entry'ler (84)

ağladığını inkar etmek

icinde bulundugu durumu kabullenememekle beraber aslinda gurur denen o duyguyla hareket etmektir.

kitap okumak hobi değil gerekliliktir

Her ikiside söylenilebilecek bir durumdur. Hobi de denilebilir, gereklilikte.

öğretmen olmak

Günümüzde her ne kadar kıymeti bilinmese de hala kutsallığını koruyan ve aynı zamanda ayrıcalıksız dünyanın bütün çiçeklerini getirin diyebilmektir. Sabırdır, hoşgörüdür.

üşüyorum kapama gözlerini

Ahmet Arif'in "hasretinden prangalar eskittim" şiirinin son cümlesidir. Yokluğun cehennemin öbür adıdır. Üşüyorum kapama gözlerini. dediği şiiridir.

düz saç

En kolay şekil alan saçtır. Her kullanıma uygundur. Candır. Sevilesidir.

muhteşem ikili

Yağmur ve kahvedir.

geceleri ağlamak

Gündüzleri ağlamaktan daha fazla rahatlatan durumdur. Gecenin karanlığında kimsenin göremediği bir tenha köşe de yalnız kalıp içini siyahlara dökme durumudur geceleri ağlamak.

ben seni çok sevdim

Cem adrianın en sevilen şarkılarından birinin adıdır.

derste sürekli duvardaki saate bakan öğrenci

Dersten sıkılmış ve dolayısıyla zile kaç dakika kaldığını hesaplayıp kendini avutmaya çalışan öğrencidir.

tesadüf

"Tesadüf, bilinçaltımızdır." demiş Ahmet altan. Tesadüf kesinlikle bilinçaltımızdır.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Sezen aksu - ben sende tutuklu kaldım

sürekli ki li konuşan sevgililer

Yılış yılış olan sevgililerdir. Aynı zamanda büyük bir ihtimalle aşkım gibi klişe sözlerde kullanan sevgililerdir.

iyi niyetli olmak

Başkaları tarafından suistimal edilmeye açık olmaktır.

felsefe

Dogma bilgiler doğrultusunda hareket etmeden insanın yaşamı, bakış açılarını, hayatla ilgili herşeyi sorgulamasıdır. Kısaca insana bahşedilen mükemmel yetiyi yani aklı gereğince kullanmaktır.

kadınlarda eksik olan

Erkek canlıların tamamladığıdır. Bir elmanın iki yarısı hesabıdır.

sezen aksu dinlemek

Gerçekten müzik dinlemektir.

sevgilinin özlendiği an

Ansızın onu yanında istemektir.

anlamsız şarkı sözleri

Bütün serdar ortaç şarkılarıdır.

yazarken harfleri uzatan kişi

Enerji patlaması yaşayan, ilgi çekme amacına ulaşmak için didinen ergen kişidir.

dünyanın en büyüleyici şehri

istanbul.