, ve sonra hatirladigim sey, gene yolda ilerliyorum, köprü yok olmus, köprüyü gecmisiz, dikiz aynasindan bakiyorum, köprüyü en az 500 metre kadar gecmis oldugumuzu görüyorum. o aradaki 1 kilometre kadar kismi kesinlikle hatirlamiyorum. sok geciriyorum, cok garip birsey, normal uyumaya kesinlikle benzemiyor, birden geliyor, ve geciyor.o arada gözlerimi kapatmadigima yemin edebilirim, gözler acik ama zihin bir an icin kontagi kapatiyor,yani sen uyumayabilirsin ama ben bikac saniye kestiricem diyor ve sonra yeniden aciyor, kendimi cok kötü hissediyorum, allah´a sükrediyorum ve ilk gelen park yerine girip arabayi hanima devrediyorum, ama bu olaydan ona o an icin bahsetmiyorum- cünkü cok kizar- koltuga basimi koyar koymaz uyuyorum. kissa´dan hisse....dostlar, bu olayin hic sakasi yok, tamamen ciddiye aliniz.