bugün

bebek'te bulunan ünlülerin sıkça rağbet ettikleri*, kapısından paparazilerin eksik olmadığı, pınar altuğun eviyle aynı apartmanı paylaşan mekan.
bebek'te her gece ünlülerin ağırlandığı,yemeklerininde oldukça süper olduğu,hatta bulunduğu apartmanın en üst katında pınar altuğ hanımefendinin dairesinin bulunduğu mekandır.gitmeden önce rezervasyon yaptırılmalıdır.şayet sosyetik birinin mekanı kapattıp, "şu an içerde private party var , rezarvasyonsuz alamıyoruz" cümlesini duymamanız imkansızdır.hıncal uluç, serdar bilgili, deniz akkaya, şapka ertekin, okan bayülgen devamlı müdavimlerindendir.müdavimlere değilde "ben yediğime içtiğime bakarım arkadaş" diyorsanız, mutlaka gidin ve bruschetta'sını yiyin.
muhteşem güzel limonatası olan, mekan sahibi cem mirap ve baş aşçısına teşekkür ettiğim, ancak içerideki "yüksek kalite insan grubunun" her seferinde düzenlediği vip partilerine lanet ettiğim yerdir.
yaz-kış ayakta insanlar görebileceğiniz doluluk kapasitesi hep fazla olan ve önünde hep park yeri bulunmayan yer.
rezervasyonsuz gidildiğinde patlama olasılığının çok yüksek olduğu, genellikle mekandakilerin birbirine show yaptığı, kasmayacak bir grupla tadı çıkacak hoş bebek mekanı.
floransa-pisa-viareggio arasındaki bölgede bulunan küçük bir italyan kasabası. şehrin tamamını saran surlar, surlar boyunca uzanan büyük ağaçlar, klasik dar italyan sokakları, yeşilliği ve sessizliği ile en sevdiğim italyan kasabasıdır. konaklama imkanı kısıtlı olduğu için, akşamları pek turist olmaz ve çok keyiflidir. bir öneri; meydanda bulunan çeşmeden su içmeyi unutmayın. bu kadar güzel bir suyu bir daha içemeyebilirsiniz.
&club tedarikçileri arasına katılan yer. nisan ayından itibaren quintessentially üyeleri, &club, &club prive, masters ve phiclub üyeleri lucca'da %10 indirimle ağırlanacak.
1) Bebek'te bir bistro. gitmeden once giden kitle degil de muhtesem mutfaginin goz onunde bulundurulmasi tavsiye edilir. pazar gunleri brunchta var ve cidden nitelikli, bayat hicbir cesit yok. yemeklerinin cogu mukemmele yakin hatta mukemmel. spring roll'u ruya gibi.

