bugün

Bugün cumhuriyet caddesinde dolaşırken telefoncunun birinde sanki hiç kullanılmamış gibi tertemiz duran 5 tane gördüğüm bir tanesini almak isteyipte telefoncunun tanesine 1000 lira versende satmam diyerek beni terslediği telefon.
space impact oyunu ile benliğimde derin yaralar açan telefon.
ilk telefonum ilk gözağrım. vay ne melodiler yapardım o telefonla öyle herkestede yoktu otobüste felan çalınca herkes sana bakardı. küçücük çocukların ellerinde telefon var diye. şimdi bakıyorsun g*t cebinde taşınan bir aygıt.
(bkz: 3310 da melodi yazmak)
en bilindik telefonlardan biri şimdiki akıllılara karşı şarjı daha dayanıklıydı. şimdikilerin günde kaç kere şarjı bitiyor onu hesap edemiyorsun.
Hiç bir telefonumu onun kadar çok sevmedim. Şimdi kullandığım samsung note 4 de dahil.
bir rivayete göre dinazorların yok olmasına nokia 3310'un yere düşmesi sebep olmuştur. hatta denilir ki big bang, dünyaya nokia 3310'un çarpmasıyla oluşmuştur.
görsel
Bu telefona bu mesajın gelmesi bile mucize.
3315 i ne çabuk unuttunuz insafsizlar. ilk paint özelliği olan telefondur. Az silah ve gül çizmedik.
sadece telefon olarak kullanılmayan yılan oyunu ile de gönüllerde taht kurmuş bir telefondur. bir dönem candy crashler, clash of clans vb. yokken Nokia 3310'un yılan oyunu vardı hey gidi günler.
Zamanında herkesin kullandığı güzel telefon.
Oha lan anteni olmayan telefon yapmışlar.
nokianın sadece kapağını değiştirerek 50 farklı modelini piyasaya sürdüğü efsane.
2000'lilerle aynı yaşta olan telefon.
Oyulan oyunu neydi be kardeşim 33 10 alıp tekrar o oyunu mu oynasam bilemedim ki.
efsane telefondu.
efsaneydi bir zamanlar gerçi hala öyle.
görsel
ilk telefonumdur, bozulduğunu dahi göremedim en son çalmışlardı kim çaldıysa buradan anasını şeyedeyim.
geri donuyomus.

http://www.independent.co...ls-revealed-a7578941.html
getting lots of battery life in a nearly indestructible body.

bir biz değilmişiz bununla kavgaya giren demek ki.
Hic kullanmadigim halde cok hoslandigim telefon. Sirf hatira olsun diye almak istiyorum. Kullanmadigim seyin ne hatirasiysa o da ayri bi dengesizlik tabi .
Nokia 3310’lar yeniden hayatımıza giriyor
--spoiler--
Günlerce dayanan şarjı, asla kırılmayan gövdesi ve bağımlılık yapan oyunu 'Yılan'la efsane olan cep telefonu Nokia 3310 yeniden hayatımıza girmeye hazırlanıyor.
Finlandiyalı cep telefonu markası Nokia, en sağlam ve en sevilen modeli 3310’ları yeniden üretme kararı aldı.
Hayatımıza 2000 senesinde giren modelin, uzun pil ömrü ve darbelere karşı sağlam gövdesi sayesinde yeniden tercih edileceği düşünülüyor.
Yeni 3310’lar Avrupa ve Kuzey Amerika’da satışa çıkacak ve fiyatı sadece 59 euro (yaklaşık 230 TL) olacak. Aynı model 17 yıl önce piyasaya çıktığında satış fiyatı 129 sterlin (yaklaşık 590 TL) idi.
http://www.sozcu.com.tr/2...yatimiza-giriyor-1679978/
--spoiler--
çıktığında sadece 65 yaş ve üstü kitle alacak. bu devirde kimse dokunmatik olmayan küçük ekranlı telefon almaz.
taş gibi telefon bir nevi ölümsüz ne şarjı biter ne hasar karşısında kırılır, kırılmak ne kelime çizik bile almaz.
görsel

troll sanmıştım meğerse:
http://www.ntv.com.tr/gal...Qw/BprQSZoFKEuLtmc2RzrUdg