bugün

insana allah(c.c.) yi bile unutturabilen zehir tohumu.
bir amfetamin derivatı
(bkz: zehir)
(bkz: crystal meth) alindigindan itibaren etkisini nerdeyse 24 saat boyunca gosterir. 1 yil kullanimindan sonra, agzinizda dis namina ne varsa curutup tuzla buz eden, uzerinizde devamli bocek turu canlilarin gezindigini hissetmenize neden olup, cildinizden nefret etmenizi saglayan, adami zombiye ceviren allahin belasi bir kimyasal. fiziksel ve ruhsal bagimligin zirvesine cikaran bir amfetamin turevi.
abi bi kereden birsey olmaz diye baslayip ucu bucagi olmayan yolun siki bir yol arkadasidir. hele ki yasaminizda ki zor anlariniz da kullanilmamasi hayati onem tasir , lakin yaptiginiz hatayi cok uzun sure unutamazsiniz , eski siz olamazsiniz , donusursunuz.*
hemen bağımlılık yapan 12 saat etkisini yitirmeyen bir tür uyuşturucu madde.
speed, meth, kristal, cam, buz, tebeşir, viz adlarıyla da bilinir. tayland'da iş verenler çalışma potansiyelini yükseltmek için işçilerine met dağıtırlarmış ayrıca... kullanılması halinde oluşacak sonuçları görmek için;

http://2stopmeth.org/main.php?pg=gallery
yapay bir mani periodu yasatir bu hap/ot vs.
kendine guveni artirir. yeme uyku ihtiyacini azaltir. cinsel ilgi ve performansi artirir.
kose bucak kacilasi bisey.

hafizam beni yamultmuyorsa bir aralar oprah winfrey de kullanmisti bunu.
amfetaminin aşırı bağımlılık yapan ve oldukça yüksek zehirleyici
özelliği bulunan şeklidir. etkisi ne kadar kullanıldığına bağlı olarak
2-24 saat arasındadır.**
alındığından itibaren etkisi yaklaşık 12 saat sürer.*
Normal bir insan vücudunun salgılayabildiği dopamin miktarının yaklaşık altı kat fazlasını pompalar.Yani direk olarak beyinden etkilemeye başlar.Kalp atışları hızlanır.insanların kendilerini hiç hissetmedikleri kadar güçlü, deli cesareti denebilecek derecede cesaretli ve güzel hissetmelerine yol açar.Açlık hissi ve su ihtiyacı uyandırmaz.methamphetamine kullanıcıları, etki süresi içerisinde yorgunluk hissetmezler ve iki gün boyunca aralıksız çalışabilir.Herhangi bir spor dalında üstün başarı gösterebilirler.Normalde, fazla dopaminin şizofreniye, azının da parkinsona sebep olduğunu biliyoruz.ilacın etkisiyle artan dopamin miktarı da kişinin sanrılar görmesine sebep olur.olmayan sesler duyar, olmayan insanlar görürler.
Hapın etkisiyle hissettikleri müthiş mutluluğu ve öz güven duygusunu tekrar yaşayabilmek için hap almaya devam ederler.Bu isteklerini durduramazlar.Ancak bir süre sonra aşırı dopamin salgılandığından beyin nöronlarını kapatır, dopamin üretimini kesin olarak durdurur ve o müthiş etkiler hissedilemez.Hissedebilmek için daha fazla methamphetamine almaya ihtiyaç duyarlar.Ancak bu hiç bir işe yaramaz.Bu noktadan sonra da ciddi derecede bağımlılık, harcanmış koca bir hayat, tanınmayacak bir görüntü ve bazen de ölümdür insanın eline kalan.Çünkü methamphetamine kullanıcıları, etki süresi içinde derilerinin üzerinde böcekler gezdiğini zannederler, ve o böcekleri çıkartmak için vücutlarını oyarlar.Oydukça böceklerin daha da içeriye kaçtığını sanıp daha çok oyarlar.Bunun sonucu olarak vücutlarının her yerinde yara izleri vardır.Ciddi kilo kayıpları yaşanır.Çok kısa bir sürede ciddi anlamda yaşlanırlar.methamphetamine dişler için gerekli olan salgıyı durdurduğundan, dişlerde ciddi anlamda bakteri üretimi olur.genelde diş fıralamadıklarından da, bakteriler diş minelerini yer ve dişlerini kaybederler.Dişlerini fırçalamazlar çünkü ellerindeki bütün parayı bu zehire akıtırlar. Bu zehirin 100 gramının yaklaşık 300 dolar civarı olduğu söyleniyor.
Bazı ağrı kesicilerden de bu zehir elde edilebiliyor.Bunun için gizli methamphetamine üretim laboratuvarları vardır.methamphetamine Japonlar tarafından keşfedilmiştir ve 2.dünya savaşında ortaya çıkmıştır.Günümüzde ise başta america, meksika, tayvan olmak üzere bir çok coğrafyayı sarmıştır.Çünkü daha kolay ulaşılabilen, daha ucuz, daha etkilidir.
kristal halde de bulunurmuş. hava ile temas ettiğinde ortamda bulunan herkesi etkilermiş.
amfetaminden sentezlenerek elde edilen son derece etkili bir uyarıcı.

