bugün

yazlık mekanlarda yapılması en uygun ulaşım yöntemi,genelde kalabalıksanız ayrılırsanız kesin ulaşacaganız yere ulaşırsınız ve ayrıca izmirde iseniz çeşmeye bu yötemle rahatça gitmek mümkündür. ayrıca foça dan da bu yöntemle karşıyakaya dönülmesi muhtemeldir(denendi onaylandı) öğrenciler için güzel yöntem...
yapanlara, aklı başında bir soför asla ve asla yüz vermez. belki kamyon soförleri alır.*
çok zekice kurgulanmış, gerçeklik ötesi beleşlikte bir ulaşım yöntemi. bir kaç kez ölüm tehlikesi geçirsemde asla vazgeçemeyeceğim, parmakla araba durdurma biçemi. kaynaştırma yönüyle de hafife alınamamsı gereklidir bu kuramın, bir hafta okul-köy arası gidip gelince insan hoca ve öğrenci aleminde baya bir tanıdık ediniyor benden söylemesi.
konser başlamak üzereyse, trafik polisi yolda bekliyorsa ve ayakta yolcu alan tüm dolmuşlara ceza yazıyorsa, dolmuşçular ayakta yolcu almamaya başladıysa yapılacak en akıl karı şeydir.
celal bayar üniversitesi tıp fakültesi öğrencilerinin izmir`e gitmek için başvurduğu yöntemdir.kimi macera olsun diye otostop çeker kimi de ucuz olduğu için (öğrenci klasiği; hiçbir zaman paramız olmaz bizim.)
bütün tatilin üzerine kurulduğu yöntem.. kimi zaman hoş bir bAyan kimi zamansa "uyuşturucu nasıl kullanmazsanız" diyerek azarlayan gençlere rastlamak mümkündür... sonuç itibariyle güzel anlardır...
hiç tanımadığın insanla yolculuk etmek. tabi genellikle yol kenarlarında el kol sallama yöntemiyle durdurulan araçlarda gerçekleşir. bilet yok, para yok, koltuk numarası yok beleş yani.
beytepe ve odtü içinde/kapılarında oldukça yaygındır. bedava, rahat ve hızlı yolculuk etmenin yanısıra çeşit çeşit insan tanıma olanağı sunar.
üniversite ögrencisinin yüzünü güldüren yegane degişmezdir.
Beyler otostop çektim kamyoncu aldı, şimdi bana 50 tl verdi ne kadar iyi adamlar var ama nedense ormana doğru gidiyoruz.
Türkiye gibi sapığı bol, tavuğa damacanaya tecavüz edilen bi ülkede göt isteyen eylem.
Yürüyerek giderim yine de otostop çekemem.
suç değil yaşam tarzıdır.
eve 2011 model üst sınıf bir cip ile özel şoförünüz arabanızı kullanıyor edası ile dönmenin yanı sıra arkada duran bir keçinin varlığı ile stres içinde bir yolculuk geçirmenize de sebep olabilecek aktivite. en fazla 15 dk bekledim şimdiye kadar inşallah çok beklemeyiz dedim arkadaşa. şanslıyımdır merak etme sen dedi. eli kaldırdım tak durdu bir caddy. bindikten sonra ne görelim arkada keçi var lan bildiğin. kızım şanslı mısın değil misin ben anlamadım ama çok şükür olaysız döndük.

bu arada bağımlılık yapar. şehir içinde otobüse para verirken bile içiniz acıyabilir.
okuldan eve gelirken uyguladığım ulaşım biçimi. ayda 33 lira kârdayız lan. kolay mı üniversite okumak.
çoğu kişinin bilmediği bir aktivite.

üniversitede kampüs içinde zorunluluktan otostopa başlamış olanlardan nefret ediyorum.

otostop kültürü denen şeyden haberleri yok. otostop çekmeyi bilmiyorlar.
Mal arkadaşla yapılmaması gereken eylem. Yarı yolda arabadan atabiliyorlar zira.
Sık sık yaptigimdir. Ama son bi kac aydir yapmiyorum havalar bozuldu malum ._
Bugün dolaylı yollardan olsa da hayatımda ikinci defa yaptığım hede. Güzel insanlar tanımamla sonuçlandı ama siz yine de dikkatli olun tünelin ucu çok başka bir yere de çıkabilir.
hacettepe üniversitesi beytepe kampüsünde yaşıyor, okuyor ya da bir şekilde yolunuz düştüyse mutlaka bir gün yapacağınız eylemdir.
bir seyahat kültürüdür. parasızlık veya "ulan ne para verecem otobüse/uçağa yeaaa" demek için yapılmaz. bir seyahat çeşididir.

dün kamptan çıktım. gülyalı'dan samsun'a gelmek için yolun kenarında otostop çekmeye başladım. adamın biri ordu merkezde bırakmak için aldı, sağolsun, terme ulusoy tesislerinin orada bıraktı. bir kahve ısmarlayıp beni yoluma gönderdi. 1 saat öylesine yürürken çantayı koydum yolun kenarına oturdum otostop çekmeye başladım. 1 saat (100'e yakın arabaya) otostop çektikten sonra bir tane doktor beni aldı. samsun belediyeevleri'nde indim.

yol açık, yola çık.

görsel
ışık üniversitesinde okuyan ve shuttle'a 10 lira vermek istemeyen öğrencilerin, çekmeköy'e ya da o civarlarda bir yere gitmek için kullandıkları yöntem.
bir hacettepeli eylemidir.bıktık ulan bıktık.
(bkz: böbreklerimi nasıl kaybettim)

ilginç bir hikaye için ilham kaynağı olabilme kapasitesine sahip fiil.
Sadece parasızlıktan değil çoğu zaman zevk için yapılan eylemdir.Kötü sonuçlarıda vardır tabi.
yazın antalya'da kemer tarafına olympos'a doğru giderken sık görebileceğiniz durumdur. olympos'a kampa giden kişiler otostop çekmek içi yollara dökülmüştür. aracınıza almanızı ve yolunuza devam etmenizi söyleyebilirim, doğayı seven insandan kimseye zarar gelmez.