bugün

fransız bir Black Metal grubunun adıdır aynı zamanda.
sozlugu birakmayip yazmaya devam eden, imajinda ise degisiklikler yapan ( rasta yapmak gibi ) ek$i yazari..
son günlerde popüler kültüre bunun dayattıklarına haklı bir savaş açmış yazar. fakat kendisi popüler kültürden uzaklaşacağım ve daha da farklı olacağım çabasından entrylerinde anlamsız artistlikler yapabiliyor. en son beğenilen entrysi en fazla gonderme yapilan film sahneleri nde şu fimleri seçiyor; bronenosets potyomkin, north by northwest,
dirty harry, city lights...

başlık "en çok" gönderme yapılan film sahneleri. kaçınız bu filmleri izledi sorarım size. tabi mortifera bu filmlerin arasına bir fight club, pulp fiction, Gladiator, V for Vendetta, The Matrix, memento vs filmleri koysa hepimiz ona "ay morti ne kadar banalsinn birde utanmadan popüler kültüre laf ediyorsunn" diyeceğiz. o da haklı tabi...

buradan kendisi hakkında entry girmek ne kadar etik tartışılır. fakat benim buradan fikrimi belirtme imkanım vardı.

ek: ha şimdi baktım da şu filmleri de eklemiş sonradan; a streetcar named desire, the wild bunch, saturday night fever ve pulp fiction u da sonradan yazmış.
çook coool abi ya...
pazartesi sabahları en büyük zevkim, iş yerine gelip çay ve sigara eşliğinde tüm sözlüklerin " geçen haftanın en beğenilen entrylerini" okumaktır.
bunu uludağ, itü ve ekşi sıralamasıyla yaparım. ekşi'ye en son bakmamın nedeni malum. çikolatanın kremasını en sona bırakmak gibi bi şey. açık konuşayım en keyif verici entryler orada oluyor(du). 20 entryi gözümü kırpmadan okuyordum, ama bu sayı mortifera yüzünden 15-16'ya kadar düştü.

ya tamam her sözlüğün gözü kapalı olumlu oy verilecek popüler yazarları vardır. arada bir saçmalamalarına göz yumulur. ama bu kadar da olmaz be kardeşim. adam/kadın " osuruk " başlığına " pis koku yayan gaz çıkarma eylemi " entrysini yazsa en beğenilen entryler listesine giriyor.

şu pazartesi keyfimi sıçtın, sıvadın ya g.tün kırılsın emi!
havayı koklayan bir yazar.
hoşgelmiş.
güncel Önemli Başlıklar