bugün

bir garip guns n roses şarkısı. aslında şarkı değildir, başyapıttır. ama korkuyorum ben bu şarkıdan artık. öyle bir yerleşmiş ki bilinçaltıma, bu entryi girmezden yarım saat önce uyuyordum ben, rüyamda eurovisiona katılmışım, november rain söylüyoruz. o müthiş outroyu çalarken benim bir anda göğüslerim büyümeye falan başlıyor, bacak kıllarım dökülüyor, yüzümde gözümde kozmetik kokuları hissediyorum. hasiktir, olduk mu eurovision bebeği? seçmiyorlar sonra beni, 12. oluyorum. sahneye çıkıp avrupaya küfür ediyorum, rahatlıyorum.
hayır göğüslerimi falan anlarım da, bu şarkıyı birinci seçmeyen zihniyeti skiyim. oraya takıldım ben.
özellikle slash'in sondaki piyanonun üstünde attığı solosu harikadır, mükemmeldir
buckethead ve slash harici kisilerin sarkinin sonundaki soloyu gnr konserlerinde calmasi, unesco dunya kultur ve mirasini koruma forumu tarafindan yasaklanmistir.
Sekiz küsür dakikalık bir ayindir.
hayatımda 15 senelik çok özel yeri olması bir yana, en mutlu günüm(üz)ün açılış parçası olarak da hayatıma bir çentik atmıştır...
dunyanin en muhtesem sarkisidir.
istanbul konserlerinde axl'ın sesi henüz yerindeyken söylediğinde, bağıra bağıra kendisine eşlik ettiğim çok güzel şarkı...
(bkz: noviembre sin ti)
axl roseun konsantrasyon için kendisini bir odaya kapatarak yazdığı şarkı. şarkı bitene kadar pizza yediğini söylemiştir. slash ise her zamanki çalışma tarzıyla (bkz: viski) (bkz: kokain) canavar gibi sololar atmıştır.
dünyanın en iyi klibine ve solosuna sahip guns n roses şarkısı. november rain klibinden piyanonun üzerindeki slash, kilisenin önündeki slash gibi harika görsel olaylar çıkmıştır. şarkının sonundaki solo ise bence dünyanın en iyi 5 solosundan bir tanesidir.
dünyanın en iyi gitaristinin en iyi çaldığı şarkılardan birisi. klibi de 80'li yılların minimalizmi yerine 90'ların ihtişamını simgeler. (bkz: slash) (bkz: guns n roses)
akustik versiyonu da bulunur. axl rose da daha çok müslüm gürses gibi okur.
özellikle son 2 dakikası muhteşem olan, guns'ın efsane şarkılarından sadece bir tanesi.
dinledikçe dinlenilesi gelen mucizane guns n roses şarkısı.
yine bir kasım ayı, yine yağan yağmur ve yine aynı ritüeli tekrarlatan şarkı.
şölen gibi bir klibe sahip olan muhteşem şarkı. son iki dakikası gerçekten büyüleyici. *

ayrıca (bkz: yağmurdan kaçış yöntemi olarak pastaya atlamak)
gece gece dinleyince insanı farklı dünyalara götüren guns n roses şarkısı. mükemmel ötesidir.
hemen ardından yine guns 'n roses şaheseri olan estranged dinlenirse en yüksek verim almak mümkündür. öncesinde de olabilir yada önce nowember rain sonra don't cry sonra estranged ... hatta sonuna seet child o 'mine koyduktan sonra nightrain ve don't damn me ekleyebilirsiniz de. veya... neyse keseyim ben.
Sonlarina dogru giren muthis bir gitar solosunun oldugu olaganustu Guns N' Roses sarkisi...
Bir kasım günü,akşam saatlerinde yağmurlu bir havada şehrin sokaklarında folta atıyor,gece lambalarından vuran ışıkların aydınlattığı caddelerde çok değişik düşünceler ile dolaşırken Walkmaninizden giriş müziğini duymanız ile başınızı kaldırıp gece lambalarına ve yağan yağmura bakarak şarkının başlamasıyla kendinizi dünyanın en mutlu insanı ilan etmenizi sağlıyan bir durum gerçekleşir.

(bkz: Guns N Roses)
En mantıklı ağlama sebebidir.
tüm zamanların en iyi solosuna sahip kusursuz bir ballad.
ilk gençlik yıllarımın unutulmaz şarkılarından biridir...
(bkz: hey gidi günler)
sözleri en etkileyen şarkılardan biri olarak müzik arşivimde üst sıralarda yer alan şarkıdır.
her şey süperdir. klibinde o yağmur sahnesi abartılmamış olsa çok daha iyi olurdu ama işte.
slash manyağı yapar adamı.
o klibi, sözleri, solosu, introsu... harikadır. insana les paul aldırır ki aldım.
sözleri ve yavaş ritmiyle harikalığın doruklarındaki şarkıdır.
güncel Önemli Başlıklar