bugün

Trabzon ilinin Maçka ilçesine bağlı bir köy.
Trabzon ilinin Akçaabat ilçesine bağlı bir köy.
Bulgaristan'ın Hasköy ilinde bulunan bir ilçe
Denizli ilinin Çal ilçesine bağlı bir belde.
Zonguldak ilinin Ereğli ilçesine bağlı bir köy.
Sivas ilinin Şarkışla ilçesine bağlı bir köy.
Trabzon ilinin Araklı ilçesine bağlı bir köy.
Trabzon ili Sürmene ilçesine bağlı bir köy.
Trabzon ilinin vakfıkebir ilçesine bağlı bir köy.
Not : Telif hakkı bana aittir. *

görsel
ayna şarkısında beni benden alır ortaköy.
şarkıda adı geçen kahveye gittim çay içtim özellikle.
görsel
lefkoşa ilinin bir ilçesi.
gecenin ikisinde üçünde bile trafiği eksik olmayan güzide bir istanbul semti. en keyifli yanıysa hiç kuşkusuz sahildeki banklarda boğazı seyrederek bira içmektir.
kumpir yemenin ayrı bir tat verdiği ilçe.
zonguldak ilinin en kasıntı, en züppe dolu, en kazık gibi daha bir çok en kötü özellikli deniz manzaralı berbat sosyete kafesi
aşağı yukarı her şehir de bulunan bir kafedir. istanbul'un eşsizliğine örnek olarak bu bile yeterlidir.
istanbul'a gidipte cami ve boğaz manzaralı fotoğraf çektirmeyeni fena dövüyorlarmış gibi bir izlenim uyandıran yer.
buram buram istanbul kokar.
lefkoşa'nın bir semti.
karambollerle bezenmiş bir istanbul sabahında hayallerinizin silinip yerine ani,yeni hayaller kurmaya başlama ihtimalinizin olduğu ve ilginçtir ki bu hayalleri kurarken bir taraftan gerçekleşmelerine tanık olmaya başlayabileceğiniz semt..

-çalınamayan her neyin uğultusu güneş var yada yok farketmez bir ortaköy sabahına götürür beni-
aksaray'la birlikte Niğde'den göçen kişilerin adını verdiği söylenen istanbul ilçesi. neyin ortasında olduğu ise tartışma konusu.
Annenler tatildeyse yani evde sakin gec kalma diyen kimsecikler yoksa, arkadaslarin seni evden almaya fazlasiyla gönüllülerse, ertesi günü calismicaksan yani erkenden uyanmak zorunda degilsen bir de kafan azicik karisiksa gece 11 den sonra gözüne ayri bir güzel görünür, burdan ayrilinca özlenecekler listesinin en basinda gelecektir kanimca.
Neyse kapatip gözlerini hafizana kaydetme zamanidir simdi her seyi...
Trabzon ilinin Maçka ilçesine bağlı bir köydür..
eskişehir'in cifteler ilçesine bağlı bir köy.

· çifteler nerede?

kaynak:

-tarımziraat.com

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: çifteler/#12932279)