en önemli etkileri uykusuzluk ve iştahsızlık olan bu uyarıcı kullanan kişiye inanılmaz bir enerji ve cesaret verir. bu özelliklerinden dolayı da 2. dünya savaşında özellikle nazi ordularınca yaygın bir şekilde kullanılmıştır. hatta hitler'in de özellikle son yıllarında yoğun bir şekilde metamfetamin kullandığı öne sürülmektedir.

genelde toz veya küçük kristal parçaları şeklinde piyasaya sürülen bu uyarıcı etkisini çok hızlı gösterir ve etkileri neredeyese bir gün boyunca sürer. çok kolay bağımlılık yapar. uzun süreli kullanımı bir çok fiziklsel ve ruhsal hastalığa neden olur. özellikle kısa bir süre içinde kullanıcıyı fiziksel olarak ciddi anlamda yıpratır.
(bkz: ice ice baby)
bağımlı olunduğunda sonuçları felaket olan uyuşturucu. gençleri uyarmak için ilginç sloganlarla bir reklam kampanyası başlatılmıştır.

--spoiler--
"Bir arkadaşı ölüme terketmek normal değildir. Ama metamfetamin kullanırken normaldir"

"15 papele seks yapmak normal değildir. Ama metamfetamin kullanırken normaldir"

"içerideki böcekleri çıkarmak için derinizi deşmek normal değildir. Ama metamfetamin kullanırken normaldir"

"Para için yaşlı bir adamı dövmek normal değildir. Ama metamfetamin kullanırken normaldir"
--spoiler--

http://www.milliyet.com.t...galeriid=3857#galeriStart
amfetamin grubundan olup ritalin`in içinde de bulunmaktadır. Türkiye'de henüz fazla yaygınlaşmamış bir uyuşturucudur. kullanan kişiyi inanılmaz zayıflattığı gibi, dişleri de döker, vücutta yaralar çıkartır. bunlar gibi, hem fiziksel hem de psikolojik olarak bir sürü olumsuz etkisi bulunmaktadır.
requiem for a dream isimli film de, genç çocuğun annesinin kullandığı hap.
üstüne belgeseller çekilmiş uyuşturucudur ve bir çok gencin baş belasıdır . etkisi en uzun süren uyuşturuculardan biridir ve elde edilmesi kolaydır. amerikan araştırma şirketlerinin açıklamalarına göre güney amerikanın yüzde 60 ı ve afrikanında yüzde 30 u bu uyuşturucuyu kullanıyorlarmış. insanlar bunu temin edebilmek için çok rahat birini öldürebilirler, soyabilirler yahut gasp edebilirler.
amerika'da hızla yayılan toplumsal tehdit. yakında küresel bir tehdit olacak gibi görünüyor. amerika'da bunun üretimini ve satışını engellemek için çok ciddi çaba sarfediliyor ve hatta özel bir polis birimi var 'met' üretimini engellemek için. çünkü bu maddenin üretimi müthiş bir hızla artıyor, ayrıca insanı çökertiyor ve perişan ediyor.

üretimi sırasında patlama ihtimali yüksektir. patladığında etrafa sıçrar ve üreten kişi ve yakınındakileri kızartarak öldürür.
(bkz: mematiyefatihaamin)
çağrıştı birden.
national geographic tarafından araştırılması yapılan dünyanın en tehlikeli uyuşturucusu. her şekilde kullanılabiliritesi olmakla birlikte belgeselde geçen cümle çok çarpıcı; ''kakaolu kurabiye yapabiliyorsanız metanfetaminde yapabilirsiniz...''
(bkz: fly me to the moon)
dünyanin en berbat uyusturucusu.

1 grami 25 dolar, her yoldan alinmasi mümkün (agiz,burun,damar).

12 saat aktif.

cok kolay evde kendiniz yapabiliyorsunuz. pasta yapmayi beceren biri, metamfetamini de yapabilir.

dünyada 26 milyon insan en az bir kez denedi.
bu maddeyle hayatta yapamayacağınız bir çok şeyi yapabilirsiniz.

