bugün

entry'ler (187)

miğfer

fantastik bir yazar. kendisine faşist diyemeyeceğim, buna sevgili moderasyon izin vermiyor. ama kendisinin yazdıklarını okumaktan bir insan olarak utanıyorum diyeceğim, e tabi pek muhterem moderasyon buna da izin vermeyebilir. olsun varsın, sil butonunuz utancı silmeye yetmiyor ne yazık ki.

ne yapmali

lenin'in yaptıklarına ve ardında bıraktıklarına bakarak, okuyup ne yapmamalı'yı öğrenebileceğimiz kitap.

yeni baslayanlar icin

(bkz: istersen hiç başlamasın)
(bkz: bu hikaye eksik kalsın)

parkta opusen erkekler

(bkz: eşcinsellik)
(bkz: vaka)

ama en iyisi buna bakmak; (bkz: homofobi)

emek en yuce degerdir

göğüste hafifçe yumuşatıldıktan sonra havaya "sktir lan" nidalarıyla dikilen bir slogan uyduracağı. yeryüzünde yoktur olmaz kut-sal de-ğer, yücelik bilmez var-lı-ğı-mız. emeği sömürülen emekçilerin yanında yer almak başka bir şeydir, "emek en yüce değerdir" diye saçmalamak çok başka bir şey. şu hayatta yatmak vardır, yatmak. ki en güzeli, ki en nadidesi. aklıma da geldi hani, vergilendirilmiş kazanç da kutsal mıdır? değil midir? nedir ya-ni. (vurgulu)

uludağ sözlük

ayan beyan faşizm propagandası yapmanın makul karşılandığı sözlük olsa gerek bu. türk ceza kanunu size böyle bir hak tanıyabilir. ya da tanımayabilir de. net değiliz, bilmiyoruz biz bu konuları. genelde insanlık onuruna dayandığımızdan olsa gerek. bu vesileyle moderatörler bir çırpıda türk ceza kanunu'nu tarayıp, bilginin kesin yer alıp yer almadığına bakabilirler aman da dikkat. şüphe varsa eğer, sevgi yaşanmaz. kaderden arkadaş, inan kaçılmaz. basıyoruz ve siliyoruz.

şöyle demeli ama en çok;

"içinde (#2239815) nolu entry gibilerini barındırabilen nadide sözlük. dayandığı yeri ise henüz açıklamış değil."

uludağ sözlük

faşist olduğunu ifade eden bir yazarın nickinin altına faşist yazınca "Diğer sözlük yazarları ile polemik/tartışma konusu olabilecek entryler silinir." gerekçesiyle entrynin silindiği sözlük. faşist içerikli entrynin silinmemesi ve bunu yazan yazar hakkında bir yaptırım uygulanmaması da ayrı bir güzellik.

çok başkasın uludağ sözlük, ve hatta bambaşkasın.

uludağ sözlük hakkında ne dediler

"bunca yıllık insanım, hiç bu kadar çok faşisti bir arada görmemiştim"

jimmy floyd hasselbaink

milli demokratik devrim

kemalizm ile muhasebesini yapamamış dangalak türk solunun (bazı safdiller onları yad ederken hala devrimci derler) çorbacı ideolojisi. bu ülkedeki işçiyi, köylüyü, yoksulu "emperyalist" dedikleri yabancıların ezmelerine karşı çıkarlar. derler ki; benim işbirlikçim, benim kapitalistim ne güne duruyor? ezecekse benim ordum, benim kapitalistim ezsin diye inim inim inlerler. zaten bir türk'ü ancak bir türk'ün ezmesine rıza gösterebilirlerdi, öyle de oldu. tasmalarını devletin eline vererek devletin yegane yedek gücü oldular. neyin ne olduğunu anlamaları için 12 mart yetti bazılarına da, berikilere 12 eylül bile az geldi. neylersin, geçelim bunları.

eylemde anarsi

(bkz: anarchy in action)

anarchy in action

colin ward tarafından yazılmış bir kitap. türkçe'ye çevirisi "eylemde anarşi" ismiyle deniz güneri tarafından yapılmış ve kaos yayınları yarafından basılmıştır.

tiikp

(bkz: turkiye ihtilalci işçi köylü partisi)

es degistirme partisine 900 cift katildi

(bkz: 400 japon 500 çinli)

bülent ersoy un tekrar erkek olması

mükemmel komiği, harikulade çakacağı. hani erkekken kadın olmuş ya, ahah, şimdi tekrar erkek olsa, ahah. ne komik olurdu di mi lan? çaktın mı köfteyi, ahah. gece yatmadan geldi aklıma. akıllara ziyanım. ahah, bak hala gülüyorum ya.

alone ve lonely arasındaki fark

ekşi ile uludağ arasındaki fark gibidir. ekşi'de başlık açılır, sonra bu uludağ'a taşınır.

http://sozluk.sourtimes.o...le+lonely+arasindaki+fark

orhan hançerlioğlu

"bir insan nasıl bu kadar bağnaz olabilir" cümlesini örnekleyen kişi. bunu anlamak için yazdığı felsefe sözlüğüne bakmak yeterlidir. marxizmin dışında kalan her düşünce akımına sövüp durmuştur kendisi sözlüğünde. tüm marxizm dışı akımları çürütmüş(!), yanlışlığını ortaya koymuş(!) bu muhterem. ortodoks marxizm böyle bir şey olsa gerek diyelim. ortodoks kelimesi çok da gerekli değildi ya, koymuş bulunduk.

bütün devletler teröristtir

(bkz: bütün devletler katildir)

yusuf halaçoğlu

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=230551

idam geri gelsin kampanyası

(bkz: içimdeki cellat aşkı bambaşka)
(bkz: bambaşkasın sözlük)

idam geri gelsin kampanyası

geçen kahvehanede desteklendiğine tanık olduğum kampanya. beriki ötekinin ıstakasını devirirken hararetle "sallandıracaksın iki tanesini, bak bir daha yapıyorlar mı" diyordu. abinin biraz yüksek sesle isteğini dillendirmesinden sonra kahvehanenin öte masalarında bir alkış koptu, "bravo", "helal olsun" nidaları yükseldi. tavşan kanını bir güzel hüplettikten sonra ceketimi sırtıma alıp kahvehaneden çıkmak için hallendim. bir grup bir masa etrafında yoğunlaşmış bir yandan konuşuyor bir yandan da ellerinde kağıt kalem bir şeyler çiziktiriyorlardı. önlerinden geçerken büyük bir huşu içinde "adam asmaca" oynadıklarına tanık oldum. tam kapıdan çıkarken bir delikanlının laptopu ile uludağ sözlük'e girdiğini görmem pes dedirtti artık. laptop tabi ya, ne sandın? "moderen" bir kahvehaneydi burası.