bugün

köklü bir kulüptür.
1865'te kurulmuş ve dünyanın en eski kulüplerinden biri olmuştur.

--spoiler--
Forest kulübü Liverpool, Arsenal ve Brighton & Hove Albion gibi takımlara yardım etmiştir. 1886 tarihinde Forest kulübü Arsenal'e forma göndermiş, ve o tarihten beri formalarının rengini değiştirmemişlerdir. Aynı zamanda Liverpool'a da forma yardımında bulunmuşlardır. Şu an Arsenal ve Liverpool takımları Forest'ın renkleri olan kırmızı-beyaz ve sarı-laciverti kullanmaktadır. Brighton'a ise güvenli bir futbol sahası sağlamışlardır.
--spoiler--

Forest 1976-77 sezonunda birinci lige çıkmayı başardı. Ertesi sezon ise, inanılmaz bir olayın altına imza atarak Forest takımı şampiyon oldu.

bununla da kalmayıp, 1978-79 sezonunda Malmö’yü final maçında mağlup ederek Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupasını kazandılar.
Forest 1979-80 sezonunda da Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası final maçında Hamburg’u 1-0 mağlup ederek bir sene önceki "Avrupa Şampiyonu" unvanını korudu.

Nottingham Forest ekibi Brian Clough’ın 18 yıllık yönetimi altında bir lig ve iki Avrupa şampiyonluğunun yanı sıra 4 kez de EFL Cup'nı kazandı. Clough’ın başarıları Forest’ın 1992-93 sezonunda, 2. Lige dönmesiyle sona erdi.
nedense bana çok estetik bir isimmiş gibi geldi.
Man utd bunlara 8 atmıştı zamanında çoluk çocuk hatrlamaz. Hatta solskjaer 75 te oyuna girip 4 gol atmıştı o maçta.

görsel
Bir zamanların efsane takımı.
fenerbahçe ve beşiktaş'ın asla başaramadığı bir şeyi başarmış olan kulüp. bilen bilir.
bu hafta sonu oynanan fa cup 3. tur mücadelesinde arsenal fc'yi 4-2 yenerek bir üst tura çıkmışlardır.
fm cm oyunlarında hemen hemen birçok gencin yönetmek için tercih ettiği takım. buna haliyle ben dahilim çünkü hem köklü kulüp hem taraftarı var hem de bütçe veriyor yönetim eheh.

bu sevgim sonucunda da gerçek hayatta çok takip ederim kendilerini. deplasman maçlarında genelde süpürülüyorlar ama iç sahada seyirci gazıyla iyi oynadıklarına sahidim, birkaç kez izlemişliğim var.

an itibariyle sheffield wednesday karşısında kontradan yedikleri bir golle maçın daha başında yenik duruma düştüler ama şimdi oyunu tek kaleye yıkacaklardır ve aksilik olmazsa maçı kazanma ihtimalleri hala yüksek. büroların reyizi wsbets şu an 4.50 oran veriyor forest galibiyetine.
efsane menejer brian clough'un yarattığı efsane takım.

bir dönem trt'nin yayınladığı ingiltere federasyon kupası finallerinde liverpool fc ile yaptığı maçlar çok zevkli olurdu.
ingiltere'nin köklü klüplerinden olan bir takım.
1979 ve 1980 yıllarında, o zamanki adıyla avrupa şampiyon klüpler kupasını kazanmış, 80'li yılların efsane takımı.
fifa 12 de kariyer modunda çalıştırıp premier lige çıkardığım takımdır.
1979 ve 1980 yıllarında, o zamanki adıyla avrupa şampiyon klüpler kupasını kazanmış bir zamanların efsane takımı.
brain clough ile altın yıllarını yaşayan klüp,meraklıları için o dönemi anlatan güzel bir film
"the damned united" tavsiye edilir .
1978 premier lig şampiyonluğu

1979 ve 1980 şampiyonlar ligi şampiyonlukları bulunan takım.

şu zamanlar premier ligin bir alt ligi olan championship'te yer almaktadır.
wikipedi ye göre rekabet içinde oldukları takımlardan biri dünyanın en eski profesyonel klubü olarak biline nots county diğeride bu gün premier ligde ilk şampiyonluğuna koşan leicester city imiş. özledim şahsen.
bir zamanların anlı şanlı efsane takımıdır...
fm 2015'de başında olduğum ve şova kalktığım takımdır. Londra'yı yakın, şampiyonluk daha yakın.
1865 yılında kurulmuştur. o yıllarda arsenal ve liverpoola forma yardımda bulunarak o yıllarda gönülleri fethetmişti ama nottingham forest deyince aklıma tek bir efsane geliyor Brian Clough 18 yıl boyunca takım başında kaldı o 18 yıla 1 premier ligi 2 şampiyonlar ligi 1 UEFA kupası 4 lig kupası sığdırmıştır. her yıl düzenli olarak her yeni çıkan fm serisinde nottingham forest tekrar şahlandıracağım. Brian Clough askerleriyiz.
ingiltenin (bkz: göztepe)si
--spoiler--