örnekler,

-40 derecede saatlerce koşabilirsiniz.
ardı ardına 3 maç yapabilirsiniz.
silahsız banka soyabilirsiniz.
müezzini şerefeden aşağı atıp ezanı siz okuyabilirsiniz.
adana'da bir kahvehaneye girip, "alayınızın mına koyim" diyebilirsiniz.
akp binasına sıçabilirsiniz.

ve daha niceleri.
(bkz: methedrine)
fakir kokainidir, fakat bünyede hissettirdikleriyle kokaini 4'e katlar. new jersey'de 10 gramı 290 dolar. her yerden alabilirsiniz, ağızdan, burundan, damardan, götten, böbrekten. bunu kullandığınız zaman kendinizi süpermen sanırsınız. bu bok çek cumhuriyeti ve slovakya'da yok satıyor resmen. zaten 2005 yılında küresel anlamda 278 ton üretildi bundan. bunların sadece 17 tonu ele geçirildi. geri kalanı sokaklarda. avrupalı piç üreticiler sikimin çanak anteni gibi mal pişirdikleri için saflık derecesi % 30 ile 55 arasında değişiyor. ama amerikalı ustalar neredeyse % 83'lük saf mal üretiyorlar. doğu yakasında batı yakasına oranla gram başına ortalama 10 dolarlık bir artışla satılıyor.
rabbim bunu satanların yüzünü öteki tarafta güldürmesin.
en taş kafa kokainmanların bile "aman aabi!" dedikleri boktan uyuşturucu.

sağlığa bundan daha zararlısı yok gibi. üstüne üstlük sıradan uyuşturucu ve uyarıcıların kafası 15 dakika ile 2 saât arasında değişirken bu zıkkımınki 12 saât bile sürebiliyor.

amerika'da bir ev partisinde bunu ilk kez deneyen bir çift tripten çıkamayıp saâtler sonra araçlarında soğuktan donmuş olarak bulundular. "bulundular" diyorum çünkü görüntüler youtube da bile var. izledim yani.

türkiye'de bir dönem piyasayı kasıp kavurmuş ancak üst üste gelen ölümler nedeniyle kullanımı oldukça azalmıştır.

sıradan birinin evinde yapabileceği kadar kolay üretilir. yalnız özen gösterilmezse meth lab'in patlama olasılığı yüksektir. çok ucuz olmasıysa ayrı bir şerefsizliktir.
6 ile 12 saat arası nirvana kafası vardır, modern dünyanın; ucuzlamış, basitleşmiş, tehlkeli, hızlı, enerjik, çılgın ve tanrı türevi hissettiren uyuşturucu maddesidir. Kristal meth, crack kokain, korex ve jamaican gold extreme sabun gibi çeşit çeşit, arka bahçeniz de yetiştirebileceğiniz bir "DiKENLi GÜL" dür.
(bkz: kristal)
http://galeri.uludagsozlu...om/r/metamfetamin-282682/
dünyanın en zararlı, en geri dönüşü olmayan uyuşturucusu. insanı diri diri çürütür, dişleri ve kemikleri eritir, etleriniz eriyerek açılmaya başlar; tüm bunlara rağmen de geri dönüşü mucizelere kalan bir bağımlılık yaratır. kesinlikle uzak durulması gerekir. uzak durulması gerektiğini sadece ben, yani sadece bir esrarsever değil; eroinman tayfa bile şiddetle dile getiriyor.
hakkında girilen entryleri okurken merak uyandırmıs maddedir. Yok lan kullanmıycam ilgincime gitti.
en tehlikeli uyuşturuculardan birisidir. düzenli kullanımda ölüm riski çok fazladır fakat bazı fotoğraflardaki gibi 2-3 yıl içerisinde o denli yüzde değişiklikler olmaz. * *
yeteri kadar alınırsa rüyaya daldırabilecek bir madde.
bir insan nasıl olur da bu hale düşer? sorusunun cevabı. deli gibi olmuş kadın.
http://www.liveleak.com/view?i=7ea_1307996665
(bkz: meth)
öldürmez. öldürse gene iyi.

vücudu yavaş yavaş çürütür, dişleri döker, deride kalıcı yara izleri açar, akıl sağlığını kaybettirir üstüne çok güçlü bir bağımlılık yapar. ölmekten beter eder insanı.

gidin yeşil çayınızı* için. bulaşmayın bunlara.
breakin bad i izlememle beraber duyduğum uyuşturucu.
avrupa ve amerika da oldukca yaygın bir uyuşturucu, fakirin kokaini diyorlar. geçenlerde bir baskında türkiye de de yüklü miktarda buldular.
narkotik biriminde görevli arkadaşımın demesine göre tıpkı lsd gibi bununda türkiyede tüketimi neredeyse yok gibidir.

aman olmasın da zaten.!!!
insana tanrıyı unutturabilen ama aşkı unutturamayan zehir.
hakkında girilen etryleri okurken eroine başlamaya kadar verdim. öyle de nalet bir şey.
0900 lü ' alo metamfetamin bırakma hattı ' nı arayın. Kapınıza bıraksınlar.
dünya üzerindeki en güçlü uyarıcı madde olarak kabul edilmektedir.

