bugün

Yavaş yavaş ölüm.
kimine göre işkence,kimilerine göre zevkten ölümü ifade eden kelime.
Fıkralarda "buna da ölene kadar mokoko" repliğiyle geçer. Sözün gelişinden bunun kişiyi işkence çektirerek öldüren bişey olduğunu çıkarıyoruz. Fıkranın devamı dinleyenler bu işkencenin anal yolla gerçekleştirildiğini bilirler.
-piyasaya* yayılmasına sebep olan fıkranın yıllar sonra herkes tarafından bilinmesinden sonra genelde erkekler arasında cinsel ilişkiyi kastetmek amacıyla kullanılan kelime
-kardeşimin internet dünyasına ilk girdiği zamanlar bütün e-posta hesapları, site üyelikleri, vb durumlar için kullandığı şifre *
askerde: sürünmek anlamına gelmekte.
(bkz: tonton zola moukoko)
(bkz: sabaha kadar mokoko)
sonunda ölüm olmadığı takdirde, beni öldürmeyen kazalar beni güçlendirir tezini yerle bir edecek olay, facia.
iki adam bir adaya düşer. adada bir kabile vardır. kabile adamları yakalar ve sorguya çeker. ilkine sorarlar "ölüm mü yoksa mokoko mu?". adam ölmemek için mokokoyu seçer ve adamı bütün kabile *. diğer adam da şerefiyle ölmek için ölümü seçer. kabile şamanı da "o zaman ölene kadar mokoko" der.

bu da böyle bir fıkradır.
-neydi bizim memleketin adı? hah mokoko mokoko..
-alacan uçağı, yükleyecen beyazı, çektik mi bide mokoko nun bayrağını, ver elini hollanda..
(bkz: halil ibrahim kapar)
kemer'de bar adıdır. görünce yarılmamanız mümkün değildir. allahtan gavur kısmı pek bilgili değil bu konuda adamlar iş yapıyor.
bir türkmen yiyeceği idi yamulmuyor isem. böyle sarı, reçel kıvamında bir şeydi.
ingiltere aberdeen de bir kuaför salonu.
http://www.mokoko-hair.co.uk/

kuaför ve mokoko birlikteliği bir vivid hayranı olarak jenteal ile anılan meşhur blow dry filmini de hatırlatmadı değil.
yamyam'ların seks tabiri olsa gerek denilen kelime.
bir türk punk grubu. çıkardıkları demonun adı da kalbime pandik at'tır.
ingiltere, st albans`da bir pub tir ayni zamanda.
son zamanlarda cok fazla tureyen, cd, gay ve travestiler arasinda pek yaygin olan fetisist bir cinsel iliski turu, anal yolludur.
robinson crusoe ve cuma' da robinson'un kazara gittiği bir adada başına gelen, "beyaz götü ellemek" anlamına gelen olay.

(bkz: robinson crusoe ve cuma)
(bkz: afedersin sikilmek)
bafileme ayini.
"adab-ı muaşeret" isimli gereksiz ötesi filmdeki erkekler grubunun adıdır. izleyen erkeklere tebessüm ettirir, kızlar da mokoko'nun anlamından bir haber şekilde mal mal bakar.
kaptan ve üç tayfası bir gemiyle sefere çıkar. gemi fırtınaya yakalanarak batar, ama kaptan ve tayfalar kurtulur ve yamyamların adasına düşerler. yamyamlar bunları yakalar ve bir soru sorarlar. soru şöyledir: ölüm mü yoksa mokoko mu?.. düşünmeleri için de sabaha kadar süre verirler. ertesi gün ilk tayfaya sorarlar
ölüm mü yoksa mokoko mu?
tayfa ölmektense bilmediğim şeyi olurum daha iyi der ve mokoko diye cevap verir.ardından adamı bir güzel skerler ve bırakırlar.
diğer tayfaya da aynı soru sorulur ve aynı cevap alınır. onu da sktikten sonra serbest bırakırlar.
son tayfada aynı olayları yaşar ve serbest bırakılır.
sıra kaptana gelir. kaptan ayağa kalkar ve
"ben bir kaptan olarak gururlu ve şerefli bir hayat yaşadım ve yine bu şerefimi hayatım pahasına da olsa vermem ben ölümü tercih ediyorum der."
bunu duyan kabile reisinin veciz sözü tarih sayfalarında o an yerini alır

o zaman buna ölene kadar mokoko =) anladınızmı ne demek =)
mokoko diye birinin sevdiği bir kız vardır. onun için ölür fakat bir türlü babasını evlenmek için razı edemez. kız en son babasına durumun ciddiyetini anlatır, babası da bak kızım der mokoko seninle evlenmek istiyorsa sana süper lüks bir daire alacak der. kız mokokoyla buluşur ve ona momoko mokoko babam evlenmemize razı oldu ama bir şartı var der. mokoko ise nedir diye sorunca kız ona bana lüks bir daire alman gerekiyor der. mokoko bir tebessüm eder ve 'mokoko severse alır' der. gerçekten de alır kız babasına durumu anlatınca babası bir de lüks bir araba ister. durum aynı olunca mokoko yine küçük bir tebessüm eder yine 'mokoko severse alır' der ve alır. kızın babası bakar ki durum pek iyi değil ve aklına bir şey gelir. kızına son olarak da der mokokonun penisinin 5 metre olması gerekir der kız üzüle sıkıla durumu anlatır. mokoko ise yine bir tebessüm eder ve 'mokoko severse yarısını keser' der...
kurtlar vadisi'nde halo dayının gittiği afrika ülkesinin adı.
yine bize mokoko şeklinde de söylendiği duyulmuştur. tarafımdan en sevilen kelimelerden kendileri.
afrika kabilesinde yaşayan bir zenci arkadaşımız. şöyle bir olay geçer başından...

bir gün bir kralla kızı afrika kabilesinden birini ziyarete giderler. mokoko adlı gençse prensese tutulur ve kraldan onu ister. kral da kızı vermek istemez ve 3 tane şart koyar. ilk olarak
1- git attırı bıttırı şelalesinden bana elmas çıkar,der.

mokoko atlar yara bere içinde çıkar ve elmasları krala verir. kral olaydan tırsar bu sefer,
2- şurada gördüğün kaplanın dişlerini bana getir, der.

ardından mokoko atlar bir çırpıda kaplanı öldürüp dişlerini getirir kaplanın. kral olaydan korkmaya başlamıştır, bu sefer imkansız bir şey söylemesi gerekiyordur. çünkü diğer bir halde kızını mokokoya vermek zorunda kalacaktır. aniden aklına gelir,

3- " benim kızımla evlenecek adamın 50 cm yar.ğı olması gerekir." der
mokoko sevinerek;
" mokoko sizi çok sevdii, yarısını kesecek."
güncel Önemli Başlıklar