bugün

arap istilasına uğramış semt. artık eski keyfi kalmamıştır.
Özlenenlerde bugün.
Yo yo.
Çıldırmıcammm çıldırmıcammm çıldırmıcammmm.
Mezarlığı meşhurdur.
görsel

metrobüsten, boğaziçi köprüsünden ortaköy manzarası.
boğaziçi köprüsü'nün avrupa yakasındaki ayaklarının bulunduğu, kumpir denince akla gelen semt.
her ziyaret edenin belli bir noktasında mutlaka fotoğraf çektirdiği semt.
görsel
görsel
Hava 3 derece halen kumpir yiyorlar, gebereceğniz gebereceğ.
görsel
boğaziçi köprüsü'nün avrupa yakasındaki ayaklarının bulunduğu semt.
boğaziçi köprüsünden bir görüntüsü:

görsel
boğaz köprüsü ayakları altında bulunan, kumpir denince akla gelen semt.
ismi söylendiğinde akla ilk kumpir gelen köprü ayağı dibindeki beşiktaş'a bağlı boğaz semti.
Hem kasaba havası hemde metropol havası barındıran eşsiz bir semt.
boğaziçi köprüsünün avrupa ayağına ev sahipliği yapan beşiktaş ilçesi semti. dereboyu caddesinin ayırdığı ortaköy mahallesi ve mecidiye mahallesi bu semtin yegane iki mahallesidir.
yıllar önce ayrıldığım bu semtte 5 sene yaşadım. öğrencilik hayatını geçirmek için çok güzel bir yerdi, ancak bağnaz komşulardan uzak durmak şartıyla. burada gördüğüm mahalle baskısını fatih’te görmedim.
Beşiktaşın en leş yeri sahil kısmındaki.
görsel

Amerikan fırını Ortaköy, istanbul, 1922. Vitrindeki yazılar Osmanlıca, ingilizce, Ermenice, ibranice, Rumca ve Rusça. Fırın yakınında Yahudi yetim okulu bulunuyormuş.
görsel

Sokak Köpeklerini Besleyen Adam, istanbul, 1890'lar.
görsel

Ortaköy, istanbul. 1978.
yarım saat öncesine kadar hala korna sesleri geliyordu, belli ki trafik sıkışık.

bağlama çalan eleman caminin oradadır şimdi ahmet kaya çalıyordur yine.
reina saldırısından beri sadece canımı acıtan yer. her şey gibi eskiden bambaşkaydı.
(img:#1735377)

An itibariyle böyle bir görüntüye sahiptir.
istanbul'da sahilinde sabahlaması en güzel olan yer, tabi kumpircileri de bunu daha da güzelleştiriyor.
popstar bayhan sayesinde varlığından haberdar olduğum semt. hülasa, araştırdım da biraz güzel semt imiş. pazar günü çiğköfte yemeye gideceğim işalla.
yağmurun dinmesiyle sahile ineyim şöyle biraz yürüyeyim turlayayım dedim.

manda gibi böğüre böğüre birbirleriyle iletişim kurmaya çalışan araplardan adım atılmıyor.

ha bir de seçimden dolayı heyecanlanıp her fırsatta sms atan süleyman soylu'ya ufak sahne kurmuşlar teşrif ediyordu. 20 kişi falan da dinlemeye gelmiş lol.

dombırayı duydum geri çıktım.