şizofreni ve paranoyayı tetikler.
Dünyadaki en güçlü uyarıcı madde, yüksek bağımlılık gücüne sahip bir zehir. Uyuşturucuların içinde en berbatıdır, türkiyede pek görülmez ama dünyada uvuz ve yaygındır. Etkileri 12 saate kadar görülebilir. ilk bir kaç kullanımda kendinizi mükemmel hissedersiniz. Hiçbir şeyden korkmaz, asla yorulmaz, asla üzülmez gibi, acıkmayacak susamayacak gibi. Çok güzel hissedersiniz, tam bir özgüven patlaması yaşarsınız. Asla cesaret edemeyeceğiniz şeyleri yapmaya cesaret edebilirsiniz. Damardan ağızdan veya başka herhangi bir yoldan alınabilir. Ancak tek kullanımda bile bağımlılık yapan bu madde, daha sonraki kullanımlarda ve etkisi geçtiğinde etkilerinin tam tersini yaşatır. Kullanım üresi uzadıkça dişler ve kemikler çürür, erir, ağzıda diş namına bir şey kalmaz. Derinizin üstinde böceklerin yürüdüğünü hissedersiniz. Parmaklarınızla etinizi deşecek kadar nefret edersiniz teninizden, o böceklerden. Kullanıcılarının vücutlarında derin ve kalıcı yara izleri bulunur. Aşırı kilo kaybına sebebiyet verir. Ölmekten beter eder.
"breaking bad" izlerken kesinlikle içmeyi isteyeceğiniz malzeme. Kısaca "Meth".
breaking bad izleyenlerin tanıştığı, insanı uçuran zehir. walterin elinde yüzde 99.1 gibi yüksek oranda saflıkta üretilir bu meret sağlam uçurur.bir kimyagerin isterse ne kadar tehlikeli olacağının açık göstergesi..

izleyin izlettirin..millet kimyanin haş iki o dan ibaret olmadığını görsün...
eroinden bile daha berbat japon bilim adamının buldugu avrupada amerikada çok yaygın olan cristal med olarak adlandırılan zamanında adolf hitlerin ss subaylarınında kullanıldıgı söylenen damardan burundan ağızdan alınan vucudu dinç tutan fakir eroini de denilen zehirin allahıdır derinin altında böcek geziniyormuş gibi hissediliyormus diş diye bir sey bırakmıyor

en iyi özetlenebilecek resmi.

http://www.addictionsearc...treatment_update_2011.png
evde bulunan malzemelerle en kolay üretilen uyuşturucu olduğundan mütevellit en tehlikelisidir.
bunu bilip de deneyen her 5 bağımlıdan 4 andaval çalışma alanını havaya uçurur. nihayetinde benzin ısıtıyorsun, boru değil.

meth kullanan insanlar diğer bağımlılara göre %80 daha net farkedilir. nitekim meth denen illet vücutta ne kadar yağ varsa hunharca çözüp yok eder. yanaklar boşalmış, dişler çürümüş, diş etleri erimiştir bu insanların. walking deadde figüran zombi olabilcek düzeyde korkutuculardır artık.

son olarak her 5 bağımlıdan 3'ü maksimum 10 yıl, minimum 2 yıl içinde ölmektedir.
rehabilitasyonla bırakma ihtimali %2'dir.
kendi kendine bırakmaya çalışan kişi, dünyanın en iradeli insanı bile olsa ağrı ve sancıdan dolayı başaramaz. ne zaman bünyeye uyuşturucu madde alınır, o zaman acıları son bulur.

unutulan edit: bir de bunun yan etkisi olarak derilerinin altında dolaşan böcekler olduğunu sanıp kaşıya kaşıya parçalarlar. ellerinin yüzlerinin yara bere içinde olmasının sebebi budur.
bir bağımlı bununla ilgili olarak "derinizin altında böcekler dolaştığını hissetmiyorsunuz, bunu biliyorsunuz. o durumda elinizin altında kesici bir alet olsa açıp içini deşersiniz, ta ki böcekleri yakalayana kadar." demiştir.
breaking bad'in öğretilerinden. diziyi izledikten sonra tarifi alıp ben daha iyi pişiririm yaparım diyen anneler çıkacaktır. kendileri dışardaki pizzalardan daha iyilerini pişirebileceklerini, vitrinde grdüğünüz kazağın daha iyisini öreceklerini falan da iddia ederler. itibar etmeyiniz.
walter white iyi yapar bunu.
dünyasına breaking bad ile girdiğim uyuşturucudur. en safı walter white'ın elinden çıkmıştır.

(bkz: blue meth)