bugün

entry'ler (358)

hiç sobalı evde yaşamamış olmak

soba üstüne konulan mandalina kabuğunun kokusunu da bilmeyenlerin yaşadığı evlerdir.

gecenin şarkısı

Harun Kolçak- Gitme seviyorum.

sözlük yazarlarının itirafları

dost için çiğ tavuk yenir , her derdine koşulur dinlenir de ama benim 5-6 yıldır dinlediğim yetmedi mi be ? Valla doydum. Bi de her gün her zaman dinlerken bir kere bir iş dolayısı durumdan kaynaklı dinleyememişken hemen cephe alınması nedir ya ? Haykırasım valla , seni sevmiyor dostum başkasına aşıkmış işte bu kadar basit diye sonra kendimi onun yerine koyuyorum gene kıyamıyorum . Ama Allah aşkına beni azad et artık , bu saplantılı aşkından da olan-olmayan her şeyi dinlemekten de bu-nal-dım. Diyeceksiniz ne kadar gaddarsın diye ama benim suratıma söylendi sevilmediğim inanın kendini kandırmaktan bin kat daha iyi. Herkes herkesi sevmek zorunda değil , seni sevmiyorsa bırak azad et önce kendini sonra karşındaki insanı. Bildiğim şeyleri bilsen adını anar mısın bilmem de Nazım'ın da dediği gibi elmayı seviyorsun diye elmada seni sevecek değil . Ona itiraf edemiyorum diye geldim buraya yazdım. Umarım bi gün her şeyin farkına varırsın da hiç 5 krş etmeyecek insan için en yakın dost bildiklerine söylediklerin ve yaptığın haksızlıklar için kendini addedebilirsin!

dinleyince içini cız ettiren şarkılar

Şu aralar hep Harun Kolçak-gitme seviyorum.

soğuğu en pis memleket

Afyon. Hele saat 3 civarında otobüs mola vermişse Allah başka dert vermesin dedirtir.

türkiye nin en seksi kadını

Tülin Şahin. Bi kadının yüzüne bir ben bu kadar mı yakışır arkadaş be.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

al ömrümü koy ömrünün üstüne .

sözlük yazarlarının en iyi yaptığı yemekler

turşulu makarna. canım çekti be .

bir insanda en sevdiğiniz özellik

gerçekten iyi bir dinleyici olup yeri gelince derdini de sevincini de paylaşması.

ona söylenmek istenenler

her şeyin yazılı olduğu hediyeyi attın mı ? Hiçbir zaman soramayacağım ya da söyleyemeyeceğim için bunu buraya bırakıyorum .

sözlük yazarlarının sorunları

merkeze işsizliğimi alıp etrafına da can bildiğim tüm dostlarımın benden kilometrelerce uzakta olmasını ve şu saçma memleket denen yerde bi başıma koltukta hep bir sonraki günü beklememi ekleyebilirim.

hayata dair iç burkan detaylar

iç burkmaktan daha fazlasıdır , ortaokul çağında 13-14 yaşında ailenin ilgisizliği, parasızlık işte daha aklınıza ne gelirse bir çocuksunuz ve yanınızda sadece yurttan birkaç arkadaşınız varken bir anda ne yurdunuzun ne de artık o arkadaşlarınızdan ayrılmak zorunda kalınca sizi bırakmakla görevlendirmiş insana giderken tek söyleyebildiğiniz şeyin "hiç kıyafetim yok bi pijamam bile yok üstümdekilerle mi kalacağım " dediği dünyada kendinizi en aciz hissettiğiniz andır. Kalmaya, terk edilmeye, ayrılmaya bu denli alışmış bir çocuğun hiçbir şeyi sorgulayamadığı bu dünyada bu ülkede neden yaşıyoruz zerre kafam almıyor. Böyle dünyanın , böyle düzenin canı cehenneme ! Böyle güzel çocuğu/çocukları bu hale koyanların iki yakası ne bu dünyada ne de ölümden sonraki dünyada bir araya gelmesin. Bu dünyada adalete inanmıyorum zaten de bir gün sözüm olsun seni bulacağım çocuk , elimden yüreğimden mesleğimden çok daha fazlasını yapacağım. Yüreğinin güzelliğine el değmesin, gölge düşmesin hep yüzündeki o mahçup ifadeyle aklımda olacaksın.

dünyadaki en güzel ülke

çocukların öldürülmediği , kadınlara şiddetin olmadığı, yaşlılara saygının olduğu , engelli insanların herkesten çok daha insan olduğu bir yer ama dünyada böyle bir ülkeden bahsetmek pek mümkün değil.

babası ile kahveye gidip oralet içmiş nesil

Bu neslin diğer bi oralet içtiği yerde , mahalle düğününde çay yapan abinin orasıdır. Ne güzel günlerdi be .

yazarların yemeyi özlediği şeyler

Can balıkta ekmek arası hamsi , Sakarya'daki Adana dürümcüsü, bestekarda Abbas waffle. 5 aydır canım çekiyor.

niye evlenmiyorsun sorusuna verilebilecek cevaplar

Şu anki yaşımı göz önünde bulundurup bi 70 e kadar yaşayabilirsem 46 yıl bir kişi ile zor be , ben kendimden 24 yılda bıktım kim ne yapsın beni o kadar yıl evleneceğim kişiye haksızlık valla.

behzat ç

Bir dönem Ankara'da yaşamış, her sokağında her semtinde iyi kötü birçok anısı olan ve şu günlerde Ankara'yı çok özleyenlerin anılarına dönüş biletinde güzel etki yaratan dizidir. Seviyoruz merkez !

gecenin şarkısı

athena-yalan. youtube döngü sağolsun.

sözlük yazarlarının itirafları

bugün en yakın arkadaşlarımdan birisi ayrıldığı erkek arkadaşı ile ilgili bi şeyler soruyor (bu arada ikisi de çok yakın arkadaşım) ve adım gibi eminim birbirlerini seviyorlar saçma sapan şeylerden ayrıldık falan dediler üstelemek istemedim. her neyse arkadaşım dedi benim yerimde olsan ne yapardın hep ben adım atıyorum falan dedi küfretse daha iyiydi yemin ederim böyle bi içime oturuş daha önce olmamıştı. ben sevdiğim insan suratıma beni sevmediğini bile söyleyecek olsa da bir araya geleyim diye 2 yıl uğraştım , en büyük haksızlığı kendime yaptım da yine de vazgeçmedim. insanlar çok sevdiklerini iddia ettikleri, onca şey paylaştıkları insana bir mesaj atmayı, bir aramayı kendine saygısızlık ediyormuş gibi algılıyormuş bugün 24 yıllık hayatımda bunu öğrendim. yazık yemin ederim, 3 buçuk yıl önce yaptıklarımı bugün olsa yine yaparım en azından hiç pişmanlığım yok, hiç keşkelerim yok . battımsa da dibine kadar battım.

otostop çekmek

hacettepe üniversitesi beytepe kampüsünde yaşıyor, okuyor ya da bir şekilde yolunuz düştüyse mutlaka bir gün yapacağınız eylemdir.