bugün

sözlükte, ben kürt değilim demenin son zamanlardaki çeşidi.
sözlükte kürtlere yapılan hakaretlere karşı gelen yazarın bir taraftan kürt sanılarak aynı hakaretlere maruz kalıcam korkusuyla belirttiği durum. not:kürt değilim
kürt karşıtı bir başlık açıldığında o başlığa tepki gösteren, ama yine de kürt olmadığının bilinmesini isteyen bireylerin naçizane notu. ne kadar karşı çıkarsan çık sonuçta kürt olarak anılmayı göze alamıyorsun işte.
saçmalığın daniskası, kendi görüşlerine inanmamız gerektiğini baskılayan, demagojik yazarların sömürü notları.
birde tersinden düşünelim. "kürt değilim ama, bir türk olarak açıkca yapılanı tasvip etmiyorum". "kürt olsam belki daha ağırını yazardım". ya da "sayenizde artık kürdüm" gibi anlamlarda çıkabilir.

korku eğer klavyeleride sardıysa vay halimize. kırın parmaklarınızı, ya da klavyelerinizi.
iki çeşidi var böyle bir not vakasının.

birincisi kürt değilim deyip ''bak kürt olmadığım halde onları savunuyorum'' demeye çalışmak yani ırkından utanmak. kürt olduğunu açık açık söyleyememek. bunu diyen kişi de genelde 5 dakika sonra çatur çutur kürtçe söz içeren entry girip ekran kirliliğine yol açar.

ikincisi ise normal gerçekten kürt değilim demek.
ben kürt değilim.

önce insanım.
sonra canımdan çok sevdiğim kürt bir insanla evli olduğum için, kürtlerin eniştesiyim. Bazen uykuda eşimi seyreder ve ''allahım canımı alsın sana versin'' diye dua ederim.

sevgili güzin hanım; Ben acaba şimdi böyle bir duayı bir kürte eden biri olarak kürtçümü oldum? eğer öyle ise elime bir keleş alıp dağa çıkmammı lazım? sizce hangi dağa çıkam lazım?
not: şişlide oturuyorum. elmadağ yakın orayı düşünüyorum ne dersiniz?
aptallık bulaşıcı olmalı. en sonunda bende sıyırdım.
samimiyetsizlik.
i'm not kürt, değilim.
(bkz: not x değilim)
"ama benim kürt arkadaşlarım da var.."
"ayrıca sedat peker akrabam. -yok bu harbiden gülmeyin lan!"

şeklinde iki bilgi notuyla da tamamlanabilir, tadından yenmez.
ileri geri konuşmanın kürtlükle alakası olmadığını bize hatırlatan cümle. istemeden de olsa ırkçıığın yanlış bir şey olduğunu bize hatırlatırlar.
ezikliğin son nirvanası, bi de kürt olsaydın.
ezik yazar söylemidir.
yazdığı, çizdiği, karaladığı entrylere kısaca güvenmemektir. yanlış anlaşılma korkusuyla yaşar. (bkz: göt korkusu)
kürtlere yavşayan ya da onların lehinde entry giren yazarların notudur.
hiç "adam değilim" diye not düşeni görülmemiştir.halbuki, bir çoğu adam değildir.
ne yavsamak, ne lehte tavır almak, ben doğru bildigimi yazarım, sen benim yazdıgımdan dolayı bana küfredeceksin diye belirtmem o notu, söyledigime ön yargıyla yaklasma diye yazıyorum, yoksa sokayım senin edeceğin küfre, çünkü sen ön yargı duvarı o kadar kalınlasmıs bir davarsın ki, mezarından atatürk kalkıp gelse bu böyledir dese senin o tas kafan düsündügünü degistirmez. o yüzden belirtiyorum behey bynnsktgm.
kürt olmadıgını belirtmek, kötü değildir, kürt olmakta kötü değildir, mühim olan insanlıktır. (kürt değilim)
asimile olmuş kürtçük.