bugün

nfs underground serisinin 2. oyunu. grafikler biraz zayıf olsa da modifiye listesi çok zengindir.
need for speed serisinin en güzel oyunu. grafik olarak yeni oyunların yarısı etmese bile hiç bir oyun bunun sürükleyici atmosferine ya da verdiği zevke erişememiştir.
gelmiş geçmiş en kral araba yarışı oyunudur. üzerine bir oyun gelmemiştir, gelmeyecektirde*.

tek eksik noktası şehirde polis olmamasıdır. şehirde biraz küçük hani.
bilgisayara kurulmamakta ısrarla inat eden, tam kuruluyor diye sevinirken yarıda tekrar tekrar hata veren, attığı bu kazığa rağmen yine de kendinde bağımlılık yapan nfsgillerden.
ayrıca nasıl bi gaza geldiysem 10 kere basmışım entıra. kısaca çok fena gazlıyo bu oyun çok.
ne kadar ugraşsalarda artık o tadı vermiyor nfs serisi en son yaptıkları shift underground felsefesine aykırı bi oyun ama gene de oynanır.
Bay View adlı şehirde geçen ve oyunda bize yardımcı olan karakterin Rachael Teller ya da nam-ı diğer güzeller güzeli Brooke Burke olduğu need for speed serisi oyunu.

Need For Speed Underground'tan sonra modifiye beklentisini fazlasıyla karşılamıştır. Şahane parçalar, motor kablolarını bile boyayabilmemiz güzel yeniliklerdir. Ayrıca oyunda modifiye ayarlarını sağlam derecede kişiselleştirebilmemizi sağlayan dyno bölümü de vardır. Bana göre oyunun eksik yanları müzikleri, bazı çarpma modellemelerinin yetersiz oluşu ve özellikle URL(Underground Racing League) yarışlarının oyunun sonlarına doğru fazlasıyla uzaması. Özellikle de hard modda oynuyorsanız.

Hala CD'si mevcuttur ve hala oynarım, güzel oyundur.

Not: Oyunda unique wide body kit ancak bir tane alınabiliyor. Onu da ancak son bölümü(Coal Harbour West) açtıktan sonra en az 10 tane outrun yarışı kazanarak alabiliyoruz.
oynayıp bitirdiğim (gerçi nfs most wanted-carbonu da bitirdim) yarış oynudur, drift te üstüme yoktur. (kapışcak olan varsa her türlü kapışırım).
bugün üzerinden kaç yıl geçse de oynayıp kendini bitirtebilecek bir efsanedir. öyle de kalacaktır. sürekli yüklenip oynanabilitesi vardır.
(bkz: need for speed underground 2 magazin dergileri)
modifiye anlamında çığır açmış oyundur. sonraki serilerde maalesef modifiye anlamında underground 2 yi çok aradık. bagaja bile neon koyabiliyorduk.
eğer polis mevzusu dahil olsaydı, gelmiş geçmiş en iyi yarış oyunu olurdu.
bugün fantezi olsun diye fifa 2005i tekrar yükledim. laf aramızda nedense fifa 2005 ile aramızda farklı bi bağ vardı bizim ama o fifa 2005 başlığına yazılacak durum. neyse oyunu kurcalarken unuttuğum birşey var mı diye, bir de baktım ki o dönemler ea games oyunlarının fix bölümü ea extras kısmını gördüm. bir gireyim dedim ne varmış diye. sonra orada nfs underground 2'nin fragmanını seyreylerken, aslında bir yarış oyunundan beklentimin bol modifiye, oturaklı bir konu ve gece yarışları olduğunu farkettim bir anda.

nedense elecronic arts need for speed underground 2 adında bir oyun yapmaktan çekiniyor. aslında o ve most wanted serinin en güzel oyunlarıyken hem de. şu need for speed the run ne yapar bilemiyorum ama, kısa süre içinde bu havaya geri dönmeleri lazım bence.
zamanında saatlerce oynadığım oyundur.
mazda rx7 ve rx8 le modifiyenin zirvesini yapacağınız en sıradışı nfs serisidir.
(bkz: nitroyla viraj almak)
yıllar sonra kurup oynanınca, aynı hazzı veren oyun. drift tarzı yarışlar gerçekten çok eğlenceli. tek kayışta 30-40 bin falan yapınca gaza geliyordum ki, geçen gün şöyle bir şey görüp, şapkamı çıkarıp dizlerimin üzerine çöküp, arkadaşa gönülden saygı duydum;

http://www.youtube.com/watch?v=b_BHNP7Efck
indirebilmek için yazarlardan link beklediğim arkadaş çevremde efsane olmuş oyunumuzdur.
çıkısından 8 sene geçmesine rağmen hala eskimeyen, efsane yarış oyunu. modifiye çeşitliliği, yarış çokluğu, grafik, ses ve şehirde gezme opsiyonlarıyla zamanında çığır açmıştır.
görsel
fast and furious izledikten sonra kaçınılmaz son olarak oynanan efsane oyundur.
hala zevkle oynanabilen nfs serisinin en iyi oyunlarından biri.
Şu an gene sıfırdan başladığım oyun. Piyasada bu tarz bir oyun bulunmadığından birazda nostalji olmasından sebep hala oynuyorum efenim.
hd grafiklerle tekrar yapılması gereken oyundur. yeni nesil nfs serilerine bir türlü kanım ısınamadı hala özlüyorum bu oyunu.
Yeri ayrı olandır.
yerini hiç bir oyunun dolduramadıgı efsane oyun. evet hala arada bi oynarım. seviyorum keratayı.