1. 1.
  bayern munih in ve alman milli takımının emektar kalecisi 2002 dünya kupasının en iyi oyuncusu seçilmiştir
  3 -1 ... city walk
 2. 2.
  çok iri bir yapıya sahip olmakla beraber, zamanının en iyi kalecilerindendi.
  3 ... trinfr
 3. 3.
  cm 00/01'de abartı özellikleri olan, dmc de bile rahatlıkla oynayabilen kalecidir.
  4 -1 ... redwinemania
 4. 4.
  2006 dünya kupasında lehman dan sonra 2. kaleci olacaktır
  -1 ... pandora
 5. 5.
  Almanya'nın N24 isimli haber kanalındaki bir program için gazeteciliğe soyunan Bayern Münih'in kalecisi Oliver Kahn en sevdiği yazar Paolo Coelho'yla bir röportaj yapmış. Brezilyalı yazarın evinde hiç kitap olmayışı, kendisi de bir kitap kurdu olan Kahn'ın ilgisini oldukça çekmiş olacak ki ilk bu soruyu yöneltmiş yazara: "Kitaplar nerde?"
  Gelen cevap oldukça şaşırtıcı: "Kitapları okuduktan sonra evimde tutmam. Sizin evinizde her yerde toplar mı var?"
  Kahn'ın ikinci sorusu hayatta kendimize koyduğumuz hedeflerle ilgili: "Hedefimizi, neden belirlediğimizi bilmeden belirlediğimizde ne olur? Mesela ben eskiden hep kupa kazanmak isterdim, sadece kupa kazanmak isterdim. Hayatta en önemli şeyin bu olduğunu düşünürdüm. Ama kupa kazanmanın insanın hayatını güzelleştirmeye yetmediğini gördüm. Siz hayatta ne yapmak isterdiniz?". Brezilyalı yazarın cevabı yine ilginç: "Ben her güne bir başkası olarak uyanmak isterdim."
  Coelho (bir Brezilyalı olarak) sıkı bir de futbol tutkunu: "Bence hayattaki en önemli şey futboldur" diyor aynı röportajın devamında. "Futbolun gücü, bu gezegen çehresini değiştirecek kadar büyük. Bu yüzden bu röportajı sizinle yapmaktan çok memnunum. Sizin yerinize Julia Roberts gelse inanın bu kadar mutlu olmazdım."
  Akıllıca sorular soran bir futbolcu, futbolun dünyanın en önemli şeyi olduğunu söylemenin 'entelektüelliğini' bozmasından korkmayan bir edebiyatçı... Kitabı okumayıp, filminin gelmesini bekleyenlerin ülkesinde, içi boş imajlarımızı her gün biraz daha biraz daha cilalamaya çalışırken acaba kaçımız her gün yeni bir insan olarak uyanmayı göze alabilirdi?

  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=202817
  6 -1 ... siyahbeyazkizil
 6. 6.
  bayern münchen ve almanya milli takımının kalecisi. 15 haziran 1969 Karlsruhe doğumludur. 188 cm boyunda 91 kilo ağırlığındadır. lakabı olli'dir. 1994 yılında Karlsruhe'den transfer edilmiştir. 2002 dünya kupasında en iyi kaleci seçilmiştir. dünya'nın en iyi kalecisi ödülünü 3 kez (1999, 2001, 2002) kazanmıştır. kariyeri başarılarla doludur. 2 çocuk sahibidir.

  resmi için:

  http://www.fcbayern.t-com...raits/kahn_ima_010805.jpg
  2 ... eagle is free
 7. 7.
  almanların dış işleri bakanlığına getirip, dış politikadaki sorunlarda 5 penaltı yöntemini uygulayarak lebensraum' u yaratacaklarını düşündüğüm babam yaşındaki alman kaleci.
  1 ... boxer
 8. 8.
  karlsruhe deyken mükemmel bir bursaspor maçı oynamış, ve o zamandan bu yana milli takımda ve bayern de iyi işler yapmış, türkiye ye gelse de kral olsa dediğimiz disiplinli kaleci.
  edit: 2008 yılına kadar bayern münchen forması giyeceğini açıklamıştır.
  2 ... serander
 9. 9.
  fifa 99'da spikerin(john veya mark) kaleciye her top gelişinde "Great safe by Kahn" şeklinde çığlıklar atmasına sebep kaleci.
  3 ... bartimaeus
 10. 10.
  bazı oyunlarda ismini yazılmasını engelleyen tek futbolcudur. *
  1 ... serander