bugün

Su içmek bile insanı mutlu eder. Ama önce temel şeylerin tam olacak: paran olacak yanında sevdiğin birkaç kişi olacak ve zaman zaman yalnız da kalabileceksin. Etrafındaki insanlar Ankara insanı gibi olumsuz olmayacak, gerçi Tüm Türkiye öyle şu ara.
Kimilerini mutlu eden ufacık şeylerdir.

görsel
görsel
görsel
görsel
sabah işe giderken denk gelen temizlikçi abilerle günaydınlaşmak, ondan sonra servis beklediğim durakta köpek kardeşin denk gelip ayağımın dibine yatıp göbeğini sevmemi istemesi. güne güzel başlamalı.
evde tek olduğun vakit başkasından utanmadan, çekinmeden cayır cayır osurarak sıçabilmektir. insan o an öylesine özgür hissediyor ki, sanki bütün prangalarını çıkarmışlar vücudundan, sanki uçmayı öğrenmiş minik bir kuşun yuvasından kendini boşluğa bırakması, sanki günlerce kozasından çıkamamış bir kelebeğin rahat rahat çırpması kanatlarını doyasıya.....
Uçmak.

Bazen ayağımın yere değmediği zamanlar oluyor, o vakitler beni mutlu eder. Mesela balkondan aşağı demir korkuluğun arasından ayakları geçirmek suretiyle sarkmak gibi. Biz de böyleyiz işte. Naapcan?
Ay'ı seyretmek içime değişik bir huzur dolduruyor. Iyi ki varsın ay. sen olmasan şu kara gecelere kim ışık tutacak?
iltifat güzel söz duymak hoşuma gider.
alarmdan birkaç dakika önce kendiliğinden uyanmak.
istisnai/özel durumlar hariç basit durumlardan basit insanlar mutlu olur.
Yaz akşamlarında rüzgarın saçımı dalgalandırması hep mutluluk vermiştir bana.
çayın demlenmesini beklerken, cam tabağa mısır veya cips koyup izlenecek film için hazırlık yapmak. bunu yalnızken bile yapsanız, manevi huzuru yetiyor aslında.
Free gelen birçok şey. Misal 200 mb internet kazanmak.
kafaya takmamak, s.ktir etmek, yalnızlığa katlanabilmek.
Bir çocuğun size gülümsemesi *
Bugün komşunun bebeği sürekli beni izledi, bana güldü. Kucağıma gelmek istedi.
Çirkin bir şey bir de ama çok çok tatlı. Çok sıkı sarılıp canını yakarım diye korktum ondan bir sürü öpüp kokladım sadece.
Mutlu etti. Çok basit, masrafsız ve garanti mutluluk.
Kağıttan uçurtma yapıp daha sonra o uçurtmayı küçük kardeşinle beraber uçurmak.
evdeki tüm makina vs şeylerin arızasız olması.
(bkz: erkekler)
Susmak ve düşünmek. Eğlenceli düşünmek. Nükte üretmek.
Bazen bir söz, bazen bir bakış ve oldukça da tatlı, çikolatalı şeyler.
minik serçe görmek. dünyanın en tatlı hayvanı bence.
mersedes amg.

çok mutlu ediyor.
Piskevit arası lokum.