Turk muziginin mihenk taslarindan biri sarklilariyla girdigim ergenlikden bu yana hala dinlerim.Bu da bir fark siz arsiz fundyy dinlerdiniz biz muslum orhan ferdi.
Bi Türk erkeğinin yazabilecegi bütün şarkıları 40 sene önce yazmış tragedy of commons yaratmıştır.
http://www.youtube.com/watch?v=FJcjYOKzV6Y

sevecekmiş gibisin.

sevenlere gelsin *
http://www.youtube.com/watch?v=zoDOrdaJgMk&list=PL8LgLeEhuAJpAEdInsCkMsnCtScfGRYEc

ilk göz ağrım.

özleyenlere gelsin *
Medet bekliyorum vurduğu yerde
Oralı olmuyor siyah gözlerin.
Gönlümü dağlıyor gördüğü yerde
Kanıma susamış silah gözlerin.
(bkz: ilah gözlerin)

(bkz: ilk göz ağrım)
(bkz: beni böyle sev)
akil olmayaydı iyiydi.
gece gece dinlenilmesi pek iyi sonuçlar doğurmaz.
Aklım firar etti gönlün zulmünden,
Artık benim canım güvende değil..
Gönlüm ilan etti krallığını,
Delilik yaparsam elimde değil..

Ucsuz bucaksız aşk denizinde,
Rotamı şaşırdım yön belli değil..
Bıraktım kendimi kendi halime,
Rabbime sığındım son belli değil..

sanırım söz-beste yapması için dünyaya gönderilmiş kişilik.. vuuh uçmuş adam.
[kat: <a href="//www.uludagsozluk.com/c/arabesk-sanatçıları/" title="arabesk sanatçıları" >arabesk sanatçıları</a>]
[kat: <a href="//www.uludagsozluk.com/c/türk-müziğinde-babalar/" title="türk müziğinde babalar" >türk müziğinde babalar</a>]
[kat: <a href="//www.uludagsozluk.com/c/müzisyenler/" title="müzisyenler" >müzisyenler</a>]
[kat: <a href="//www.uludagsozluk.com/c/sanatçılar/" title="sanatçılar" >sanatçılar</a>]
[kat: <a href="//www.uludagsozluk.com/c/saz-çalmasıyla-ünlü-sanatçılar/" title="saz çalmasıyla ünlü sanatçılar" >saz çalmasıyla ünlü sanatçılar</a>]
müzik ustasi.
müziği uçuran adam.
müzik içinden müzik yapan üstad.
görsel
Orhan bencegay.
arabeskin üç babası olarak kabul edilen orhan gencebay, ferdi tayfur ve müslüm gürsesten nota bilgisi ve bestekarlığı ile ayrılır. farklı makamları aynı şarkıda birleştirmesi ile tanınır. şarkının girişinde bir makamla başlar bir anda farklı makama atlar ve bunu ustaca yapar. partisyonlar karmaşık ve çözümlemesi zordur. çözmeye çalışmadım tabiki, yapanlar öyle diyor.
Bağlama virtüözü olmasına rağmen, kemanlara ve diğer yaylılara yazdığı notalar keman öğrencilerine ders niteliğindedir ki bazı üni. Lerde öğreti olarak sunulmaktadır.
muzik konusunda kendisini asmis, 6 yasindayken piyano calmis muziklerin efendisidir. siyasi gorusuyle de hayranlarini uzmektedir..
yandaş ve yalakadır. 2009 yılında başlayan "keriz silkeleme" davasının sanıklarından biridir. kerizleri iyi tanır. kerizlerin kafa kola alan uyanıklarla, demogoglarla, kifayetsiz muhterislerle, zübüklerle her daim kol koladır. iyi keriz silkeler....

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27709129.asp
Kendisine yalaka diyenler önce gencebayın taşşağını yalamalıdır. Net.
görüldüğü üzere kerizlerin her daim taşşağını yalayageldiği yandaş büyüğüdür. ne demiştim? kerizleri iyi tanır, nasıl kerizleyeceğini iyi bilir. zübük işte...
Yıllar önce belki otuz yıl önce videosu olan bir arkadaş evinde "Ben doğarken ölmüşüm" adlı filmini izlemiştim. Filmi anımsamasamda o zaman kendisini sevdiğimi anımsıyorum.Sonraları 45 yıllık sanat kariyerini Akp ve erdoğan'a endekslemiş bir müzisyendir sadece benim için.
akil insanlar heyetinden ayrıldığını açıklayan sanatçı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27827380.asp
geçti borun pazarı...

haysiyetini 3 kuruşa satanlar müzesinde sezen aksu ile beraber yerini almıştır...
yok tayyipten korkuyo yok iktidardan korkuyo diyenlere sazının sapını geçirmiştir resmen..

adamın inandığı şey başkaydı.. hümanist kişilik biri gencebay.. olay siyasetin çirkinliğine alet oldu baba da ayrıldı bu kadar basit.. göreyim şimdi iktidar yalakası diyen amcık ağızlıları..
bir zaman halkın orhan babasıydı. tabir-i caizse mazlumun sığınağıydı. halk adamıydı. halkın orhan baba'sıydı. filmlerinde bile bu unsuru kullanıp betimlemişti. güzel de yapmıştı.

zamanın eskittiği şöhretini akil adamlıkla cilalamak mı istedi yoksa iktidara yalanmak mı bilemedim ama yanlışı seçti akil adamlardan oldu...

bunu yaparak önce orhan baba'yı sonra da orhan gencebay'ı sildi. üzerini çizdi.

şimdi mi...

çok geç. hem de çok. orhan baba öldü. geçmiş olsun.
arabeks söyleyen adam.
halka küsendir.

görsel