bugün

entry'ler (394)

abdullah gül

ak parti kongresi cumhurbaşkanlığının bitmesine bir gün kala yapılarak saf dışı bırakılmış, cumhurbaşkanımız.
resmen vefasızlık ve satıcılıktır kendisine yapılan.

seçimden önce bir yorumcu böyle olacağını söylemişti de ihtimal vermemiştim.

yazıklar olsun. acaba şu an ne hissediyordur.

nazillili değilsen bir hiçsin

bu da bir şeydir, ne mutlu hiçim diyene!

innemel müminune ihvetun

hiç şüphesiz ama tabii ki bazıları daha "kardeştirler" a dostlar.

diyarbakır da bayram istanbul da zulüm

sıkıyorsa Diyarbakır da "Diyarbakırlıların istemediği bir gösteri yeri" göstersin de devlet biz de "bu devlet sadece türkleri dövmüyor bakın hepimizi çok güzel dövüyor" diyebilelim. ama gösteremez eskiden devlet sünni, laik türk ü makbül buluyordu şimdi nontürk değil ama atürk ya da antitürk(türk olabilirsin ama türk kimliğini öne çıkartamazsın) muhafazakar sünni yi muteber görüyor. bunun dışında kalan aleviler ve türkler artık ötekidir.

dünün dindarına(inanç, başörtü hakkı vb) ne oluyorsa bugünün modernine(yaşam tarzı demokrasi hakkı vb) solcusuna(bu solcular herkesin ötekisi zaten kim gelse bunları dövüyor onlara iktidar fark etmiyor) o oluyor.

insana karşı devletin yanında olanlar devletin nasıl bir şey olduğunu yüz yüze kaldıklarında çok iyi anlayacaklar ama aynen şimdi birilerinin olduğu gibi öteki olacaklar.

lan solcular az akıllı olun adam hem sizi dövüyor hem de bunların amacı başka deyip üzerinizden bütün malların oyunu topluyor.
eminim bu 1 mayıs da arbede çıkmasaydı en çok rte üzülürdü.

diyarbakır da bayram istanbul da zulüm

eski 1 mayısları düşününce hayret edilecek olay.

Diyarbakır 1 mayısı bayram gibi kutlarken batıda yaşayan insanlar dayak yiyor. sadece bu iki resmi yan yana koyduğumuzda son yıllarda kimin kazandığını kimin kaybettiğini gayet net görebiliriz.

kürtler ve başbakanımız bugün çok mutlu, türkler kaybetmeye alışsalar iyi olur.

ırkçıların ırkçı olduklarını kabul etmemeleri

-ırkçı olduklarını ben de kabul etmiyorum!
ne?

tüm kürtler gidecekse kürdistana destek vermek

Türkçe bilmeden türkçülük yapmak gibidir.

kürtlerle yaşamak zorunda mıyız

bizim evde kürt yok beyler.
kürtlerle yaşama zorunluluğu getiren kanunu da görmediğim için istemiyorsanız evinizde kürt bulundurmayabilirsiniz.

Aynen kürtlerin de evlerinde türk bulundurmama hakkı olduğu gibi.

onun dışında birlikte yaşadığın kürtten şikayetin varsa mesela zorla cinsel ilişkiye falan zorluyorsa bu tabii ki suçtur polise başvurmalısın kardeşim.
bu birlikte yaşadığım kürt paso azıma yüzüme veriyo dayanamıyorum artık konumuna geldiyseniz tabii ki yaşamak zorunda değilsiniz.

kafamı karıştıran orada ki çoğul eki hacı "kürtlerle"!!!. toplu mu takılıyonuz amk nasıl dejenere bir hayatınız var anlamadım.

kürt e kız vermem diyen türk baba

oğlu vardır.

sertleşme sorunu

ne kadar üstüne gitseniz de hatta iğrenç şakalar yapsanız küfürler etseniz dahi terbiyesini bozmayan kibarlığı, nezaketi elden bırakmayan insandır. bu insanlar asla sertleşmezler. biz bu serleşememe olayına sertleşme sorunu diyoruz.

bir de bunun yerli yersiz sertleşeni vardır daha sık görülür aynı isimle anılır. hepsi sertleşme sorunudur sevgili okuyucum.
her zaman yerinde kararında sertlik sizinle olsun.

selametle.

allah bir değildir

Süleyman demirel i hatırlatmıştır.

-allah 1 değildir.
(vatandaş ne diyo bu amk şeklinde bakar.)