Nottingham Forest.. Football Manager oynayanlar şampiyonlar ligi geçmişine baktıklarında 78-79 ve 79-80 sezonunda üst üste iki Şampiyon Kulüpler Kupası Şampiyonu olarak Forest’ı görür. Ve bu takımın şimdi nerede olduğunu merak eder. Benim gibi…

1865 yılında kurulan bu kayıp efsane aslında bize de çok uzak değil. Eski dost Kevin Campbell da bir dönem bu güzel takımın formasını terletti…

Ve şimdi o efsane yıllara gidelim biraz. Forest 76-77 sezonunda 1.lige çıktı ve ertesi sezon 75-76 Türkiye Ligi Şampiyonu Trabzonspor’a nazire yaparcasına, bir sene sonra şampiyon oldu. Tabi ki bunda Forest efsanesi ve dönemin Sir Alex Ferguson’u, 18 yıl bu takıma hizmet edecek Brian Clough’un payı çok büyüktü. 1975 yılında eline aldığı bu takımı 76’da 1.Lige daha sonraki sezon ise (77-78) 1.Lig’de şampiyonluğa taşıdı. 78-79 sezonu ise Avrupa futbolunda başarının son noktası olan Şampiyon Kulüpler kupasını müzesine götürdü. Finalde Münih Olimpiyat Stadında Malmö’yü 45.Dakika da Francis’in golüyle 1-0 lık skorla geçip kupayı müzesine taşıdı.

Süper Kupa da ise Barcelona’yı kendi evinde, City Ground’da, 1-0 skorla geçerken Camp Nou da 1-1’lik beraberlikle de Süper Kupanın sahibi oldular. Bir sonraki sezon bu başarıyı yine tekrarlayan Nottingham yine aynı skorla fakat bu sefer Hamburg’u 21.Dakika’da Robertson’unun golüyle geçerek kupaya ulaştı.

Bu yıllarda gerçek bir rüya takıma sahip olan Nottingham Forest’ın kalesinde o dönemin en iyi kalecilerinden biri olan Peter Shilton koruyordu. 3 Dünya Kupası ve 2 Avrupa Kupasında forma giyen Shilton adını 1966 Dünya Kupasında ingiltere Milli takımının kalesini koruyan Gordon Banks’i yerinden ederek duyurmuştu.. Takımın geri kalanında göze çarpan futbolculardan biride Viv Anderson’du. The Reds yani Kırmızıların efsane sağ beki. Orta sahada ise Martin O’Neill göze çarpan başka bir isimdi. Forvette ise 78-79 Şampiyon Kulüpler Kupası finalinde gölü atarak takımına şampiyonluğu getiren Trevor Francis…

80’li yıllarda 4 kez ingiltere Lig Kupasını müzesine götüren Kırmızılar bu dönemde de adını sıkça duyurdu.

Ve belalı sezon… 1992-93 sezonunda 10 galibiyet 10 Beraberlik alan Kırmızılar 40 puanla lig sonuncusu olarak bir alt lige düştüler. Ve böylece Brian Clough efsanesi bu sezonla beraber sona erdi. 18 yıllık süreçte 2 Şampiyon Kulüpler Kupası, 1 Süper Kupa, 1 ingiltere 1.Ligi Şampiyonluğu ve 4 ingiltere Lig Kupası Şampiyonluğuyla beraber tarihin tozlu sayfalarında yerini aldı. Düştükten 1 sene sonra kendini tekrar 1.ligde bulan Forest çabalarına devam etse de 95-96 sezonunda oynadığı UEFA Kupası Çeyrek finali haricinde bir başarı gösteremedi. Ardı ardına gelen başarısızlıklar ve kulübün borç batağında olması tüm çabaları sonuçsuz bıraktı. Kevin Campbell’ın Trabzonspor’a satılması ve Hoijdoonk’un isteksiz tavırları Kırmızıları iyice dibe vurmasına sebep oldu.

--spoiler--
90 lı yıllarda trt'de perşembe akşamları avrupadan futbol programı vardı, bu takımın ismi bana hep o zamanları hatırlatır.
Endüstriyel futbola yenik düşen bir devrin efsanesidir
Büyük sempati duyarım
Premier lige dönerler umarım.
ingiltere'nin efsane takımlarındandir ayrıca notingham robin hood'un memleketidir ve de türkiye milli takımı 96 avrupa şampiyonasında grup maçlarını burada oynamıştır.
ne real madrid, ne barcelona, ne de liverpool. gerçek efsane bu takımdır. 80 li yıllarda 2 kere şampiyonlar ligi şampiyonu olmuş. uefa kupasını kazanmıştır. lige çıktığı sezon primer lig şampiyon bitirmiştir. hani senarist olsam bir hikaye yaz dese bana yönetmen aha bu takımı yazardım.

mükemmel bir yükseliş ve dramatik bir çöküş. real madrid, barcelona, manu, liverpool'u üst üste koyup domaltarak sik ve sonunda amatöre kadar düş. şimdi bizim gs fbe mi büyük bunlar mı?
çocukken zırt pırt tv de adını duyduğumuz hafızamıza kazınmış bir futbol takımı markası demek ki.