1. 1.
  naruto'dan bir ninjutsudur. yaratıcısı namikaze minato*'dur. öncelikle çakra avuç içinde toplanır. bu çakrayı döndürmek suretiyle bir dönen küre oluşturulur. bu rasengandır. oldukça güçlü bir tekniktir. türkçe anlamı da dönen küredir.
  ... frozen hopes
 2. 2.
  yondaime hokage'nin tamamlanmamış tekniği. naruto bu tekniği tamamlayarak, fuuton suuton rasengan(rasen-shruiken)'ı yaratmıştır. üstüne yetmedi, sage mode'a girerek bunu fırlatmıştır hayvan oğlu hayvan!
  1 ... maturin
 3. 3.
  bir de bunun dev versiyonu vardır ki tadından yenmez. anime'de jiraiya yapmıştır. yakın bölümlerde de naruto yapacaktır.
  ... codrex
 4. 4.
  (bkz: odama rasengan)
  ... dikkat et belin kutlemesin
 5. 5.
  fuuton:rasen-shuriken, oodama rasengan, senpo:rasen-rengan, senpo:chou oodama rasengan gibi gelişmiş versiyonları olan, yondaime hokage olan namikazo minato tarafından icad edilmiş, onun dışında sadece, uzumaki naruto, hatake kakashi ve jiraiya tarafından yapılabilen, A rank bir ninjutsudur.
  ... allahin belasi
 6. 6.
  Naruto'nun genelde kage bunshin ile yaptığı, elinde oluşturduğu, genelde 'Huwwwooooaaaa RAAASSEEENNGAAAAN!' şeklinde giriştiği kıymetli jutsusu.
  1 ... anvilmar
 7. 7.
  Sadece Yondaime, ero-sennin(jiraiya), naruto ve hatake kakashinin yapabildigi ninjutsudur.
  ... tsubasakun
 8. 8.
  artık ele ayağa düşmüş tekniktir, konohamaru bile yapıyor lan.
  4 ... codrex
 9. 9.
  naruto, 4.hokage, Jiraiya, Konohamarunun yapabildiği bir jutsudur. Jutsu'da çakra dönerek karşı rakibine dehşet bir etki bırakmaktadır. Bana göre chidoriden daha güçlü bir tektinktir.
  ... bleacher
 10. 10.
  naruto nun 95. bölümde çocuğu koyduğu jutsu.
  ... notrinova