bugün

görsel

görsel

günümüzde türban din ile alakasız bir biçimde kullanılmaya başlanmıştır. Allah için, kendi ahireti için türban takmak yerine sikişip sikişip adının çıkması yakınken namuslu görünmek için türban takıyorlar.

Kimse saçtan tahrik olmuyor arkadaşım. Ya edebinle türban tak ya da komple açıl. Türban takıp edepsizlik yaparak, dar pantolonlar, taytlar giyerek müslümanlığa leke sürmekten vazgeç! Süslüman! Orospu çocukluğunun alemi yok!

Kafa kapatılıp göt açılmaz. Bizim Allahlar farklı sanırım ?

bir diğer deyim ; sıkmabaş (#39346293)
bak yine göt meydanda. kardeşim ben şehvet duyuyorum. kafandaki o bezi boşuna takıyorsun.
"Benim turbanimdan sana ne" diyen kimselerin, bu kisilerin turbanlarina karismasindan daha buyuk bir ikiyuzluluk var mi?
Size ne amk, hanim kafasini kapatip poposunu belli etmek istiyor olamaz mi?
Muslumanlar arasinda "turban su sekilde takilmalidir" konsensusu mu var sanki, 200 km yer degistirince farkli bir "islami giyim" ile karsilasirsiniz. Henuz kendi aranizda bir standardiniz yok, henuz kuran'da turban takilip takilmamasi gerektigi konusunda hemfikir degilsiniz.
götü aç başı kapat style..

yatacak yeri yok bu islamcı tayfanın azizim..
Götü geçtim, yahu bazı ablalar var nasıl beceriyorlar bilmiyorum türban var ama saçları görünüyor, boynu omuzlarına kadar görünüyor. Çok değişik.
Son zamanlarda etrafınıza baktığınızda suratı badanalı, dar pantolonlar, taytlar, memeyi tepsi gibi öne çıkartan kıyafetler, göt loplarını belli eden kıyafetler giyen türbanlı modelidir.

Bu kişiler neden kapanmıştır?

1- bir yerlere yaranmak için.
2- sikişip sikişip adı çıkmaya yakınken kapanayım da namuslu görüneyim mantığı.
3- aile baskısı.

Evet bu üç maddede yer alan türbanlılar maalesef ki bu şekilde oluyorlar. isteyerek kapanmadıkları o kadar belli ki bunun kendileri de farkındalar.

Peki bu dinimize göre uygun mu?

Değil ama kapanmak farz evet. Fakat kapalıyken bu şekilde olması ne etiktir ne de caiz.

Peki açık kızlar?

Onlar açık olmayı tercih ediyorlar. Dini açıdan değerlendirmesini kendileri yapsın. Sergi konusunda da yorum yapmayacağım. Bizim konumuz modern türbanlılar. Kapanıyorsan edebin ile kapan. Beceremiyorsan da açıl ki bizleri dinden soğutma.

Peki ayetler ne diyor mu duruma?

“Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve mü’minlerin kadınlarına (bir ihtiyaç için dışarı çıktıkları zaman) dış örtülerini üstlerine almalarını söyle. Onların tanınması ve incitilmemesi için en elverişli olan budur. Allah bağışlayandır, esirgeyendir.” (el-Ahzâb, 59)

CiLBÂB kelimesini belki duymuşsunuzdur. Anlamını biliyor musunuz peki?

“Âyette zikredilen “celâbîb” kelimesi, “cilbâb” kelimesinin cemî hâli olup lügat­te; ge­niş el­bi­se, göm­lek ve başör­tü­sü gi­bi mânâlara gelmektedir. Yani ka­dı­nı baş­tan aşa­ğı ör­ten bol manto, ferâce ve çar­şaf gi­bi giy­si­ler, cil­bâbın muhtevâsına girmektedir.
Cilbâb, esasında vücut hatlarını belli etmeyen örtüdür. Bugün maalesef sokaklar, bütün vücut hatlarını ortaya döken, dar, süslü ve câzibeli bin bir türlü dış kıyafetle dolu. Lâkin bu aslâ tesettür değildir. Dış kıyafet, bol olmalıdır. Vücut hatlarını belli etmemeli, “Baksana bana!”, dedirtmemelidir “

Rasûlullah –sallâllâhu aleyhi ve sellem– Efendimiz tesettürün ehemmiyeti ile alâkalı olarak bir hadîs-i şerîflerinde şöyle buyurmuşlardır:

“Cehennemliklerden kendilerini dünyada henüz görmediğim iki grup vardır: Biri, sığır kuyrukları gibi kırbaçlarla insanları döven bir topluluk. Diğeri, giyinmiş oldukları hâlde çıplak görünen ve öteki kadınları kendileri gibi giyinmeye zorlayan ve başları deve hörgücüne benzeyen kadınlardır. işte bu kadınlar Cennetʼe giremedikleri gibi, şu kadar uzak mesafeden hissedilen kokusunu bile alamazlar.” (Müslim, Cennet, 52)