- allah 2 de değildir.
(vatandaşın kafası karışır)

-binaenaleyh allah sayı değildir.
(vatandaş rahatlar herkes mutludur)

edito ergosum: s. Demirel'in benzer diyaloğu vardır ancak allah din bahsi ile ilgisi yoktur.

popo kıllarını düzenli almayan erkek

normal erkektir. bakımlı erkek diye söylenen şeyi gel benim külahıma anlat.

erkek dediğin sadece duş alır, traş olur(ne kadar sıklıkta keyfine kalmış) geriye kalan bütün ıvır zıvır erkeği olsa olsa farklılaştırır hatta asıl formundan uzaklaştırır.
asıl formu yani erkek formuna eklenen traş kolonyası hariç bütün koku krem bok püsür pazarlama etkisi değilse kesinlikle ibnelik alametidir.

olay bu ne kılı amk kadınlar sizi götü parlak biliyorlar da haberimiz mi yok.

erkek olun azcık. aynanın karşısında da 40 saat harcamayın.

bir de en kötüsü kendine böyle dağınık havası vermek için ayna karşısında zaman öldürenleri gördüm çok üzücü. yani dağınık olmaya çalışmak da nedir olm.

rte neden böyle davranıyor sorusu

kapatması çok oy kaybettirmez neticede adam neler yaptı twitter kapatmak ne ki bence açık kalsa çıkacaklardan korkuyor ve seçime kadar idare etmeye çalışıyor. artık ne yaptıysa bu kadar korkulacak.

her ses kaydı ki görüntüler de var deniyor "yok artık daha çok şaşırtamazsın beni" diyen bünyeleri bile şoktan şoka sokuyor amk.

en son bakanlar kurulunda toplu takılırlarken görecez diye ödüm kopuyor.

devlet bahçeli

son aylarda türkiye deki herkesin aksine son derece aklı başında mesajlar veren, doğru dürüst bir adamdır. helal olsun.

camiilerin toparlak olmasının amacı

ufoyu cami ile karıştırmanın neden olduğu derin sorgulamalardan biri.

not: "camiilerin" yazılmaz eskiden ateistler kültürlü olurdu, şimdi ateist bile olamıyorlar.
neyi inkar ettiğini bilen insanların yerini kendini bilmezlerin alması beni çok üzüyor tıpkı neye inandığını tam bilmeyen karşıtları gibi.

camii= camisi yani Ayasofya camii, sultan Ahmet camii dersin ama "camiilerin" diyemezsin "camilerin" diyeceksin.

tabu da recep tayyip erdoğan ı anlatma yöntemleri

eeeyyyy pensilvanyah!

edit: @7 paralel amk.

kusura bakmayın ama akp yine seçimleri alır

akp seçmenini anlamıyorum. bu kepazeliği göremediklerini sanmıyorum. görüyorlar ama.. neyse anlamıyorum işte.

ama asıl anlamadığım chp seçmeni hem akp seçmenini mal olarak görüyorlar, fikir değiştirip chp ye oy verecekleri de yuhaladıkları halde nasıl sonucun değişeceğini düşünüyorlar hiç aklım almıyor.

kusura bakmayın ama akp yine seçimleri alır

seçimi alabilir bence de yani 1. parti çıkabilir.

ama şunu akp ye oy verecekler bile çok iyi biliyor ki bu parti çürümüşlüğün partisidir.

ilk fırsatta değiştirilecek ve geriye onuru kırık bir seçmen kitlesi bırakacaktır.

En azından ben ilk kandırıldığımı anladığımda çok kötü hissetmiştim.

akp ekiplerinin seçimler öncesi iyi çalışması

bana 10 milyon dolar ver sana seçimler öncesi çok çalıştırmak neymiş göstereyim cümlesiyle yerle yeksan olacak gerzekçe tespittir.

ben de aynı atmosferi görüyor ve şu tespiti yapıyorum. "yuh amk adamlar ne para döküyor arkadaş"

bir afiş yapma olayı vardı eskiden adamlarda o kadar çok para var ki afişin ne amk bildiğin çift kişilik yatak nevresimini her direğe asmışlar. üzerinde akp logoları daima hizmet yazıları falan.

Büyükçekmece sahilinin bir başından diğer başına kadar hayretler içinde kalırsınız tanesi 300 400 tl dir yemin ediyorum. her direkte var bunlardan sonra aklıma şu geldi bütün türkiye böyle abi düşün harcanan parayı.

haa yok doğru ya çok çalışıyorlar.

bizim sokakta bir seçim otobüsü var daha doğrusu servis minibüsünden bozma bişey işte. sabah akşam hep burda yukarı aşşa gidiyo geliyor. ya bak mahalle demiyorum sokakta var ya düşün sen mahallede kaç tane var. düşün adamlardaki gücü parayı.

haa yok doğru ya çok çalışıyorlar.

amk sanki hepsini tayyip ve adamları yapıyor. Bunun dışında ev ev kapı kapı falan koca bi yalandır. bu memlekette yok öyle bir şey o seçim meydanı yalanından başka bir şey değil. keşke olabilse ama artık kimse olta balıkçılığı yapmıyor bütün partiler trolle avlanma derdinde.

bana 10 milyon dolar ver sana seçimler öncesi çok çalıştırmak neymiş göstereyim.

muhsin yazıcıoğlunu kim öldürdü sorunsalı

twitter kapatma sebebi olan heybedeki büyük turp olabilir mi?

25 mart ı bekleyin diyolla