bugün

alem fm in haşarı radyo programcısı..
sabahlar 07-09 arası akşamları da 17-18 arası program yapan, istanbul valisi, belediye başkanı ve emniyet müdürü ile mahkemelik olan bu uğurda rtük ten defalarca uyarı alan, radyosunun kapanmasını sağlayan kişi..
emniyet şeridinden giden sürücülere haklı olarak sürekli ayı diyen ve onlar için barış manço nun ayı şarkısını çalan nihat ın son vukuatı;
bir sabah istanbul emniyet müdürü emniyet şeridinden gitmektedir. bu konu ile ilgili kendisine gelen turkcell mesajını okuduktan sonra, emniyet müdürüne hitaben, "onunla benim aramda ne fark var. ben insanım o ise öküz" diyerek beni yaran, "o da sabah işe gidiyor, ben de işe gidiyorum. o öküz emniyet şeridinden gidiyor ben normal şeritten. emniyet müdürü olmuşsun ama öküzlükten kurtulamamışsın" diyerek mahkemelik olmuştur.
dünyanın en pahalı benzinini kullanmamızı protesto etmek için her sabah saat sekizde arabaların korna çalması şeklinde protesto eylemi başlatan alem fm'in radyo programcısı.
sivrisinek'le mükemmel bir ikili oluşturan alem fm'in zeki kayahan coşkundan sonraki en karizma programcısı...
yayın hayatına best fm de başladığını bildiğim radyo programcısıdır.programlarını zevkle dinlemeye 94 yılında başlamışızdır,ama ya artık o kendini tekrar etmektedir ya da ben büyümüşümdür,çünkü artık aynı zevki alamamaktayızdır.
bundan yıllar yıllar önceydi..sabahın körlerinde servis çocukları olarak ilim irfan yuvası lisemize ulaşmaya çalışırken best fm'de kendilerini dinlerdik.severdik..değişik bişiler yaptıgını düşünürdük.(alternatif).sonra sivrisinek falan gibi hayvanlar karıştı mevzuya..akıbetinden haberdar diilim...
bugün ve yarın rusya ya gitmesi sebebiyle programı olmayan radyocu.
bir hikayemi radyosunda kaynak ve yazar belirtmeden "sanırım bir dinleyiciden gelmiş" diye okumuş dj. bahsi geçen hikaye için (bkz: bim de eski sevgiliyle karşılaşmak)

edit: hikaye ekşi sözlükte yer almaktadır.
zamanında best fmde haftada bir uyarı efendime söyleyim bir ceza almazsa dimağı rahat etmezdi. (ya da doğruyu söyleyenlere ceze ve uyarı vermezlerse dimağları rahat etmezdi diyeyim) araba olayını yemiş bitirmiş bir radyocudur. sunay akınla da iyi muhabbetleri vardır.
sabahın ilk saatini çekilir hale getiren radyocu
pek de güzel olmayan bir sese sahip, sabah programlarında hiç kesintisiz 45 dk. kadar konuşabilen, akp karşıtı, chp yandaşı, espritüel sunucu.
artık iyiden iyiye kendini tekrar etmekten kuratulamayan, sivrisinekle yaptığı muhabbeti de sabahkinden farksızlaşmış bay muhalefet.
(bkz: iyi uykular türkiye)
mahkemelerden ve rtük ten yakasını kurtaramayan alem fm in sabah sesi.
bundan 7-8 sene önce dönemin istanbul valisi ile başı belaya girmişti! hani meterolojinin tüm uyarılarına aldırmayıp milleti yollara döken sonra da 'ben sabah uyandığımda, pencereden baktım, kar yağmıyordu' diyen vali!
bütün kazlar toplandık adlı tek kişilik gösterisisi olan radyo sunucusu.
sabahları alternatifi pek olmayan, şovu sıkmayan, trafiğin durumunu söyleyen radyo sunucusu
"gömleğim beyaz yakası kolalı" adlı şarkıyı her sabah çalan ve beni sabah sabah koparabilen, her gün yeni bir anket düzenliyerek trafikte canı sıkılan sürücüleri eğlendiren matrak radyocu.

(bkz: hüseyin tatar)
(bkz: bütün kazlar toplandık)
(bkz: alem fm)
(bkz: rte & kemal abi)
eleştiri edebiyatı ile prim yapan sivri dilli dj. ayrıca, muadilleri içerisinde kıyaslama yaptığımda en dinlenebilir olan, düşünmeyi ve konuşmayı becerebilen, chp den daha iyi muhalefet yapma yeteneğine sahip dj dir kendisi.
gerçi eleştri dozunda olduğu sürece güzel ve gereklidir. ayrıca, makul ve samimi bir şekilde yapılan her eleştri iyi niyetin de bir göstergesidir, ama kin kusar gibi , papağan vari tekrar tekrar aynı eleştrileri yapmak bir süre sonra insanı rahatsız etmeye başlıyor. bazen eleştrinin dozunu o kadar kaçırıyor ki yapılan özür açıklamalarında bile bir kabahat bulmayı başarabiliyor. yapılan iyi işleri de takdir etmeyi öğrenir ve eleştrinin de dozunu ayarlayabilirse topluma yararlı bir insan olacağı kanısındayım.
akşam yaptığı program, sabah yaptıkları kadar keyif vermeyen kişi.
kazlarını alıp radyosuna dönmesi gereken konuşur.
konuşmaktan şarkı dinletmeyen ama zekice espirileriyle ve muhalif duruşuyla dinlenesi radyo programcısı
zamanında vatan gazetesinde yazarken köşesinde hükümeti yerden yere vuruyordu. ne zaman ki bağımsız geçinen vatan gazetesinin yönetim kurulu başbakan ve yardımcılarıyla yemekli toplantı yaptı, o andan sonra gazetede yazmamaya başladı.
Yerinde muhalefette bulunduğu gibi gereksiz muhalefette bulunduğu da olur.

Bu aralar pek gezer birisi oldu.
en beğendiğim radyocu şarkıdan ziyade sohbet dinliyorum ben. güzel de oluyor. Bir gün o dediği yerlede bir balık ısmarlarsa yerim. niye yemeyeyim. Nihat bunu okuyorsan topsun olm...*
Trafikte dinlenecek en iyi radyo programı(ben evde dinliyorum o ayrı) sivrisinek
gülmekten yerlere yatırabilir.
(bkz: alem fm)