2) Italya'da bir kasaba. Tam yerini animsayamamakla beraber, inanilmaz sukunetini, yesilligini ve muhtesem huzurlu ambiansini hatirlarim. hayal gibi bir yerdi. herkes kendi dalgasindaydi. bir de bikkembergs dukkani vardi ki sasirtmisti beni.
genellikle para ve lüks göstergesi yapmak isteyen insanların gittiği garip clubımsı yer. hatta örnek vericek olursam eski kız arkadaşımın kuzeninin altında audi a4 varken, kapıda 2 tane ferrari görmesi üzerine "ben buraya bu arabayla gitmem başka yere gidelim" diyip kapının önünden bir anda transit geçip bizleri zorla başka bir yere götürmüşlüğü vardır.
gercekten birseyleri ispatlama ve gosterme gereksinimi duyan insanlarin muhakkak gittigi ya da hic olmadigi ugrayip arkadaslara selam verdigi mekan.
Sahibi cem"den isletmecileri bahadir turgay ve pinara servis ekibinden sef barmen mehmete, kapidaki cocuklara kadar cok uyumlu sakin ve guleryuzlu bi kadroya sahip olan, murfagi ve kokteylleri yikilan, kasmayan germeyen can sikmayan mekan.
partnerinizi tek gecelik değiştirebilecek kadar midesiz ve genişseniz asıl amacının bu olduğu göz önünde bulundurulursa saçma bir mekan olması kaçınılmazdır.
gereksiz; aynı tip, aynı duruş, aynı bakışa sahip bir sürü kişinin uğrak yeri olan bebek mekanı. insanların üst üste olmayı eğlence olarak adlandırması da ayrı bir bakış açısı tabii.
zengin erkek düşürmek için sevgililerine yalan söyleyip giden kezbanların mekanı.
Hadi gençleri anladım da yaşlıların ne işi var dediğim hep ağzına kadar dolu olan piyasa mekan.
italya'da Pisa kentine yirmi km uzaklıktaki tarihi şehir. yalnız daha tarihi eserlere yeterli ilgi yok gibi geldi bana. mesela via del fosso ile via santa croce'nin (cadde isimleri) kesiştiği yerde taştan bir şehir kapısı var, mükemmel. kapının önünde yine eski bir çeşme var, kana kana su içtim ve doydum resmen. o Kadar lezizdi suyu. şehrin surları, su kemerleri, sur içinden şehir dışına çıkaran tünel/geçit ile ilgili yeterli ve doyurucu açıklama yok. yok şu meydanı, yok duomo (katedral-şehrin en büyük kilisesi) yok Pizza yok kapuçino.
sokakları, kaldırım taşları, evleri, evlerin kapısı, kapının tokmakları hepsi birer tarih aslında. firavun başı gibi kapı tokmağı var mesela. etrüsk savaşçısı da olabilir bittabi. via del fosso caddesi boyunca bir dere/kanal var etrafı taş duvarla çevrilmiş ve içinde balıklar var suyun, balıklı göldekiler gibi. bir de kiralık ev gördüm guinigi kulesi yakınlarında. 39 metrekare, giriş kat. numarayı aldım, bir ara ararım. yalnız bu almanlar her yerde karşıma çıkıyor, biri bunları durdursun.
ha unutmadan bir çeşmede musluğun üstünde yılan motifi vardı başı yukarda. "su içene yılan bile dokunmaz." olmasın bu.
etrüsk mekanı buralar, etrüskana-toskana. bizim tabirle ön türkler. lucca'ya her türlü gidilir. pisa'ya yeğlerim.
bebekte bulunan ayakta durmalı elektrikler kesilmiş gibi bir havası olan cafe. Porsche ile önünden geçerken bile önündeki ferrarileri görünce kendi arabamın utancından giremediğim cafe. Sadece önünden geçip gidiyorum o derece.
bebek'te bazen gittiğim elit mekan, haftasonları kalabalık dışarılara taşar, kapılarda ferrariler dolar
Bebekteki aşırı Kasıntı mekan. Gidenlerin çoğu kendini göstermek için gider.

eskiden müşteri bulamayan mekan sahibi ve arkadaşlarının her hafta sonu ferrari, Lamborghini kiralayıp kapının önüne çekerek elit kesimin dikkatini çekerek gözdesi olmuştur.

arkadaşlarımla ayda bir kaç kez uğradığım bu mekanın en itici yanı kafasına göre adam alması. Tamam elit kesime hitab ediyorsun ama Ferrari kiralayan krolara buyrunlar çekerek içeri alıyorsun.
bebek'te üç beş tur atarken gidilebilecek mekanlardan. genelde burayı söylediğinizde hani şu köşedeki kalabalık mekan, anlamıyorum insanlar dışarıda ne yapıyor gibi tepkiler alabilirsiniz. ancak yemekleri güzeldir, tavsiye edilir.
sokakta oturulan cafe. yerlerde filan.
Bebek'te yer alan en popüler mekan. maalesef çalışanları fazlasıyla kabadır.
her gittiğimde soyadını bilmediğim ebru adlı kalın dudaklı ünlü şarkıcı ile karşılaşıp kesiştiğimiz mekan, evi çok yakın sanırım kahvaltılarını bile orda yapıyor.
italya'da bulunan şirin kasaba. kasabayı tamamen çeviren surları ve dar sokaklarıyla tam anlamıyla bir labirenti andırır. gideceğiniz tüm otellerde kaybolmamanız için elinize ilk olarak lucca haritası tutuştururlar. turist popülasyonu diğer bilindik italyan şehir ve kasabalarına göre daha kısıtlıdır. o yüzden size kafanızı dinleyebileceğiniz ve italyan tarihini hissedebileceğiniz enfes bir atmosfer sunar.
işletmecisinin bir müşteriye tecavüz girişiminde bulunduğu, ancak kadının çığlıkları sonucunda yakalanması ile sonuçlanan mekan.

Bebek'te Skandal!