bugün

Karabüyücü.

Saygılar sunuyorum azizim...
yüzüklerin efendisi serisindeki "yüzüklerin efendisi".
diablo'da zanımca en karizmatik karakter kendileridir. summon ağırlıklı bir karakter olduğundan minionların üzerine skeleton yağdırıp siz bi kenardan amplify yağdırıp diğer kenardan nevaleyi toplayıp bir yandan da "lan nasıl build yapsam, skilleri nasıl dağıtsam acaba vs." diye düşünürken petleriniz çoktan ortalığı temizlemiş oluyor zaten. az kasarsanız diabloya kadar tek bir minion kesmeden gelmeniz mümkün.
Warcraft dünyasında Undead ırkının bir kahramanını temsil etmektedir. Dota'da da bulunan bu kahramanın, 1000 birimlik alanda düşmanlara pasif hasar veren; dostlara iyileştirme, düşmanlara hasar veren bir büyü, öldürdüğü her düşmandan belli bir miktarda enerji (mana) çalma büyüsü ve ultimate olarak saldırılan kahramanın can miktarına bağlı olarak yüksek hasar veren hatta öldürebilen bir büyü ve bunlara bağlı olarak toplamda 4 büyü bulunduran kahramandır. Genel hatları yeşildir. Elinde dünya genelinde kurmaca olan Azrail'in tırpanı bulunmaktadır.
--spoiler--
gandalf'ın ışık kalkanını* * zar zor yarmıştır. fiyakalı efektler içinde bir anlıkta olsa zırhını görebildik. sağdan sola gölge şeklinde gidip, binlercesini ürettiği bir ork parçasıyla böyle düşük seviye konuşup, "antlaşma" yapması karizmayı çizdirdi bence.
--spoiler--
diablo 2 de bulunan hemen hemen en zayıf karakter.
diablo 2 deki vazgeçilmezimdir.
bir sepultura parçasıdır.
aylar önce yazılmış bir girdiye gidip, cevap niteliğinde bir yazı yazmış, şurada; (#8987977)

sanane kardeşim diyorum yazara buradan. milletin inancı inançsızlığından sana ne. yeter bıktırdınız.
diablo 2'nin en dandik karakteri. genel özellikleri iyi ama boss'larda çok zorlanıyor.
normal zorlukta diablo dışında bırakın ölmeyi zorlanmazsınız bile necro ile.. (yalnız belirtmekte fayda var diablo'nun yanına da öyle kahveden adam toplamanın verdiği rahatlıkla 5'er iskeletle, hireling'imizle, golemimizle ve başka bilimum mahlukatla gitmek akıl karı olmayabiliyor.. o diablo bir flame ring atar, etrafınızdaki herkes yok olur, siz de kalan yarı canınızla ''la-lan en-enne lan'' diyemeden geberir gidersiniz.. yani biraz iron maiden falan kastırmak gerekiyor ciciler..)

nightmare zorluğu daha yeni oynamaya başladım ama ileride dökeceğim gözyaşlarının işaretlerini verdi bana yavaştan zombi kardeşlerimiz.. hell'e ise tyriel kerim..

zevkli karakterdir ama benim gibi obsesif adamsanız, hep iskeletiniz goleminiz eksiksiz gezmek istiyorsanız çıldırtıcı olabilir her savaşta yerle yeksan olan iskeletler.. bunun için skleton mastery'e bir iki tık atın..

bi de diğer büyü bazlı karakter olan sorceress gibi bir eliniz devamlı yetenek atadığınız f1, f2... tuşlarında oluyor.. panikle tuşlar karışırsa kaçayım derken önünüze falan bir bone wall atabiliyorsunuz dikatli olmakta fayda var..

corpse explosion oyunun en yararlı büyüsüdür.. abanın..

son olarak revive ve poison nova'yı sallamayın bi sike yaramıyorlar..
diablo 2'de oynaması en kolay karakterlerden birisi.

summoning olayına biraz ağırlık verirseniz minion'larınızla (skeleton, skeleton mage, golem, hireling) diyar diyar gezip kafa göz kırmanız mümkündür.

