bugün

öğrencilerin sıvı tüketimini özellikle sınav dönemlerinde sağlayan içecektir. zira sınav dönemi bu nedenden ölmeyen öğrenci, bir daha ölmez.
sabahları muhteşem kokusuyla daha içmeden insanı ayıltabilen madde...sütsüz ve şekersiz...hayatımda ki olmazsa olmazlardan biridir...
Nescafe Hava soğukken elinde kağıdın kalemin, aklında yazacakların, kalbinde yazacağın yazıya konu olacak kişi ve diğer elindeyse bir bardak sıcak içecektir.
vitaminin ardından içildiğinde uyku getirmediğini fark ettiğim içecek.
hazır kahve deyince aklıma bu geliyor hep... nescafe istiyorum diyorum, nescafe yok, filtre kahve yanında tatlandırıcı krema her neyse diyorlar. tamam ondan işte diyorum. halbu ki farklı şeyler evet ama işte alışkanlık.
nestle nin ürettiği granül kahvedir.
suda hızlıca çözünür ve iki dakikada içime hazır hale gelir.
hayatımda çay'ın yerini almasa da önemli bir konumu olan, sınav zamanlarında, derin düşüncelerde beni sigara ile birlikte kendime getiren kahve markası.

ama asla eski dost çay değildir.
görsel
dişleri sigaradan başka sarartan yegane içeçektir.
1 yıl önce ağzıma aldığım her kış gününü onsuz geçiremediğim bir içecektir her sınav'da adeta yardıma koşar.
ayrıca selülit de yapıyomuş bu harika şey.
(bkz: tadı güzel olan şeylerin zararlı olması)
bir kahve türü değildir, bir kahve markasıdır. nestle' nin çözünebilir kahvesinin markasıdır nescafe. tür olarak ise çözünebilir kahvedir, demleme gerektirmez.

daha önce demlenen kahvenin kurutulup paketlenmesi prensibiyle yapılır, dolayısıyla kahve değil kahvemsidir.

ayrıca;
(bkz: filtre kahve/@kaw djer)
gold olanı harikadır.
Kitap okurken, dostlarla muhabbet ederken, yağmurlu bir günde pencereden süzülen damlaları izlerken iyi gider.
bir cafe crown latte değildir.
gece geç saatlerde içildiği takdirde insanı sabaha kadar uyutmayan kahve... içmez olaydım...
Boomcu onur temali reklami yarmistir.
nescafe. tuhaf bir içecek... şöyle ki; benim tüm kişiliğimi su üzerine çıkarıyor bu sıvı. nasıl mı? anlatayım. bu içeceği içmeye başladığımda kendimi bir havalara sokmalar falan seziyorum, 10 saniyede bir yudumlamalar ve bakışlarımdaki absürt anlamlılık çabaları... sonra ne oluyor bilmiyorum... hayatın akışına kendimi bırakıyor olsam gerek ki; nescafe'yi unutuyor ve onu soğumaya mecbur bırakıyorum. ve evet; o dönüşüm gerçekleşiyor. az önce entelektüel bir girişle nescafe'sini yudumlayan ben, klişe bir soğumanın da etkisiyle nescafe'nin diğer yarısını bir öküzün yalaktan su içmesi gibi içiyorum. nasıl kişiliksiz bir insan olduğumu görebilmek için nescafe'den yararlanma çabaları da denilebilir bunun için. aslında daha içten ve acıklı hikayem de var. mesela dün gece... bir arabanın tekeriyle üstündeki kaportasının -tam tarif edemedim- arasına sıkışmış bir kedi yavrusu ciyak ciyak bağırıyordu. miyav miya v demem gerekirdi fakat ciyak ciyak daha acıklı. neyse. ilk önce ayakkabımı ona uzatıp; saçma bir yardım davranışı sergiledim. kedi ayakkabımdan tutup dışarıya mı çıkacaktı? yoo. niye yaptım ben de bilmiyorum. daha sonra eğildim ve ona baktım. sadece gözleri parlıyordu fakat onu çıkaracak kadar cesaretli değildim; tırmalar ve kuduz olurum korkusu. biliyorum çok cahilce... ama davranmadım işte. sonra belki kendi çıkar diyerek oradan ayrılmaya karar verdim. tam yukarı doğru çıkıyorken fikrim geldi. acaba bir kağıda 'tekerleğinizde kedi var, dikkat edin!' gibisinden bir yazı yazıp arabanın camına mı yapıştırsaydım diye düşündüm. düşünürken kediden uzaklaşmaya devam ettim. bugün aynı yoldan geçerken o arabayı göremedim. tek bir metre gidişinde bile kedi ölecekti. fakat beni kişiliksiz yapan; kedinin şu an yaşıyor olup olmaması değil. bu tamamen kendimle alakalı. tıpkı inançlar gibi. önemli olan; bir maymunun tanrı olup olmaması değil, senin ona inanıp inanmaman... ha bu arada; nescafe 2'si 1 arada'ya 3 şeker atınca 3'ü 1 arada gibi oluyor. ama önemli olan nescafe'nin ne olduğu değil, senin ona kaç şeker atıp atmadığın...
Bol kremali 3u1arada. *
şu an evde bittiği için kafayı yiyecek üzere olmamı sağlayan mükemmel içeceğin ta kendisi.
sınav haftalarının vazgeçilmezi. geldi yine.
bir alaturca kahvenin yerini tutamayacak olan. hüzzam bestesi eşliğinde ağaçların raksı, çok mu şey?
hakikaten içilmez lan. varoş kahvesi. tadı gerçekten kötü. nescafe gold bir nebze. o da iyi yapılırsa.
hayat arkadaşım. sensin olmaz, oyş. sütsüz ve şekersiz, ımm!
sınav zamanı öğrencinin arkadaşıdır. daha fazlası için
(bkz: nescafe action)