bugün

entry'ler (3791)

görmezden gelmek

Yüzleşmek daha karakterli bir şey.

mal olmak

Her on kişiden dokuz buçuğu böyle. Tedavisi de yok arkadaşlar.

bez bebek nana

Ahajshsjhsjaha sen de olmasan...

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Yasemin ki o bir kraliçe çiçektir. Yüce Rabbim çok lezzetli kadınlar yaratmış şükür sebebimiz...

hayata hergün yeniden başlamak

Hayata hergün yeniden başlamak diye bir şey yok. Salak salak konuşmayın bu tıpkı uyursam geçer, unuturum düşüncesindeki mallık.

kötü hissetmek

Çok uzun ve tempolu bir yürüyüş yapmanızı tavsiye edebilirim. Bugün o kadar çok yürüdük ki şehri bitirdikten nerdeyse üstüne biraz kardiyo çalıştım iyi hissediyorum çok.

insanlar neden evlilikten korkuyor

Kesinlikle bu şekilde bakmak sağlıklı değil ama hayatta hiçbir şey yapamayacağımı falan düşünürsem en son evlenirdim herhalde ki bu da çok olası değil ne yazık.

Ayrıca iki kişilik kahve yapmak çok zor tadı bozuluyor, istediğim yoğunlukta olmuyor ve benim umrumda olmaz şekerli ya da orta istemesi kesinlikle bunlarla uğraşamam çünkü benim yaptığım kahve hep sadedir. iki kişilik sade kahve yapacaksam tek tek pişmeli. Böyle takıntılarım yüzünden hayatım mutfakta geçerse diye korkuyorum...

akademisyenlerin aydın olduğunu düşünmek

Ben de henüz gözüm açılmamışken böyle düşünüyordum fakat şimdi hiç değil. Eminim ki aralarında aydın ne demek daha sözlük tanımını bilmeyen vardır. Kendi götünden uydurduğu tanımı orada burada satıyordur sonra bir de şey demiyorlar mı bu böyledire ahjshs ulan sen kimsin senin nerden geldiğini...

PS: herhalde dumlupınarda olsak gözümüz bu kadar açık olmaz. Kategorikmiş kardeşim burada senin takılacağın en son şey buydu ama.

neden mutlu değilsin

Etrafta bir tane insan gibi insan yok da ondan. Allah ım sen sabır ver. Delirmemek mümkün değil gerçekten böyle depdelirmemek bile mümkün değil. Okumuş mal sürüleri dolu her yer. istisnasız.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Yirmi dakikadır zımba denen aletin adını hatırlamaya çalışıyorum ruh hastası olmayan birisi açar internetten bakar ama o beyin işte buna hükmetmiyor.

kilise

Dinsiz kitapsız mı diyeceksiniz bilmiyorum ama ne derseniz de umurumda değil hayatımda ilk defa kiliseye gittim bir vaaz dinledim hatta vaftiz belgelerinin dağıtımını falan bile gördüm ve camiden daha çok etkilendim bilmiyorum belki de ilk olduğu için acayip gelmiştir bunu ara ara yoklayacağım. Farklı hissettirdi.

nerede olmak isterdin

Olmak istediğim yeri bilmiyorum. Kiminle olmak istiyorum, nerede olmak istiyorum, neden olmak istiyorum hiç bilmiyorum ki bilsrydim de bir şey fark etmeyecektir bunu biliyorum ama.

dışa dönük

Saçma bir tanım. içe dönüklerin bir mantığı var ama insan doğasına aykırı bir şey bu dışa dönüklük. Çünkü dış neresi belli değil benim algılayabildiğim alanda neden dış?

klasik sınav

Doğru düzgün yapılmış olan bir klasik soru öğrencinin çoğu alanda yeteneğini ölçmeye olanak sağlayabilir. Klasik ve test vs karıştırılabilir fakat ben sınav olayına karşıyım ama bunu Türkiye de uygulamak biraz zor. Kafaları yönlendirmek zaman alıyor.

güzel bir kız nasıl tavlanır

Vallahi bizim içimiz geçmiştir. Çok üşeniyorum ya artık.

hiç oylama yapmayan yazar

Kimseyi okumadan çıkan bir yazar olabilir.

sözlüğe bilgisayardan girmek

Güzide bilgisayarımı sözlük ile kirletemem.

fotoğrafına bakıp uyumak

Benim neden hiç aklıma gelmiyor böyle şeyler.

sözlük yazarlarının içinden geçenler

Sürekli yokladığım bir şey bu içim fakat ne bakacak yer ne de bakacak şey kalmış. Sadece çalışıyorum. Sabah işe akşam eve. Uyumadan önce yarının ders materyalni hazırlıyorum bugün Haldun taner den bahsettikleri. Zaman dedik insan dedik. Bozuk saat ölü insan dedik ama kimse bozuk insan demedi. Acaba bu çağda yaşamıyorlar mı?

içe dönük

Tanımı yeniden revize edilmesi gereken bir kavram aslında tam olarak kavram da değil ama gençler seviyor tumturaklı kelimeleri.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.