siz savaşın gerçekleştiği mekanın biraz uzağında takılıp mana potion yudumlarken yardakçılarınız yakın dövüşe girer, bu nedenle aggro (düşmanın dikkati, saldırganlığı diyelim buna) sürekli adamlarınızın üzerindedir.

diğer karakterlerin aksine etraftaki tüm düşmanlar size dalmadığı için görece rahat bir oyun olur.

dayağı goleminiz yer, siz uzaktan düşmanların kafasına bone spear üstüne bone spear eklersiniz. eğlencelidir.

ayrıca iron maiden, life tap, confuse gibi curse'ler de işin tuzu biberidir.

ancak minion'larınız ölürse başınız derttedir.

zira necromancer'ların bir sıkımlık canı vardır, kafanıza osursalar bile ölürsünüz.

böyle bir şey olursa hemen bir town portal açıp arazi olmak, sonra golem'i canlandırmak, yeni bir hireling kiralamak ve mekana öyle gitmek en mantıklısıdır.
3 yıl kullanılan şifre başlık olunca insan bir garip oluyor.
ölülerle ilgilenen bir kara büyü sanatı. zamanının saygın büyücülerinden olan kel thuzad da bu büyü dalıyla uğraştıktan sonra taraf değiştirip lich king'in hizmetine girmiştir.
Ultima online'da muhteşem büyülere sahip olan skill.
Sauron'un, Mirkwood'da yaşayan elfler tarafından bilinen ismidir.
son zamanlarda kafayı yeşil ile yemiş bünye. (#2851424) bana dedikleri hakkında bir dayanağı var mı bilmem ama şu sözlük denilen mekana zaten iş güç arasında ayda bir uğruyorum onu da bu sevgili zatı muhterem yüzünden boş boş geçiriyorum. gerek mesaj fasilitesi gerek hakaret fasilitesi gerekse de nick altı entryleri ile bir güzel bana takılmış yazar. hayır nedir benden istediği bilmiyorum ama çalıştığım kurumdan yediği darbeler bu sözlük kişisini bana saldırmaya yöneltmiştir zannımca ve kanımca. bana türlü türlü hakaretler etmiş bizim sözlük yönetimi de bunu silmemiş hala daha. hayret ki ne hayret.

seri eksi oy alan sensin ama ibne kim bilmiyorum inan ki.

seninle uğraşacak vaktim yok dostum. fethullahçı değilim. ibne değilim. takıntılı değilim. hele senin ayarına düşecek hiç değilim.

işin ne kuveyt türkün tüm şubelerini gez işte. hem belki eski tanıdıklarını görürsün nasiplenirsin sayamda.
güzel mesajları olan nacizane yazarımızdır. diablo 2 oynamadım. tanımam etmem. ama yine de kıç yalamışlığım olduğunu bilir. *
dawn of war daki pek çok ırktan biri. yürüren piramide benzer monolith leri ile ünlüdürler. savaş alanına 2 tane getirmeleri iyi bir oyuncuysanız sizi pek sarsmayabilir; ama aynı anda 4 monolith ile başa çıkılması çok zordur.
(#2737574) çağrışımına hasta olduğum yazar. *
Güzel yorumları olan nacizane bir yazarımızdır.
Diablo 2 de oynamayı beceripte oyunu bitiremediğim tek sınıftır.
warcraft'ta undead sınıfının büyücülerine denir. ölüleri diriltip oluşturdukları iskelet ordular savaş esnasında öldürme önceliğinin kendisine verilmesini sağlar. sağlam kalırsa, manası da varsa, rakibin canını sıkar.
sözlükte yazar olan dayım.
diablo 2'nin, oynanmasi en zevkli karakteridir. surekli birseyleri canlandirarak ve curse buyuleri yaparak ilerler. ancak nightmare zorluk seviyesinden sonra zevk, yerini izdirapa birakabilir.
the chronicles of riddick isimli filmde gezegenlere inip talan eden ve sonunda da yok eden organizasyon.
güncel Önemli Başlıklar