bugün

Savaşçıların veya itfaiyecilerin başlarına giydikleri demir başlık,tolga.*
hiç denediniz mi bilmiyorum ama bi süre sonr beyninizin haşlandığını rahatlıkla hissedersiniz(hava şartlarının önemi yok).
askerlerin giydiği tipler, kurşun geçirmez olmayıp, eğrilerden oluşan şekliyle, kurşunun sekmesini sağlamak üzere yapılmıştır.
Yağmur sinmiş toprağa
usulca geceden
su içiyor göçmen kuş
ölü bir askerin
ters dönmüş miğferinden

Çok yaşamayı diliyor
siperlerin içinde
birbirlerine askerler
hapşırık sesi
beklemeden

Korkulacak bir şey
olmazdı gözlerinde
belki ölmek
onca silah sesinden
kaçmasaydı kuş
telaşlı ve ürkek *
dorduncu nesil hosgelmis yazar,
şu an entry girmek için tırmalandığım bu sözlüğü bana önermiş ve benim buraya üye olmamı sağlamış can dostum güzel insan.
komünizmi okuyup öğrenmesinin faydalı olcağını düşündüğüm yazar.
düşündüklerini hiç gizlemeyen yazar.**
açıkça faşizmi destekleyen, başka ırklardan olan insanlara "maymun soyundan geliyorlar" diyen, sözlükte bir dakika bile barınmaması gereken, yazar olduğu iddia edilen kişidir.

tanımlamaların yetersiz kalmasıdır.
faşist duyguları hat safhada, çok tehlikeli...
(bkz: stahlhelm)
(bkz: pickelhaube)
fantastik bir yazar. kendisine faşist diyemeyeceğim, buna sevgili moderasyon izin vermiyor. ama kendisinin yazdıklarını okumaktan bir insan olarak utanıyorum diyeceğim, e tabi pek muhterem moderasyon buna da izin vermeyebilir. olsun varsın, sil butonunuz utancı silmeye yetmiyor ne yazık ki.
bu isimde bir stres topu markası vardır.*
aşağılık kompleksi olduğunu ve bu nedenle sivrilme, aşırı davranışlarda bulunma, dikkat çekme gibi kaygılarının bulunduğunu düşündüğüm yazar. **
zira bir entrysine rastlayayım ki içinde birine bok atmış olmasın.
#2324299 nolu entrysiyle tüylerimi ürpertmiş yazar. yahudiler için "kani geregi sinsi ve korkaktir" gibi bir cümlemsiyi kurabilmiştir.

açıkça söylüyorum burada sevgili moderatör. bu ve bu gibi adamları uçurmadığınız sürece bana gelip ahkam kesmeyin lütfen. bu ne lan? hayır hakikaten bu ne? tamam sozlukte çok uç görüşlü insanlar var ve evet bazen kendilerine kıl oluyoruz ama elimizden bir şey gelmiyor çünkü formata uygun, sözlerini iyi saklayan gizliden vuran yazılar yazıyorlar. saygım sonsuz.

ancak bu ne lan???

moderasyon. işini yap. moderasyon. işini yap. moderasyon? ne bu entry moderasyon??

çüş.
takacak yer bossa migfere gerek yoktur.
(yahudi atasozu)
en güzel karl urban'a yakışır. (bkz: eomer)
(bkz: miğfer dibi)
(bkz: miğfer dibi savaşı)
sözlügün en azılı insan düsmanlarından olan yazarımsı...
ilkokul kitaplarında okutulacak derecede karekterli bir kişiliğe sahip, türk'lük ülküsünün bilincinde olan vatanına milletine hayırlı bir türk evladı.
hitleri övmüş bir insan.
takılıyken üniversiteye giriş serbest olan başlık türü.
(#2239815) nolu entry'sinde faşizmin türk ırkının tek kurtuluş yolu olduğunu söylemiş enteresan kişi.
(#2408172) nolu entrysinde kendisini komik duruma düşürmüş zat-ı muhteremdir. deniz gezmiş'i sevmeyebilirsin, nefret edebilirsin, hatta kin duyabilirsin gayet doğal bir durumdur. inandığın siyasi görüşe, ideolojiye fazlası ile zıt birisidir deniz gezmiş belki ama saçmalamanın ne lüzumu vardır? yok yani sevmiyor olabilirsin ancak saygı duymasını bileceksin ki insan desinler. deniz gezmiş sovyetler uşağıymış? en ufak bir kanıt, belge mevcut mudur deniz gezmiş'in sovyet uşağı olduğunu kanıtlayan, gösteren? altıncı filo'nun istanbul'da protesto edildiği gösterilere, eylemlere binlerce kişi katılmıştır. hepsi mi sovyet uşağıdır bunların? hayır değildir altıncı filo dediğin oluşum ise faşist ve emperyalist amerika'nın yüzen savaş gemileridir. sırf ideolojinize ters düşüyor diye, sırf deniz gezmiş'i kötüleyelim mantığı ile hem türk milliyetçiliği yapıp, hem güzel ülkemizi yarı-sömürge haline getirmiş olan amerikancılığı savunmanın hiçbir mantığı yoktur. hele ki tarihi bilmeden, okumadan, oportunistlik yapmanın hiç lüzumu yoktur. *
yahudi irkı hakkında yazdıklarına gözü kapalı imza atacağım kullanıcı, diğer hususlara beni karıştırmayın, aranızda halledin.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar