bugün

hüsnü arkan imzalı bir ezginin günlüğü şarkısı.

Kaç yıldızdan çektim suyumu, kaç haramiye içirdim bilmem
Kaç çocuk öldü susuzluktan, bereketli kuyuların başında
Bunlar bulut ben çizdim maviye, elimde kuş kanadı kalem
Bu bir kırmızı gül ben koydum dudağına, hokkamda kardeş kanı
Anlatma uyusun bırak deniz, anlatma uyusun dağlar
Anlatma uyusun bırak çocuk, anlatma uyusun toprak
Giden her gemiye sallanan mendil
Kaçan trenlerin dumanı, celladın alkışlandığı yer
iyi uykular sessizliğin günü, iyi uykular kayıp iklim
iyi uykular, iyi uykular
uzanır elim bir kör gibi
Kuru bir dal bahçemdeki
unutulmuş yangın yeri.
anlamsiz televizyon programlarımız, sarınca sabahlatan bilgisayar oyunlarımız, aşırı futbol düşkünlüğümüz, gereksiz arkadaşlık sitelerimizle, ülkecek kendimizi içinde bulduğumuz durum. magazinin karşı konulmaz unutturucu etkisi. "ben öyle bir şey hatırlamıyorum ki!" modumuz. asmalı konakta bahar ölmedi diye, kurtlar vadisinde çuval geçirdik diye duyduğumuz mutluluk, katarsisimiz.

-duyarlılık?
-hatırlamıyorum. yeni konuşda yok? *
Nihat Sırdar'ın ilk oyununun adı.
yapay gündem malzemelerinin, uyku hapı olarak anahaber bültenlerini süslemesidir.
ezginin günlüğünün en derin şarkılarından biridir. lirik bir taşlama.
celladın alkışlandığı yer...
son günlerde iyice anlam kazanan söz...
Özellikle bugün anlam kazanan söz bundan sonra bu koyun halka konuşmayın malum bu mal halka konuşan değil si*en yaraşmaktadır sizde özenle si*in.
http://www.youtube.com/watch?v=je7gjlsb6r8
görsel
bir gün bu ülkenin alnına bir öpücük kondurup, baş ucuna da bir not bırakıp gideceğim ; öyle güzel uyuyordun ki uyandırmaya kıyamadım. aziz nesin
görsel
kıçının üstünde oturup bir boka tepki göstermeyen, eyleme geçmeyen ama başkalarını eleştirmekten bıkmayan kişi zırvası.
türk insanın çoğu olaylardan bi haberdar olduğunu gösteren ve insanları bir şey yapmamakla suçlayan başlık..

http://inciswf.com/1298717011.swf
her şeyin farkında olan ama bundan memnun olmayan insanın, ortalama bir yaşam sürüp akp ye oy veren vatandaşları aşağılarken kullandığı sözcüktür. iğrençtir, değil mhp, nasyonal sosyalist partide bile görülmeyen bir faşizm bu sözcükleri kullanan türk solcularında rahatlıkla görülebilir.
şu lafı kullananın ağzında mantar gözünde çıban sikinde am çıksın. yetti gari iyi uykular iyi uykular. bi sen uyumuyon dimi amına koyim. anlat derdini haberdar et ama şunu deme be amına koyayım ya.

he koyun herkes aq sen internette şurda burda yaz koyunsunuz diye. koyunlar internete girip sana ulaşacak sanki.

klavyeden yazın aamına koyim. koyununu da geceni de...
Handikap niye vermedin usta ve bu arada turkiye bu haliyle nasıl 2 1 yapsın. Bari 1 0 yapsaydın. Seni bizim kilerle tanistimanin vakti geldi.
iyi dilek midir yoksa siyasi ironi midir; artık kestirmesi imkansız olan başlık...
Sen uyurken dolar 6.2. Oldu...iyi uykular Türkiye..
TRT ye 200 makam aracı alınırken, TBMM halıları 1.350.000 tl Ye değişirken, valiliğe 7.500.000 tl mobilya alınırken, Saray a 15. Uçak alınırken, temsil giderleri için 1.100.000.000 tl masraf harcanırken bu arada 2 asker teçhizat yokluğundan donarak şehit olurken iyi uykular tatlı rüyalar Türkiye.