bugün

ben c şıkkı diyorum Fatih Akın.
nuri atarlı çıkış yapmıştı ama tonu düşürüp mevzuyu kapatma eğilimine girmiş, olmadı, mahkemeye veririm, demiş.

Yılmaz güney’in baba filmini izlediğini söylemiş ama baba ile üç maymun arasındaki benzerliğe hiç değinmemiş.

Neden o dönem zeki’ye tavır alıp arayı soğuttuğunu söylememiş.

Zeki’nin dediği gibi; korkak entelektüel pozlara devam ediyor. Zeki bunu siker gibi gözüküyor.

https://twitter.com/_nbc_...;t=UYya_4ylQtxdCCdKwWni0A
türk sinema tarihi'nin tatlı bir sağ-sol atışması olarak düşünülebilecek başlık.
ikinizde sıkıcı filmler yapıyorsunuz. Hadi öpüşün barışın.
Nuri Bilge Ceylan candır. Zeki demirkubuz sen haksızsın...
Mahsun- ibo kavgasında mahsun’u tutmuştum.

Burda iki tarafta iyi ya tarafsızım.
görsel
internette okuduğum yorumlardan ve davranışlarından yola çıkarak söylüyorum Nuri Bilge Ceyhan aynı Tayyip gibi çevresindeki insanları kullanıp kenara atıyor.

(bkz: Ahmet Uluçay)

Zeki Demirkubuz olayların bütününe yakınında haklı sanki.
konuyu bilmiyorum ama zeki abi kesin haklı.
Yazar yönetmenleri de Tayyibe bağlamış hayret.
türe uzak bir kişiyseniz zeki fena bayar, nuri bilge'nin filmleri yine katlanılabilir.
Üniversitede bir seçmeli ders almıştım orada bir hoca vardı zeki demirkubuz'u ondan dinledikten sonra tarafımı seçmiştim.
ikisinin de filmleri sıkıcı. Eski kız arkadaşım enteldi. Ay bu gece zeki demirkubuz gecesi yapalım, NBC gecesi falan yapalım derdi. Sonunda cinsel seks olacağı için okey derdim.

Art arda iki üç film izlerdik. Pencereye çıkıp atlamak isterdim sıkıntıdan amk.
Kapışmayıp sanatlarına konsantre olsalar daha hoş olacak.
entel dantel zannedilen agir abi modunda takilan tiplerin cingene karilari gibi ortalik kavgasi yapmasi soku.
ortadogunun enteli de bu kadar.
Sıkıcı vs sıkıcı…

Yemin ediyorum recep ivedik’i tercih ederim.
Kader ve masumiyetin bir zamanlar anadoluda ve kış uykusuna karşı üstünlük kurma durumu.
Masumiyet gibi bir başyapıt için zeki denilecek versus. Yoksa ikisi de öyle ahım şahım değil.
zeki demirkubuz'un anlattıklarının doğru olduğunu düşünmekle beraber üslubunu zerre hoş bulmadığım versustur.

adam resmen "son cümleyi ben kuracağım sen sesini çıkarmayacaksın" gibisinden posta koyuyor, tehditvari laflar söylüyor.

nuri bilge ceylan'dan "bu, herif, adam" gibi kelimelerle bahsediyor. biriniz 60 öbürünüz 65 yaşında adamlarsınız, sanatçısınız, bu üslup bu tavır hiç yakışmıyor.

zeki efendi kusura bakmasın da, aranız bozulduktan sonra 2012'de yeraltı filmini çekerek nuri'ye lafı sokan sensin, adam 10 yıl sonra cevap verdi diye suçlu oldu. neymiş efendim çenesini kapatsaymış böyle olmazmış, sen 2012'de kapattın mı demezler mi adama? nuri yine efendi adammış, bu üsluba yine sakin bir cevap verdi sayılır.
iki sıkıcı yönetmenin, yine sıkıcı versusu vs kazanır bu durumda.
Gram Altın ile bitcoini karşılaştırmak gibidir, zeki demirkubuz gerçektir gerçekliğimizdir, bazen geçmişimiz bazen geleceğimizdir. O yüzden zengin entellektüel elit burjuva kardeşlerimiz nuri bilgi ceylan’ı seçsin, doğuştan kaybedip geceleri uyuyaman adamlarsa zeki demirkubuz’u.
Uydum er kişi niyetine manitanın nazı niyazından kelli üç saatimi heba etmeye, rabbim hepimize sabr-ı Cemil versin!
Kendisine buradan sesleniyoruz...

https://twitter.com/10onh...Y2tc0ieZN1CD6Rmg&s=19