bugün

sevdiceğin gözlerindeki pırıltının adıdır.
sen varken her türlü soruna olsun demekti. sen yoksun artık her mutluluğa ama diyorum..
Yeryüzündeki bütün sevgi sana verilebilir ancak sen mutsuz olmaya karar verdiysen, mutsuz kalacaksındır. Ve kişi hiçbir sebep yokken mutlu, olağan üstü mutlu olabilir. Çünkü mutluluk ve mutsuzluk senin kararındır...
Mutluluk dediğin bir fincan kahveyle başlayan sabahlar, bi kadeh şarapla biten geceler.
bazen montunuzun cebi kadar yakındır.

http://galeri.uludagsozlu...gereksiz-adami_129666.jpg
'Boş yere arama mutluluğu, Aradığın yerde olmayacak. Bulunca ise tadını çıkar, Çünkü hep sende kalmayacak...
bazen hiç gelmeyecekmiş gibi hissederiz, bazen de yanıbaşımızda olduğunu farkederiz.
bazen insanlarla bir aradayken, bazen de insanlardan uzaktayken keşfedilen duygu. net bir tanımı yoktur.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/107470/
" Felek tesadüfleri sağ gösterir sol vurur. Mutluluk bu ikisi arasında geçen sürede yaşanır. "
Bir zamanlar yogun bakımdan ne zaman cıkacak diye dakikaları saydıgınız bebeginizin 9 ay sonra simdi sizi gordugunde kollarını acıp gulumsemesidir. (bkz: anne olmak)
görsel
yaşamdan ve içinde bulunulan durumdan memnun olma hali.

bilim eğer şunları gerçekleştirirseniz mutluluğunuzun artacağını söylüyor:

- daha fazla spor - 7 dakika yeterli olabilir

- daha fazla uyku - olumsuz duygulara karşı daha az duyarlı olursunuz

- işine yakın bir yere taşın veya tam tersi - kısa bir iş yolu büyük evden daha değerlidir

- arkadaşlarla ve aileyle zaman harca - ölüm döşeğinde iken pişman olma

- dışarı çık - en uygun hava sıcaklığı 13.9 derece

- başkalarına yardım et - sihirli rakam yılda 100 saat

- gülme alıştırması yap - gülmek acıyı hafifletir

- bir seyahat planla - ama asla gerçekleştirme

- meditasyon yap - beynini mutluluk için yeniden düzenler

- minnettarlık alıştırması yap - hem mutluluğu hem yaşam memnuniyetini arttırır

kısa bir gerçek daha yaşlandıkça insanlar daha mutlu oluyorlar.

bilimin mutlu olmak isteyenlere tavsiyesi bu ben özetini geçtim uzun uzun ayrıntılı okumak isterseniz: http://www.collective-evo...appier-backed-by-science/

özellikle daha fazla spor, uyku, aileyle zaman geçirme ve daha az iş yolu gerçekten mutluluğu kayde değer biçimde arttırıyor kendimden biliyorum.
zor gelen, kolay giden.
Sarhoş olmaktır.
bazen ailendir, dostların, sevgilin,
bazen de pringles texas bbq sauce ya da nutella muz ikilisidir.
alamazsın satamazsın. her saniye ararsın. o sana gelir, sen onu bulamazsın.
bazen şu koca kainatken bazen o kainatın içindeki minik bir zerredir. bazen katran karası geceyken, bazen en parlak bildiğin güneşten daha aydınlıktır. bazen senken, bazen içinde varlığının bulunmadığı her şeydir. bazen yoktur, bunu tahmin edersin; bazen vardır, göremezsin.
bir filmin en güzel sahnelerinin kesilip gösterildiği fragmanı gibidir. yalnızca bütüne inanmayı sağlayan kesitlerden ibarettir, tamamı beğenilmese de. başka türlü çekilmezdi sanırım bu hayat.
hiç bir zaman uzun sürmeyen ve sürmeyecek olan, olduğu süreç boyunca insanin kendini çok iyi hissettiği ve hiç bitmesin istediği andır.
dünyaya yeni gözlerini açmış olan çocuğunuzu ilk kez kucağına alıp, baba olarak koklamaktır mutluluk.
sadece çikolata yendiginde oluşur gerisi geçicidir.
Güzel bir duygudur ben de istiyorum mutlu olmayı be sözlük avuç içi kadar mutluluk yeter.
tanımı tarifi olmayan andır. bir an sadece, insan ömrü boyu mutlu olmaz. sadece yıllarına serpiştirilmiş mutlu anlar geçirir.
neşe ile sıkça karıştırılan duygudur. (bkz: sokrates)