1. 1.
  izmirli ve izmirli olmasından gurur duyan sempatik şarkıcı.
  kendi kaleminden biyografisi:

  izmirli olmanın getirdiği her türlü avantajı yaşayarak büyüdüm. ilkokula 5 yaşında gidip öğretmen annemin en hayırlı öğrencisi oldum.izmir özel Türk koleji'ne gittiğimde o kadar miniktim ki okulun maskotu oldum. 16 yaşımda 3.tercihim olan iletişim fakültesi'ni kazanıp Ege üniversitesine'ne girdim ve okulda burnumu sokmadığım bir şey kalmayana dek herşeye yetişdim.O sıralar reklamcılık adına yaratıcı birşeyler yapacağımı düşünürken T.R.T 'den gelen bir teklifle gençlik programları sunmaya başladım.
  Ve tabii ki televizyonculuk da cazip geldi mezun olunca direk Kanal Ege 'ye girip kendi kendi programlarımı hazırlayıp sunmaya başladım. Diyeceksiniz ki "hadi müziğe gel" ,hep hobi olarak baktığım için burada raks ailesinin etkisini asla yadsıyamayacağım ve "ailenin kızı" olarak istanbul'a gönderilmenin getirdiği şansın farkında olarak 22 yaşımda buraya geldim ve sonrasındaki 4 albümle sizlerle tanıştım.
  Sizler beni özlediniz bende sizi ama 5.albümü yapmadan önce hayatımın en önemli ve en güzel işini yaptığımı düşündüğüm kızımı dünyaya getirdim ve onun 0-2 yaş arası eğitimini bensiz geçirmemesi ve benimde onun bu en tatlı dönemini kaçırmamam adına sizlerden biraz uzak kaldım.Ve şimdi bunca özlemden ve 1 senelik stüdyo maratonundan sonra yeniden beraberiz.Bu süre de en az doğum hazırlığı kadar detaylı ve titiz geçti.
  Mutfakta Ben, Aytekin kurt, Cüneyt çakım'dan oluşan takım ve destek güçler serhan sokulgan ve duran genç'le vitrinde ise promosyon başında yavuz yıldırım ve özel timi ile bu işin duayeni ve beni keşfeden kişi sevgili patronum şahin özer'in büyük güçüyle yeni bebeğimiz No.5 ile sonunda buluştuk.Gerçekten çok özlemişim sizleri çok seviyorum.

  resmi web sitesi:(http://www.pinaraylin.org)
  1 -2 ... i m from absürdistan
 2. 2.
  ilk çıktığında sadece sempatik,sevimli ve güzel sesli olan,sonradan sempatik,sevimli ve güzel sesli sıfatlarına bir tutam da seksilik katan ve bu durumuyla gülşen'e benzeyen(gülşen'in pijamalı ilk klibini hatırlarsınız) minyatür şarkıcı.
  1 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  (bkz: yer elması)
  2 ... say
 4. 4.
  ara sıra ekranlarda görünüp bizleri mutlu eden tatlı kadın.

  (bkz: günahsa günah)
  1 ... chilavert
 5. 5.
  bir kaç sene önce yalan rüzgarı* dizisinin daniel ramolotti*siyle bir şarkısında düet yapmış kişidir.
  1 ... bettyboop
 6. 6.
  dün akşam buzda dans'ın finalinde zeynep tokuş'u tebrik etmek için yanına giderken kayıp yere düşerek yarmış kişidir kendisi.
  4 ... maredelibre
 7. 7.
  (bkz: fındık kurdu)
  1 ... corpsebride
 8. 8.
  alkolü fazla tüketen sanatçı.
  1 ... dalton ana
 9. 9.
  şimdiye kadar 5 albüm çıkarmış şarkıcı.

  şimdi ben bu kadını kendi gözlerimle gördüm. hatun hakkaten güzel, öyle böyle değil. fiziği sağlam. kısa boylu ama güzelliği ve düzgün fiziği herşeye yetiyor. e böyle olunca da bize uzuuun uzun bakmak kalıyor arkasından. kendisini tebrik ediyorum.
  1 -2 ... gmail notifier
 10. 10.
  çoluk çocuğa karıştıktan sonra sahnelerden ayrılan şarkıcı.
  Not: eşinden ayrılıp sahneler geri döndü. Ayrılık sebebi olarak da eşinin kendine sahip çıkmamasını göstermiş.
  2 ... minti