bugün

1500 yıl önceki modadan modernlik çıkmaz.
Eleştirmek bana düsmese de sadece bir sağlama yapmak istiyorum: Türban kadınların saçlarının görünmemesi için kullanılır, yeni türbanlılar önden saçını gösterecek şekilde bağlıyor, dolayısıyla amaca hizmet etmiyor. Söyleyeceklerim bu kadar. Bence kapalı olmak istemiyorlar şartlar elvermiyor.
sopalık anlayış.
allah'ın emri olarak alınan ve icraate dökülen başı kapatma işi, göt açıklığı ile bir arada sürdürülüyorsa sorun büyük.
kusma hissi yaratır.

aslında kadın için örtünme bir sosyal statü ve güzelliği gizlemenin aksine; toplum içinde devamlı öteleştirilen, mutfak ile yatak odası arasında yaşam alanı biçilen ve bir kuluçka makinesi sextoys olarak görülüp din kültür vb (örn: erkeğin sahip olma güdüsüyle satın alınacak-sahip olunacak mal gibi kadını görmesiyle ve de kadının da kendini sahip olunulacak-satın alınacak mal gibi sunmasıgibi) etmenlerle türban-örtünme bir cazibe çekicilik güzelliği gösterme-dikkat çekme aracıdır.

türban özelinde örtünme artık bir din kültür olmaktan çıktı. şu an türban ne ise mini etek o'dur. evet, burada bakınız verip çeşitli fotoğraflar bakınız verecek haberler görüntüler paylaşmaya gerek yok. bunun için mini etek giyen bir kadın ile türban takıp örtündüm diyen bir kadın arasında fark olmadığını ispatlamak istemiyorum.

tabi ki dini hassasiyet gereği bu tarz bir örtünmeyi seçip gerçekten doğasına uygun giyinen kadınlar tabi ki var ama bu kadınlar da temsil ettiği değerleri ifade eden bu örtünme seklini mini etek seviyesine indiren hemcinslerine tepki duymaması da garip olmuyor mu?
'Üstü minare altı kerhane' anlayışıdır.

Doğruya doğru yane...
Aşırı derece makyaj

+

Tayt

+

BMW x bilmem kaç marka araç.
aşure kazanı götünü de unutmayalım, cipe binen moderen örtülü ablalarda 100 metreden fark edilebilir göt mevcut oliyo.
Gecen pasaport islemi icin gittigim dairede ileri level bir tarz gördüm. Siyah ince corap, mini etek, gögüs üzeri ve sırtı tülden pencereli bir kazak, epey makyaja bone tarzı basörtüsü takmıstı görevli hanım. Bone takması absürt yani.
Bizi alakadar etmez.

Kimsenin giyinişine kimse karışamaz.
tam bir komedi örtünü altında ya aygaz tüpü var ya düdüklü tencere vs. kafaları böyle büyük bir ucube şekil gibi göstermeye çalışmak sefilliği.
Tam bir seks makinası olarak görüyorum kendilerini. Kimse öt möt demesin, öyle.
Başörtüsünün modern falan filan türleri yoktur. Kitapta yazdığı gibi tek tiptir. Neyse öyle. Neyimiz düzgün kaldı kiii.. eleştirin siz de haklısınız.
Gösterişli giysileri içerir. Ayrıca bu sokma Arap kültürü hiç hoşuma gitmiyor. Türk insanının baş bağlamasının nesini beğenmediniz sonradan görme, çakma müslümanlar?
1.6 tdi Sunroof kasa mı diyelim ne diyelim..
Bizim bildigimiz türban türü yada Benim diyeyim türbanıni takarsın altına uzunca bi pardöso yaz kış farketmez kısa kollu versiyonlarini varsada bilmiyorum gormedim giyer dolaşırsın hiç te göze batmaz ama bu harbiden çok acayip. Turbani tak ama dekolte bi karis daracık pantolon arka kabak gibi çıkmış. Gece görsen ay tutulması dersin. Bastirilmis duygularin bi eseri mi yoksa Gerçek islam mi bilemedim.
sert toplumsal kalıplara dayalı ve dar bir dünya görüşünü yansıtan kasaba kültürünü benimsemiş ailelerin çocukları, şehir kültürünün, teknoloji ile gelişen iletişim olanakları, eğitim ve iş yaşamına aktif olarak katılımı ile dar kalıpları kırmaya başlamış ve daha bireysel bir yaşam biçimini benimsemeye başlamışlardır. Özellikle büyük şehirler ile üniversite ortamında farklı görüşler ve yaşam biçimlerini gören, sokakta farklı davranış kalıpları ile tanışan bu kesimin çocukları da ilçesinden ya da köyünden doğru dürüst çıkmamış olan 50 60 yaşındaki insanların ya da hacı hocaların dar kalıplara dayalı, sorgulayıcı ve rasyonel düşünce ile çelişen temeli çürük söylemlerine itibar etmiyor. modern başörtüsü anlayışı aslında muhafazakar kesimin çocuklarının Siyasal islamın ve insan bireyselliğini kısıtlayan gelenekleri benimsemediğinin sembollerinden biri olur. bu gelişim, ülkemizin ekonomi, teknik ve eğitim gibi insan hayatını pozitif yönde etkileyen alanlarda gelişimi açısından önemli bir hadisedir.
Bunun insanlar arasındaki tanımı, "üstü minare altı kerhane" olarak açıklanır.
(bkz: üstü minare altı kerhane)
Valla bana çok çekici ve seksi geliyor. Bildiğin fantazi haline gelmekte.