bugün

Limonlu, portakallı,kuşburnu, olanları vardır. sıcak soğuk içilen içicektir. ben sıcak tercih ediyorum.
pek matah bi şey değildir.
bi de gıda boyasının madenidir resmen.

arada bir belki o da belki.
resmi yancı içeceği.
çocukluğumuzun içeceği.
pek tatlı bi' internet sitesi mevcuttur. http://www.oralet.com.tr
Evde 3 aydır içilmeyen oraleti bir gün bir katakulliye getirip dayadım oraleti 12 kişiye oo hemen okey takımları falan çıktı hep. Oralet bir kültürdür arkadaşım.
Hala zaman zaman çocukluğumu hatırlamak amacıyla içtiğim,fakat nedense kahvede Mahmut Amca'nın yaptığı oralet markasını ve tadını bir türlü bulamadığım sıcak içecektir.
şimdi içerken aklıma gelip en son içmemin üzerinden neredeyse 10 yıl geçmiş olan içecek. oralet üzerinden duygulanılır mı lan!
(bkz: kendisi çay içerken oğluna oralet alan baba/#18200011)
90'lı yılların polüler içeceği. (bkz: kahrolsun kola)
(bkz: hayalet) (bkz: behzat ç)
makul fiyattaki her dem favori sayılacak içecektir.
okey masası... orta yaşlı dört adam... siparişler verilir 4 çay, çocuğa da oralet. hiç sormayın zaten hep oralet içsin çocuklar. bir neslin resmi velet içeceğidir oralet. *
(bkz: fakir mazotu)
olsa da içsektir, şöyle cam gibi.
bir babanın çocuğunu kaave arkadaşlarına göstermek istemesiyle tanışılan, fantastik, turuncu güzellik.
çocuğun içmesi için değil bakması içindir. çünkü çay kadar sıcaktır. soğuması beklenir, beklerken izlenir.
tadı kötü olan şey.
ya babanın gittiği kahvede pek güzel yapılmıyordu ya da bi daha kahveye gitmek istiyorum demeyeyim diye kötü yaptılar bilemedim şimdi.
o kadar tatlı olmasına rağmen şeker atanları bile vardır. mesele ben, severim oraleti; o turuncu, o sıcaklık, gerçekten nefis.
günümüzde içen insanın çok nadir bulunduğu içecek. geçen markette rafların birinde gördüm, duygulandım.
Dedemle Köyün kahvesine gittiğim günlerde 1 çay bir de şu gence oralet dediğimde ben de büyüdüm ifadesiyle dedeme bakmamı gerektiren içecektir.
küçükken babam beni dükkana götürdüğünde yan taraftaki çay ocağından içirdigi portakal aromalı turuncu renkli hafif ekşi sıcak bir içecek çeşidi. ne zaman bir çay bahçesine gitsem içerim, dilde bıraktığı turuncu lekesini sevdiğimin...
starbucks denen iğreti yerin yaptıkları şeylerle ve kola tarafından tahtından indirilen efsane içecek. 1990'lı yılların kralıydı.
kahvelerde yancıların olmazsa olmaz içeceği.
Candır. içilen ortamda samimiyeti simgeler. için, içtirin.
Portakallisi bir harika olan sicak içecek.