bugün

onca akıllı ve mantıklı konuşmasına rağmen patronu tarafından no comment tarzında dinlenilmiş değerli arkadaşımızdır. ***
tutunamayanlar da turgut özben'in iç sesi, hayali arkadaşı, beyni, kalbi vs.
(bkz: elric)
ilk zirvemde tanismistim. bir bes dakika ya konustuk ya konusmadik, sonra bir film izleidk birlikte karanlik bir salonda. sonra da kisa bir sure sohbet edip dagilmis idik.
bir sene gecti ustunden, arada bir msn de konusma imkani bulabildik. neden bu kadar yakin hissediyorum ki onu kendime? eskiden bir sicak aile ortami vardi gercekten burada. ustelik basliklar da bu kadar bos degildi.
iste olric denen bu yazar o eski, samimi ve gorece nitelikli uludag sozluk un yazarlarindandir. boylelerini geri getirmek gerek.
(bkz: demian)
olric nerde? en son turgut özben'le tren istasyonunda görülmüştü.
şu günlerde başında kavak yelleri esen yazar.*
(bkz: alter ego)
yeni yıl öpücüğü verdiğim canımmmm yazar *
canım sağol ayakkabı konusunda ve sözlük konusunda diyerek geçmiş 2008 senesinden ,2009 senesi daha iyi geçmesini gönülden dilediğim yazardır .
kendi başlığına ilk kez entry giren, sık sık yazmayan yazardır. Hakkaten de 2009 için yeni, iyi, huzurlu, mutlu bilimum iyi dileğe balıklama atlayıp, seve seve sahiplenen, herşeye rağmen 2009'un sadece yaşanası bir yıl olmasını dileyen yazardır.

sevgili uuser'lar, hepimize yaşanası iyi yıllar...
biraz daha iyi niyet ve yeniyıl temennilerinde bulunulursa "her şeyi bırakıp soluğu meyhanede alacak kişi" kıvamında gibi hissettiğim öpülesi insan. 2009 diyorum, senin gibi diyorum, mükemmel geçsin diyorum * çok şey istemiyorum *
küçük iskender'in cangüncem kitabından.

susma olric!! hep konuş sen!!

"...
olric! unutma beni. kımıldayayaz beni.
beyaza yaz.
sesimle çiziyorum acımı kana.
yüzüyorum hüznümü günden ve bir geceyarısı
sixtirip gidiyoruz
biz böyleyiz
böyle biziz.
aynı anın
bilmem kaç farklı
izdüşümü gibi,
tarihteyiz gayrı."
* *
muhteşem ofsayt tanımıyla takdirlerimi kazanmış yazar. teşekkür ediyorum. beni büyük bir dertten kurtardın. (#102828)
delirmenin ve aşırılığın ve bilgeliğin eşiğindeki tutunamayan bir adamın can simidi.
-*daha kaç kez ıskalayacağız hayatı olric?
-*oklarımız bitene kadar efendim.

(bkz: tutunamayanlar)
(#142369)
Uludağ ekonometri mezunu olsa gerek yazar.
şiirden şairden anlayan yazar. birinci nesil.
sevelim mi Olric?
sevmek nedir efendimiz?
sevmek vazgeçmektir Olric.
vazgeçtiyseniz sevelim efendimiz.. tutunamayanlar.

selam olsun yazar arkadaşımıza...
sadece turgut'un değil, tüm tutunamayanların da kendisi o, hatta daha fazlası.

--spoiler--
o zamanlar henüz olric yoktu... aşkları sorgulamıyorduk, gördüğümüz rüyaları gerçek sanıyorduk ve en önemlisi keşkenin nasıl yazıldığını bilmiyorduk.
--spoiler--
--spoiler--
sus olric düşünüyorum.
düşünmek ne haddinize efendim.
-descartes düşündükçe var oluyor .
o düşündükçe var olur, siz yok olursunuz efendimiz
--spoiler--
--spoiler--
"...olric iyi yetişmedi, toplumsal kültür almadı. bütün vaktini beni izlemekle geçirdi. şimdi beni, eskisi gibi beğenmiyor..."
--spoiler--
turgut' un benliği, kalbi, her şeyi..
gerçi o zamanlar daha o yoktu..
Daha kaç kez ıskalayacağız hayatı Olric ?
- Oklarımız bitene kadar efendimiz .
-insan nedir bilir misin olric ?
-nedir efendimiz?
-insan, kağıt yapmak için ağaçları kesen sonra o kağıtlara ağaçları koruyunuz yazandır.
facebook sayesinde yakında içine edilecek kıymetlimdir. ben ki kimse olric'i bilmezken bir tek tutunamayanları okuyan o muhteşem kitle bilirken yaşattım içimde olric'i, konuştum onunla dost oldum. şimdi aynı can yücel gibi facebook'ta en alakasız insanın bile durumunu süslemekte. nasıl bir duygu biliyor musun sözlük, böyle sevgilin seni terketmiş de senden sonra herkesin oyuncağı olmuş, milletin malzemesi gibi. içim acıyor be sözlük.