bugün

görsel
Çöp mizah anlayışı.
internet üzerinden mizah yapmaya çalışan dergimsi. jimmy tudeski olmasa bilen yok. karikatür o kadar güçlübir sanattır ki eleştiriyi yumuşatır. konusu en sert karikatürde bile gülümsersiniz. bunlar odun mübarek.
görsel
(bkz: küstahlar sürüsü)
Kötü niyetli insanın meymenetsiz oluşu gibi düşük kaliteli mizahları çizimlerine yansıyor. Tamam esprileri akp ilçe başkanları yapıyor onu anladık, bari çizimler için ikna edebileceğiniz zorda kalmış 2-3 karikatürist alsaydınız.
mizah dergileri, hep sol kesimin elinde olduğu ve haliyle her zaman muhafazakar ve sağ gruplar eleştirildiği için, bu derginin çizimleri ve mizahı biraz şaşkınlık yaratmıştır.

alışmak zorunda değilsiniz tabi ama bence çeşitlilik için gereklidir.

kimin, ne düşündüğünü ancak böyle anlayabilirsiniz.
önceden, hani olmaz ya, sanki haberi varmış gibi, 15 temmuz 16 tarihinde, tüm abonelere bedava görüşme, internet saglayacak alt yapıyı kuran, tacizci ensar sponsoru turkcell yapınca sıkıntı hissetmeyen, arap dostlarimizin daşşağı sagolsun demeyenlerin vodafone'a güya laf soktukları cizgiyi yayinlayan internet şeysi.
dincilerin dergisi, halen daha yayındaymış. türk hava yollarında falan bedava dağıttıklarını duymuşluğum vardır.
Dergi değil ki akp nin reklam kitapçığı.
hiç şüphesiz mizah bakımından türkiye nin en önde gelen dergisidir.

tıhahahaha.
içindeki herhangi bir şeye bir kez olsun gülemediğim dergidir. kendisine bir iki şans verilmiş, paraya kıyılıp alınmış ancak hala fostur.
gülmeye düşman,mizaha tepki olarak basılan mizah dergisi.
görseldeki karikatürde, "arkamızda hissetmek" ifadesiyle akıllarınca laf sokmaya çalışırken göt zaafiyetlerini yine açık etmişler. malum bu dinci camiada göte olan düşkünlük herkesçe biliniyor. din sömürücülüğü yapan vakıflarda küçük yaştaki erkek çocuklara tecavüz eden imam kılıklı cinsi sapıklara dönem dönem medya organlarında denk geliyoruz. bakireliği bozulmasın diye götü kamp çadırına dönen dini bütün kızlarıyla bırakın böyle karikatürlerle eğlensinler. ne demişler; it ürür, kervan yürür!

görsel
Sabah sabah bütün neşenizi alan dergi!

Halbuki neşelendirmesi gerekmiyor mu?

Ayrıca ahlaksızdır!
Bu dergiye para verip alanlar var sanırım hala iflas etmediğine göre.

işte durum çok vahim.
akit şeysinin çizgisel şeyidir.
1 kuruş veririm fazla vermem ama bu dergiye .
biraz önce instagram'da baktım, bu seviyesiz oluşumu takip eden 228.000 kişi varmış.

228.000 kişi ulan! şaka gibi. o esprilere katıla katıla gülen, eş dost muhabbetlerinde lafını yapan 228.000 kişi!

ülkem adına bir kez daha ümidimi kaybettim. bizim insanımızdan bir cacık olmaz aga!
Buna gülen insanım demesin.
Olum reforandum % 51 evet çıktı. Yani sen kazanın doğurduğuna inanıyorsun da... neyse.
çomarların ana mekanı.
bazen atatürke ince ince hakarette bulunuyorlar görüyorum.
dertleri mizah değil.
tamamiyle siyasi nefret ve ırkçılık olan ak-it denilen şey ile gözüm de eşdeğer olan bir paçavra.
kıçımı bile silmem bunlarla.
Beyinsiz bir grup insanin enterasan bir sekilde bir araya gelip yalama yaptigi dergi.
mizah zekâ ister bu derginin de en büyük eksiği bu.
Tek ve sadık takipçisinin jimmy tudeski olması muhtemel yayın.