bugün

guzel bir teoman sarkısıdır:
yaprakların
döküldü önce
rengin soldu ardından
beni hiç
düşünmeden sarıldın
rüzgara gittin

yağmur da yaşatmaz seni
güneşde artık

mevsim sonbahar

gözlerinden anladım önce
sonra sözlerinden
hiç mi sevmedin
hiç mi
sevilmedin
timuçin özyürekli'ye ait bir şiir ;

yağmur dindi, rüzgâr esmiyor
mevsim sonbahar, aylardan eylül
sarı yüzün hüzünlü bir çağrı
koklasam: tenin nane kokmuyor

rüzgâr esmiyor, yağmur dindi
bu deniz bizim mavi denizimiz değil
telefonum çalmıyor, mektubun gelmiyor
günler akıp gidiyor, evler sessiz

"ayva sarı nar kırmızı sonbahar..."
hisarönü kahvesi: çiçek ve kilim
aramız uzak, bakışım dağları aşmıyor

rüzgâr esmiyor, yağmur dindi
fotoğrafın solgun, sis içinde kâlbim
bir şarkı mırıldansam sensiz olmuyor
dokunsam: anılar kırılıp dağılıyor

şimdi sadece korkunç sessizlik
duvarda boş bir çerçeve duruyor
istasyon'da bıraktım gölgemi.

ölüm kadar yakınsın bana
hayat kadar uzak, ah sonbahar...
(bkz: dört mevsim sonbahar)
(bkz: yagmur da yasatmaz seni gunes de artik)
teoman'in kisik sesle soyledigi sarki.
mevsimlerden birinin sarı,hüzünlü ve bol buhran ve depresyonlu olması durumu..*
melankolik bir şarkı.
loop'a alınmaması gerekenlerden.
yüzüme kar taneleri düşüyor usul usul ve her gün yürüdüğüm sokak melodik bir beyaz giyiyor, ellerim buza kesmiş, ellerim cebimde, yüzüm göğebakan, karla temizleniyorum.bir şarkı çalınıyor kulağımda, yalnızca ben duyuyorum, biliyorum. ama herkes duyuyor gibi geliyor işte karın yağdığını gören herkes. kar yağdıkça "mevsim sonbahar" diyor şarkı, "yapraklarım döküldü önce" diyor kadın. ağaçlara takılıyor gözüm dallarında kar çiçekleri oturmuş çıplak ağaçlar! "hiç mi sevmedin hiç mi sevilmedin" diyor şarkı ağaçlar dallarını daha bir yukarı kaldırıyor, imkansızlaşıyor salıncak kurmak. uzakta bir keman ağlıyor, yollarda sekiyor bir mızıka. "yağmur da yaşatmaz seni güneş de artık" diyor kadın ve ekliyor "mevsim sonbahar"...oysa kar yaşatır seni diye müdahale etmek istiyorum, susuyorum...mevsim kış...ama yapraklar dökülmeye devam ediyor hala. bazıları üşür mü diye aldırmadan sıkıca sarılıyor ağacın dallarına...düşerse yaprak ağaç farketmeyecek bile, dallarını eğip geri koymayacak onu yerine. ağaçlar eğilmez çünkü. yaprağın kaderi düşmek...ağacsa kadere meydan okurcasına ilkbaharda yeniden kuşanacak yeşil zırhını..."gözlerinden anladım önce" diyor şarkı, "sonra sözlerinden" diyor kadın...adımlarım yeri incitecek sanki, bulutların üzerinde yeryüzüne hasret bir yağmur damlası gibiyim, ayaklarım yalnızca dokunuyor yere...eğer sertçe basarsam biraz daha sert basarsam kırılacak yer...ağacın yaprakları dolanıyor ayaklarıma artık ona ait olmayan yaprakları...ben de onlardan biriymiş gibi savruluyorum ...kollarımı yukarıya kaldırıyor ve gökyüzüne kaldırıyorum...aldırmıyorum kışa...mevsim sonbahar...

10 temmuz 2008
metro grubunun soyledıgı sarkıdır.
metro ve teoman işbirliği ile zamanında söylenmiş olan bugün bir kısmının 3 nokta 1 içerisinde yer aldığı vazgeçilmiz şarkı. üzgünken daha tatlı oluyor. valla!
yağmura seni sırılsıklam edecek kadar aşıksan ve de tüm karanlığı yok eden biri çıktığında ona güneşim dediysen ardından.. Mevsim sonbahar..
kadife gibi sesiyle şarkıya hayran bırakan bayan vokal merak konusudur. şu sıralar en çok dinlediğim ve beğendim şarkıdır ayrıca. insanda aşık olma isteği doğurur.

büdüt: imla
yağmurun,sonbaharın geldiğini haber verircesine cama vurduğu şu ıslak bursa akşamına eşlik edebilecek dinlenesi metro şarkısı.
tam bu gecenin şarkısıdır.
yalnızlık şarkısı. loş ışıklı bir odada yalnızken dinleyince bu yalnızlıktan mutluluk yaratmayı becerebilen bir şarkıdır.
Yeni gelmiş bi yazardır.hoşgelmiştir.güzel şeyler paylaşması dileğiyle.
Yanlış zamanda gelmiş, burası kara kış.
Hoşbuldum.. Teşekkür ederim..
Kendisini sadece uludağda tanımadım. Çok sevdiğim iyi kalpli,sevecen bir yazardır.
Emir'in güzel şarkısı.

https://soundcloud.com/th...ay-original-version-20161
Tüylerimi diken diken eden ve özellikle ekim ya da kasım ayında yapraklar dökülürken soğuk rüzgar hafifçe yüzünüze çarparken dinlerseniz ve bir de maziniz varsa bu şarkıyla etkilenmemeniz mümkün değil.
emir'in değeri bilinmeyen şarkısıdır.
Bu şarkıyı unutmuştum lan ben gece gece birden aklıma geldi.

https://youtu.be/rKgfw_lEhWE