Not : dini görevlerimin hepsini yerine getiren birisi değilim. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu da biliyorum. Evet keşke ibadetlerimi yerine getirebilsem. Belki daha sonra. inşallah diyelim.
Bu modern türbanlı, süslüman konusu uzun zamandır canımı sıkıyordu. Bu yazıyı yazma gereği duydum. insanı dinden soğutmayın. insan olun. Güzel olduğunuzu sanıyorsanız da yanılıyorsunuz. Size sıkmabaş, süslüman denilmesinden de ayrı bi keyif alıyor gibisiniz. Merak ediyorum çevrenizde sizi uyaran birileri yok mu? Yoksa çevrenizdekiler de mi bu şekilde de onlara özeniyorsunuz. Özenmek demişken, sahi birbirinin kopyası olan bi nesil ile birlikte yaşıyoruz. Özgünlükten, samimiyetten uzaksınız.

Bizim sınıfta süslüman vardı. Kapalıydı ama açıktan farkı yoktu. Sonradan açıldı kız. Sunroof.

Okulda da dikkatimi çeken götü başı meydanda bi süslüman vardı. O da açılmış demin farkettim. Sunroof.

Edebiyle kapananlar da var. Onlara lafım yok.

Ek olarak not : uzun uzun yazıp küfür kullanmadığım ilk ve tek entryim bu olabilir.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
uygar yaşam mı? dini bir emri uygulayacaksın bunu da uygar olarak mı yapıcaklarmış peh peh. moda içinse moda için kapandım desinler madem. allah emretti ben kapandım diye sadece insanları kandırıyorlar.
Kafası çalışan çok değerli ve uğruna bir hayat adanacak kapalı kızları(ve açık kızları) tenzih ediyor ve ayrı bir yerde tutuyor ve sözlerime başlıyorum.

Etraf başı kapalı soytarılarla dolu. Dini falan geçtim kızım görsel olarak soytarı gibisin bi kere. Üstün Şişhane altın tophane. Seni görüntünden dolayı ancak beyinsiz bir erkek beğenebilir. Çünkü azcık kafası çalışan erkek malum kılıkta birinin bir soytarı olduğunu, kendisi için ihtiras duyulmayacak boş bir teneke olduğunu bilir. Ha ondan sonra nolur iki bank ötede köpekler çiftleşirken iki bank beride yada köşedeki inşaatta rezilce kekolarla düşüp kalkan sokak hayvanlarından hallice kimi tipleri görürüz. Sonra bunlar fakir ailelerinin yanına gider, ailesi de kızım kapalı sanar. Allah karşısındaki pozisyonları hakkında ne düşünüyorlar o da ayrı bir tartışma konusu.

Bari başına o şeyi takma da hiç olmazsa soytarı olduğun düşünülmesin.
Bir işi kendi tekeline çekmek bu, türban yokken modernini çıkartmışlar, teşhirin dibine vurup ya "biz kapalıyız" ama diyorlar, ulan kapanmanın mantığı teşhiri azaltmak zaten, kafana türban takıp dapdar pantolon giymek değil. Asimile olmanın dibi.
Türbanı yanlış anlayıp günümüz modasına uydurup giyinen süslüman. Onlar yüzünden Allah inancıyla kapanmış onlarca masum insan zan altında kalıyor.
islamda ki başörtü konusu kesindir. belirsizleştirenler, kasıtlı tahribatcilar. bu kadınların durumuna geli nce. içler acısı. utanç meselesi benim için.

bilmiyorlar. bilseler yapmazlardı diyor efendimiz s.a.v. çağlar ötesinden. hep ümmetim diyor, üzülüyor, ağlıyor gözümün nuru (s.a.v.). sana layık ümmet olamadık. birbirimize düştük. yanimizdan cehenneme akarken kardeşlerimiz birşey yapamadık. bakakaldık.

bu utanç bize kıyamete kadar yeter. allah c.c. affetsin mağfiret etsin bizleri
Kime ne? Tesettürlü olmayanların neresini ne kadar açacağı bizi ilgilendirmediği gibi tesettürlü olanlarında neresini ne kadar kapatacağı bizim sorunumuz olmamalı. Dini inanç kişiyi bağlar, o öyle anlamış, öyle kapatmak istemiş. "Doğrusu budur,herkes böyle giyinmelidir " demediği müddetçe hiç ama hiç kimseyi bağlamayan anlayıştır.
türban bir çok dinde var. biri türban takıyor diye ille de müslüman olması ya da dört dörtlük bir insan olması gerekmiyor. herkesin hataları ya da tercihleri olabilir. bence modern türbanlılar da lazım. sonuçta ben trüban takanı ya da sakal uzatanı dini lider ya da kanaat önderi olarak falan görmüyorum. sıradan vatandaş kadınlar bunlar da. kendine öyle yakıştırmış öyle giyiniyor kime ne.
Bunlar çıplak gezen giyinik insanlarıdır.
Nasıl ki dini kullanıp makam mevki sahibi olanlar, dini kullanıp hırsızlık yolsuzluk yapan, inşallah maşallah deyip insanları kandıran din tüccarları varsa..

