bugün

ortopedi doktorlarına verilen isim. ama eğer bir taraflarınızı kırmış ve ortopediye tedavi amacıyla gitmişseniz, çektiğiniz acılarla birleşen yaratıcılığınız çok daha güzel isimlerle anmanızı sağlayabilir bu insanları.
tüm hastalarını en az bir kere röntgene yollaması kesindir.
insanın dizindeki sorunu çözümlemek için röntgen çektirip sonunda şu cümleyi kuran doktordur : "kemik yapın sağlam görünüyor, bu ilaçları kullan geçmezse bakarız."

nasıl yani ?

ilaç kullanacağım dizimdeki ağrılar geçici olarak duracak, ilacın etkisi geçince yeniden baslayacak.. ee o zaman ? geçici çözümü ben kendim de bulurdum vermidon veya minoset içerek, ekstradan kas gevşeticiye gerek bile yoktu..

mr çektir demek çok mu zordu diyesi geliyor insanın.

yazarken peşin olarak gelen edit : 2 ay öncesinin olayı.. dizdeki problem aynen devam etmekte..
Koca sözlükte 1 tane yok mu be?
Ortopedist değilim ama çok kalp kırdım sayılır mı?
Yok, ağa var olur mu???
Açılın ben ortopedik tabanım.
Söylemesi çok havalı meslek.
üst cebinde cetvel gibi bişey gezdiriyorlar.
Ortodontist olur mu?
abla burasi kirik catlaga bakiyor.

sen buraya yazacan (bkz: ortodontist)
Ani bir hareket sonucu belimin sağ tarafını sakatladım, yattığım zaman kalkamıyorum eğilemiyorum can acısından. Allahını seven üzerime ortopedist atsın.
Skolyoz ameliyatlarına beyin cerrahı ile beraber giren tıp dalıdır.
Senin sıkıntına ortopediden ziyade beyin cerrahisi bakmalı gibi. Omurga ve bel fıtığı rahatsızlıklarına o branş bakıyor sanırım.
Ben geçen baş parmağım sızlıyor diye mesaj attım 3 haftaya kırık olsa kaynamıştır dedi. iyi röntgen çektirmiyorum dedim tamam dedi sonra ağrı bi anda geçti. Demek ki psikolojikmiş.