1. 1.
  mitsubishi'nin yeni b segmenti modelidir. Tek kapı ve dört kapı seçenekleri vardır. Tek kapı sport versiyonu CZ3 (1.3 motor, 95 beygir,AMT, automated manuel transmission) ve CZT (1.5 motor, 150 beygir, MT) olarak iki türdür. Özellikle CZT hem dış görünüşü, dizayn ve standart donanımları, güvenlik paketleri bakımından klansmanının en güçlü ve fiyat bakımından uygun aracıdır. Dört kapı modelleri ise, 1.1, 1.3 ve 1.5 motor çeşitleri ve MT ve AMT şanzıman türleri ile her türlü kullanıcıya hitap etmektedir. iç hacimi oldukça geniş, iç dizaynı sade ve kullanışlıdır. Fiyat olarak piyasada mevcut bulunan modeller arasında en uygunudur. Sürüş performansı ve direksiyon hakimiyeti tatmin edici seviyededir. Test sürüşü imkanı olanlara özellikle CZT tavsiye edilir
  3 ... devedikeni
 2. 2.
  abisi vardır bunun (bkz: mitsubishi lancer evolution ix)
  1 -1 ... liberty
 3. 3.
  (bkz: mitsubishi colt black hawk)
  ... beyazyelkenli
 4. 4.
  sevgili aracım *

  mitsubishi ile mercedesin ortak ürünü olan ikinci model, birincisi için (bkz: outlander)

  Hollanda da Nedcar fabrikasında smart forfour ile aynı platformda üretildiği için birçok parçası %60 oranında mercedes ile ortak hatta 1.5 dizel motorların üzerinde daimler yazıyormuş (forumların yalancısıyım).

  araba dış görünüş olarak ufak dursada içi gerçekten acayip geniş, 190 lık bir kişi rahatlıklar dizlerini bükmeden sığabiliyor. ama bagajı da bir o kadar ufak, gerçi arka koltuklar oynatılabiliyor, gerekirse yatırılıp arkası full bagaj olarak kullanılabiliyor ama yine de bagaj için araba alan bir kişiyi kesinlikle tatmin etmez. maks. bagaj hacmi 320 lt falan oluyor.

  arabada 4 hava yastığı var, standart olarak ABS ve EPS geliyor.

  ben 1.3 invite manuel vitesini kullanıyorum, direksiyonu çok rahat yalnız sola dönerken çok dikkatli olmak lazım çünkü görüş açısı zayıflıyor.

  yakıt tüketimini çok fazla test etme imkanım olmadı ama sanırım şehiriçi ortalama 7 lt yakıyor (100 km de). o segmente göre fena bir rakam olmasada biraz yüksek sayılır bunun sebebide sanırım 1332 cc bir motordan 95 hp almak için. araç 95 hp olduğu için hiç üzmüyor beni yokuşlarda falan canavar gibi gidiyor (tabi daha iki kişi ile bu testi yaptım bi de yakın zamanda dört kişi ile test edecem bakalım.

  artılarının yanında bir eksisi var, yedek parçası pahalı ve ikinci eli zayıf.

  not: sürekli editlerle güncelleyeceğim bu giriyi.

  edit 1:
  ilk defa depoyu fulledim: yaklaşık 156 liraya doldu.
  şu dan çekrek depo bitti yaklaşık 175 km oldu. yolun 90 km kadarı şehiriçi kullanım (ortalama 40-60 km hız.)

  edit 2:

  artık ortalama yakıt tüketimi hakkında fikir sahibiyim. şehiriçi 42 lt ile ortalama 600 km gidiyorum. öğrendiğim kadarıyla kışın normalden biraz daha fazla tüketiyormuş. yazın 650-700 km yapar diye tahmin ediyorum. (motor ısınması)
  3 -1 ... merakli
 5. 5.
  toyota ve honda kadar kaliteli ancak pazarlaması eksik olan otomobil. şayet 15 bin tl cebinizde varsa çekinmeyin hemen amt modelini alın.
  1 ... serander
 6. 6.
  mercedes A serisiyle aynı kasayı kullanan japon arabasıdır.

  motoru için kimse bir şey diyemez ama kaporta ve işcilik olarak çok iyi olmadığından 2. eli de pek yoktur.
  -1 ... arjantin
 7. 7.
  seksenlerde türkiyeye ilk giren mitsubishi modeli.
  ... vigilante8
 8. 8.
  mitsubishi'nin düşen satışları sebebiyle, stok bitirme stratejisine gittiği model.
  2013 ocak ayından itibaren sıfır fiyatının 19bin TL'e kadar düşeceği söylenmektedir.
  1 ... dhennise
 9. 9.
  Çoğu kaliteli araç gibi, türkiye'de rağbet görmeyen mitsubishi şeysi. c sınıfı sedanda bile bulamayacağınız kadar geniş iç mekana sahiptir.
  1 ... scrikss
 10. 10.
  Son bir buçuk yıldır kullandığım ve pek de memnun olduğum biricik otomobilim.
  28 ... hayyamforever