Nasıl ki dini uçkuruna alet ederek çoluk çocuk demeden tecavüz eden ve bunu din emrediyor diye yalan söyleyen dinci sapıklar varsa...

Çok eşlilik var diye kocamı arkadaşlarıma tavsiye ettim diyen, çok eşlilik var diyen, seks cihatı yapıp ışid gibi cehennem köpeklerine kadın servisi yapan dini kullanan pezevenkler varsa...

Her kadın içinde teşhircilik vardır. Bu bir gerçek ve davranış bilimleri açısından uzun uzun yazmaya gerek yok.
Merak eden araştırır, etrafta dini emir diye bazıları kapanmış olması mini etek giyen ile aynı mental yapıda olup seksiliğini (dikkat edin, güzellik değil) ön plana çıkaran teşhirci dinci kadınlar bunlar.
Nasıl ki dini cebine uçkuruna makamına çıkarına alet eden insanlar varsa bunlar da dini klitorisine alet ediyor.
Ediyorlar ki, başka çareleri de yok. imkânları olsa külot sütyen bel vb ölçülerini belli eden slim fit kesim tayt pantolon bady yerine mini etek giyecekler.
Tamamen kişilik ve kültür çatışması yaşıyor ki bu kadınlarda çok belirgindir.
Oysa erkeklerde giyim olarak nadir olarak görülür, örn; apaçiler.
Hoş, son zamanlarda babet çoraplı daracık kısa pantolon pembe kırmızı cırtlak pastel renkli efemine Stil giyim ile sakallı bıyıklı erkekler görüyoruz da bunlarda metroseksüel apaçi grubu olarak yeni yeni piyasaya çıkıyor.
Neyse...

Din, bu giyinik gezen çıplaklar için; bir nimet ki bu tarz giyim ile daha çok dikkat seksilik primi yapıyorlar (kapalı bir kadında yarım yamalak belli olan vücut hatlarına iç çamaşırı izine mi bakarsanız, bikinili bir kadına mı daha çok bakarsanız? Mayolu bir kadına mı bakarsanız yoksa plaj da beline plaj havlusu sarmış giderken rüzgardan açılan bacak kalçaya mı bakarsanız?" Bir yerde de din bunlar için illet ki (burada onlarca görüntü örnek verebilirim) daha fazla özgürlük alanı kazanamıyorlar ve tepki çekiyorlar.
"........örtünmek farz..." dan sonrasını okumadım.
görsel
görsel

Sizin din anlayışınızı sikiyim. Müslüman ile alakanız yok. Süslümansınız. Sunroof türbanlısınız. ilgi orospusunun önde gidenisiniz.

Açıktan ve kapalıdan korkmayın ama aç kapa sistemlilerden korkun arkadaşlar.
Bu ve benzeri tipler her haltı yiyip namuslu gözükmek için kapanan tipler oluyor genellikle. Ya da aile baskısı, birilerine yaranma amaçlı kapanıyorlar.

Edit : iş bu görsel sosyal medyadaki sayfalardan bulunmuştur.
https://streamable.com/8e41j

insanı dinden soğutan, orospu çocuğu işidir.
Yarın buraya türbanın niye şimdiki solcu kesim tarafından kabul edilmesi gerektiğine dair uzunca bir yazı yazıcam.

- eski elit kesimin aksesuarı
- çarşafın modernleşmiş hali
- büyükannelerimizin taktığı başörtüsü
bu ülkede solculardan bekliyordum ben atağı ama cinsel devrimi türbanlılar yapacak gibi. sol artık ülkede başını kaldıramıyor ki sikini kaldırsın.
Sadece erkeğin kendisine cinsel olarak yaklaşmasını engellemeye yarar. Kafa olarak tesettüre girmeyecekseniz takmayın şunu süslümanlar.
Hiçbir işe yaramaz. Sadece tarafınızı belli eder. Yoksa türban takanın daracık kıyafetler içinde suratta 1 kilo makyajla işi olmaması gerekir.
Dini inanç ile örtünen kişi, sadece örtüyle dinin yaşanmadığını bilir. Ahlak, inanç, ilim, ibadet, insanlara faydalı olma gibi ameliyelerin somutlaşmasıyla devam ettiğini bilir.
%99'umuzun alkol içmesi gibi bişey boşverin takılmayın fazla. Evet büyük mantık hatası var ama hangi şeyimiz mantıklı ki zaten. Babalarınıza, dedelerinize falan bi bakın onlar bile gençliğinde sağlam alkol içmişlerdir kesin ama çoğu şimdi din adamı gibi vaaz veriyor.
topuklu ayakkabı, belirgin kalça.

çok yazık..