23 nisan 2009 minikler sahada organizasyonunda hırs yaparak maçın berabere bitmesini engellemiş futbolcu. sergen de bunu dile getirmiştir röportajında.
--spoiler--
yorumculuk kimliğimi bir kenara bırakıyorum, artık t.c vatandaşıyım
--spoiler--

nasıl yani?
beşiktaş'ın şampiyonlar ligindeki ilk golünü atan futbolcu.

14 golle beşiktaş'ın avrupa kupalarında en çok gol atan futbolcusu.

türk milli takımında bir maçta 4 gol atan üç futbolcudan biri.
*
iyi futbolcuydu zamanında ama bence şu an çok kötü yorumcu.
fox tv'de yayınlanan fox futbol isimli programda sakat olmasına rağmen gece gezmesine çıkan jo'ya aklınca ahlâk dersi vermeye kalkmıştır. Adama sormazlar mı oktay'cım "askerdeki takım arkadaşının nişanlısıyla evlenen kimdi?" diye.
çok boş konuşan adam. herkesin bildiği şeyleri tekrarlayıp duruyor. birçok meslektaşı gibi.
iyi bir yorumcu olmayan eski futbolcu.
berbat bir yorumcudur,beşiktaşın yeni transferlerine olan ilgiden dolayı kıskançlıktan çatladığı açıktır.
sokaktan geçen 10-11 yaşındaki çocukların adı gibi bildiği şeyleri söyler durur. futbolculuk kariyeri belirli bir yaşa kadar iyi idi ama yorumcu olarak çok gereksiz kişidir.
http://www.haber1903.com/...oktay-adi-konmadi_3_45542
eto'o bitmiş açıklamasından sonra şimdi de messi bitmiş açıklamasını bekliyoruz. bitmiş bitmiş *
türk futbolunun yetiştirdiği gelmiş geçmiş en önemli golcülerinden birisi.
dünya'nın en unutulmaz gollerinden birini atmış futbolculardan biri.
--spoiler--

" Quaresma gidecekse bile iyi bir paraya satılmalı. Beşiktaş kadrosunda düşünmediği yıldız futbolcuları önce parlatıp daha sonra elinden çıkarmalı. Daha kamp dönemi başlamadan "ben zaten istemiyorum" diye masaya oturursanız pazarlık şansınız olmaz. Buda pazarlık stratejisidir. Buda bir mali düşüncedir. Samet Aybaba'nın Quaresma'yı istememesini normal buluyorum. Bende ilk geldiği senelerde Quaresma'nın disiplinini ve oyun anlayışını beğenmiyordum. Ancak bu zamanda bu tür açıklamaların doğru olmadığını düşünüyorum. Çünkü kulübün mali açıdan paraya ihtiyacı var ve elindeki isim bir dünyanın konuştuğu yıldız isimlerden bir tanesi. O yüzden Quaresma pazarlık masasına bu şekilde oturtulmamalı. Daha gizli ve el altından bu işi bitirmek gerekiyor. Pazarlıklar sıkı olsun ki kulüp zarar yerine bu işten karlı çıksın."

--spoiler--

yorumculuğunu beğenmem normalde ama çok haklı bir noktaya temas etmiş. ulan senin elindeki adam schildenfeld değil diatta değil. quaresma'yı kadroda düşünmeyebilirsin ama oyuncuyu niye kelepire çıkarıyon. gerek qatar'da gerek rusya'da gerekse hala avrupa'da ciddi alıcıları çıkacak bir futbolcudan, quaresma'dan bahsediyoruz. adama niye çöp muamelesi yapıyon ki sayın aybaba.
dünyanın konuştuğu yıldız isimlerden birisi derken? adam dünyanın konustuğu yıldız isimlerden birisiydi dese anlayacağız. ulan adam portekiz milli takımıyla koskoca avrupa futbol şampiyonasında bir dakika boy göstermedi neyin yıldızı. o işler eskidendi tamam satacaksan sat ama adam dünya yıldızı falan değil ya. almeida'ya dese belki ama yok ya kendimizi kandırmayalım. adam dünya yıldızı olsa türkiye'de işi ne zaten o da ayrı konu.
eto'yu bitiren adam.

http://video.uludagsozluk.../v/eto-o-bitmi%C5%9F-612/
biri oktay'a ernst'in beşiktaş'tan gittiğini söylemeli.

görsel
gecen sene yazdigi bir mac analiz yazisi yayinci gazete tarafindan bugun yayinlanan kisi.

edit: bi dakka yok lan gecen sene fernandes gs macinda oynamadiki la..
Ernsti kasımpaşaya vermemekte kararlı abimiz.
ayakta uyurken gereksiz otel parası veren eski topçu.

görsel
anlaşılan o ki, ernst'i de bitirmeye niyetlenen futbolcu eskisi yazar.
karısı intihar etmişti bir zamanlar .
yine kimi nereye transfer etti diye taraftarlar arasında heyecan yaratan futbol insanı. şahsen hulk'un zenit'e transferini bu adam verse inanmazdım. hala inanmıyorum ya...

(bkz: hulk bitmiş)
belçika'ya attığı harika gol ile bilinen, zamanında samuel eto'o nun fenerbahçe'ye transferinin bittiğini iddia eden eski milli futbolcudur. ayrıca 2000/2001 sezonu öncesinde siirtspor'dan las palmas takımına 3 milyon euro karşılığında transfer olmuştur.
asla çok yetenekli bir oyuncu olamsa da ilginç bir şekilde tam bir golcü oyuncuydu oktay , gol pozisyonuna çok sık girebiliyordu semih ve ümit karan karışı bir forvettir kıasaca.beşiktaş formasıyla jübile yapma imkanına sahip olan ender futbolculardandır.ayrıca beşiktaş 2007-2011 yılları arası bobo nun haricinde etkili bir forvetin eksiğini hissetti , oktay bu dönemde beşiktaşta oynayıp bu sıkıntıyı çözebilirdi de ama deneyen olmadı.
bugün 36 yaşında olan, 2008'de inönü stadı'nda jübilesini yaparak futbola nokta koyan futbolcu.

yıllar önce çocukluk aşkı olan eşi, 5 aylık bebeğini bırakarak intihar etmişti. nedeni bilinmez..
kendisi ölmeden önce komşusunu arayarak : "Namluya mermi sıkıştı, ne yapacağım?"
demiş. yapmış yapacağını görüldüğü üzere!
oktay'ın adını duyunca hep o şoka ve krize girmiş, çaresiz halleri gelir aklıma..

(bkz: allah düşmanımın başına vermesin)