bugün

geçen gün aldığım bir paket yanık çıktı. yemin ettim bid aha almıyacağıma artık bim den alıyorum 15 kuruş.
yeni çıkardığı sağlıklı kahveleri ile migros,carrefour ve makrocenter'larda bulabileceğiniz marka. nescafe greenblend – nescafe lif aktif – nescafe vita lift
tadıyla kokusuyla sinirlerime şifa olan kahvedir malımı mülkümü sermaye ortaklığına yatırabilirim.
onsuz yaşayamam dediğim nadir şeylerdendir.
(bkz: damardan almak)
ancak ve ancak filtre kahve bulunamadığında tüketilendir.
yoksa yüzüne bile bakılmaz, bu kadar az kokan kahve çekilmez oluyor bir süre sonra.
çay demlemeye üşendiğim zamanlarda içtiğim sıcak şey.
sabahları olmazsa olmazım, çok koyu ve şekersiz olucak ama. kahvenin o aromasını bana acı gelecek şekilde almalıyım öyle ki suratım ekşimeli.
an itibariyle sigara eşliginde höpürdettigim içecek. Sütle yapılan gold u makbul dür.
sigaramın yanına yakışan mükemmel sevgili.
1 tane bile kahve ağacının olmadığı isviçre merkezli firmanın üretimi mal.
annemden sonra taptığım ikinci şeydir, bağımlılık yapar, en güzeli az şekerli olmasıdır, olmadığı zaman krize yol açar, çok sıcak içilmemelidir, hayata anlam katan bir şeydir.
filtre kahveyle kiyaslanamayacak kadar kotu olan sicak icecek. guzel ulkemde kahve kulturunun olmamasindan kaynakli olarak pazarda cok buyuk paylari var. bu kahve denilen seyi, guney amerikali fakir bir latino'ya verirseniz sizi oldurunceye kadar dover. adamlar mis gibi kolombiya, brezilya, guatemala kahvelerinin damak tadlarina gore olan roastlarini icerken, bizim millet nescafe, mahmood, crown gibi siradan, aromasi olmayan, mide yakan ve komur tozunu cagristiran sozum ona kahvelerini iciyor.
Sabah fındıklısı, öğlen çikolatalısı, akşam kremalısı makbuldür. Arada sadesi de içilmelidir, o da güzeldir, hoştur.
şu anda tükettiğim kahve. 2 tatlı kaşığı süttozu, 2 tatlı kaşığı şeker, 1 tatlı kaşığı nescafe ile harika oluyor. herkesin damak tadı farklı olsa da bu gerçekten ideal.

(bkz: yazar burada tarif vermiş)

kahvenizi hazırlamadan önce kahve kavanozunu bir açın, şöyle o muhteşem kokuyla doldurun ciğerlerinizi. sonra hızla kahvenizi hazırlayın, geçin sözlük başına. oh mis.
kola ile birlikte tüketildiğinde uyku açtığı söylenir.
reklamlarında hep tatlı çocuklar oynuyor valla. bi de son reklamdaki kampüsü çok çıkaramadım. boğaziçi gibi duruyor bir bina.
vereceği 10 volkswagen tıguan'dan birinin çıkmasını ümit ettiğim kahve.
biraz zencefil ve tarçın ekleyerek içmeyi tercih ettiğim içecek. * aromalı kahve gibi oluyor, hem de çok ucuza.
aptığı kampanyaları eline yüzüne bulaştıran bir diğer şirket. bedavası çıkıyor, şifreyle çekiliş de var, içiyoruz madem o zaman bu sefer de jacobs yerine nescafe alayım, diyerek 20 adet aldım 2in1 olanından. 7-8 tanesini içtim 4 tane bedava çıktı. aldığım markete gittim paketleri bozdurmak üzere; aldığım cevap ise "bizim o kampanyayla ilgimiz yok" oldu. başka bir markete baktım orada da vermiyorlar. daha sonra başka bir markete gittim orada da alamadım. gittiğim son marketten ise "onu sadece bakkallar veriyor" dediler. sonra rotamı bakkallara çevirdim. en az 15 bakkala sordum, hiçbirisinden de alamadım bedavaları. alacağım 4 adet paketin piyasa değeri 120 kuruş iken inada binen iş yüzünden yaktığım yakıt en az 10 tl oldu. bir kampanya yapıyorsunuz madem, koordinesini de yapın. satıcılar ise sanki babalarının hayrına değiştiriyorlarmış gibi triplere girip çıkmasınlar.
kolay hazırlanan kokusu ve tadı çok güzel olan kış aylarında yağmur yağdığında elinde bir kitapla ve yanında bir de nescafe olduğunda iç içebildiğin kadar.
mide tecavüzü konusunda ustadır kendileri. ulan 3 bardak art arda içeyim dedim feleğimin çemberini yamulttu. ne yapayım satış elemanı olacak cimcime çok sempatikti. ancak şekersiz içileni makbuldur a dostlar. ayrıcana kremayı da abartmayın ki kahveniz yılışık orospulara dönmesin.
içindekilere bakınca asla içilmeyeceği anlaşılan zıkkım suyu.

http://nevaricinde.blogsp...-kalori-laktoz-seker.html

türk kahvesinden devam...
100 gram nescafe, 7,96 gram glikoz ihtiva eder.
yanına olmazsa olmaz 'iki' daha ekleyince * dünyanın en güzel şeyi haline gelir. ölümüm kahveden olabilir böyle giderse.
lisede çikolatayla iyi gidiyor diye içilendir.
üniversitede uyku kaçırsın, sabahlansın ders çalışılsın diye içilendir.
iş hayatında uykuyu açsın, baş ağrısını gidersin diye içilendir.