1. 1.
  12 mart muhtırasından önce savaş uçaklarına meclisin üstünde alçak uçuş yaptırtmış olan hava kuvvetleri komutanı.
  4 ... mmtyvs
 2. 2.
  http://www.netpano.com/newsdetail.asp?NewsID=243
  1 ... mulayim
 3. 3.
  kendisi genelkurmay başkanlığına en uygun adam imiş zamanında. hem rütbe açısından hemde hiyerarşi bakımından. yalnız, genelkurmay başkanı karacılardan çıkar felsefesi nedeniyle kendisinden rütbece küçük olan karacı komutan seçilmiştir.

  meclisin üzerinde uçaklarını uçurtmuş, genelkurmay başkanı seçilemeyince bir daha uçak falan uçurmamıştır. muhsindir, baturdur.

  not: albay rütbesindeyken; adnan menderes'i tutuklayıp, eskişehir'den; kütahya'ya götüren adam.
  1 ... maksat muhabbet
 4. 4.
  *asker ve siyasetçi.
  1940'ta harp okulunu, 1942'de pilot olarak hava okulu'nu bitirdi. 1949'da Hava Harp Akademisi'nden mezun olduktan sonra, çeşitli hava birlik ve karargahlarında ve Napoli'deki NATO karargahında görev yaptı. 1961'de tuğgeneralliğe, 1969'da orgeneralliğe yükseltildi. 1969 - 1973 yılları arasında hava kuvvetleri kumutanı olarak görev yaptı. 12 Mart 1971 Muhtırası'nı imzalayan dört üst düzey komutandan biriydi. 27 Mayıs ihtilali sırasında Kütahya'da bulunan Başvekil Adnan Menderes'i tutuklayıp Ankara'daki darbecilere teslim ettikten sonra Albay rütbesiyle askeri görevinin yanısıra Kütahya Valiliği de yapmıştır. Emekli olduktan sonra Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay tarafından kontenjan senatörü olarak atandı. Senatörken CHP'ye geçti ve 1980'de bu partiden cumhurbaşkanı adayı gösterildi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde en yüksek oyu almasına karşın, gerekli sayıyı tutturamadığından bu göreve seçilemedi.12 Eylül Darbesi'nden hemen önce senatörlük süresi bittiği için aktif politikadan çekildi. Anıları 'Anılar ve görüşler'* adıyla yayımlandı. Muhsin Batur aynı zamanda 'Enis Batur'un babasıdır. *
  1 ... vakur
 5. 5.
  fenerbahçe'nin diğer takımlara aşırı derece antipatik gelmesinin en büyük sebebi olan hava kuvvetleri komutanlığına bağlı eski bir general.

  Kendisi hastalık derecesinde fenerbahçeli olup, galatasaray, beşiktaş, trabzonspor gibi şampiyonluk yarışındaki diğer klüplerin anlaştıkları bazı futbolcuların başkanlarını sıkıştırarak transferlerini engellemiş ve fenerbahçe'ye transfer ettirtmiştir.

  Mesela cemil turan, istanbulspor'da olduğu yıllarda bir spor gazetesi muhabirine galatasaray'da oynamayı çok arzu ettiğini söylüyor. bunun üzerine metin oktay, cemil turan'ı galatasaray'a transfer etmek için iknaya gidiyor. Cemil turan dünden hazır, istanbulspor başkanı ile anlaşılıyor karşılıklı sözler veriliyor.

  Bunu duyan fenerbahçe cemil turan için bastırıyor ama istanbulspor başkanı sözümden dönmem diyor. Dönemin fenerbahçe yönetimi bu durumu muhsin batur'a bildiriyor. muhsin batur, istanbulspor başkanının başına bela oluyor, sıkıştırdıkça sıkıştırıyor. Hatta dönemin kabadayılarından Sultan Demircan ile istanbulspor başkanını kaçırtıyor ve başkan mecburen evet diyor. Transfer böylece gerçekleşiyor.

  Bir de beşiktaş'ın istediği ihsan isimli bir futbolcunun fenerbahçe'ye transferi vardır ki duyan kulaklarına inanamaz. Beşiktaş, ihsan isimli bir futbolcunun peşinden koşturuyor. Bu futbolcu dönemin genç yeteneklerinden beşiktaş bu çocuk ile anlaşma noktasına geliyor ve iş imzaya kalıyor. Fakat transferin son günü olduğu ve futbolcunun kütüğü urfa'da olduğu için nüfus kaydı gerekiyor ve gelecek sezon için anlaşılıyor. Bunun üzerine fenerbahçe yine muhsin batur'dan yardım istiyor. Muhsin batur, futbolcu ile görüşüp fenerbahçe'ye gelmesi için ikna ediyor. Futbolcunun kütüğünün urfa'dan istanbul'a alınması için genelkurmaya ait özel bir jet kaldırıp önce urfa'ya gidiyor ardından istanbul'a dönerek kapanmış olan nüfus dairesini açtırarak futbolcunun kütüğünü istanbul'a aldırıyor ve transfer gerçekleşiyor.

  Bunun gibi pek çok transfer hikayesinde parmağı olduğundan ve askeri gücünü fenerbahçe'nin menfaatine kullandığından dolayı bugün pek çok klüpce fenerbahçe sevilmez.
  2 ... kayikcinin hikayesi
 6. 6.
  erbakan'dan üç seans ders alarak dünyasını değiştiren rahmetli asker.
  http://www.dha.com.tr/mil...dakika-haberi_133224.html

  12 mart muhtırasını imzalayan dört üst düzey askerden biriydi. lakabı "uçan general" imiş.
  ... tottenham
 7. 7.
  muhsin batur
  muhsin batur
  muhsin batur
  muhsin batur
  muhsin batur
  muhsin batur
  muhsin batur
  muhsin batur
  muhsin batur
  ... recomax
 8. 8.
  12 mart 1971 taki muhtıra değilde 9 marttaki darbe girişimi başarılı olsaydı faruk gürler cumhurbaşkanı kendiside başbakan olacaktı ...
  1 ... crippax
 9. 9.
  muhsin batur
  muhsin batur
  muhsin batur
  muhsin batur
  muhsin batur
  muhsin batur
  muhsin batur
  muhsin batur
  muhsin batur
  muhsin batur
  muhsin batur
  ... recomax
 10. 10.
  muhsin batur
  muhsin batur
  ... recomax