bugün

Bir devlet büyüğünün,bir sorumlunun belirli bir olay veya durum dolayısıyla ilgililere gönderdiği bildiri.
Yazı veya sözle verilen,gönderilen bilgi,bildirme yazısı,ileti.
Yazı veya sözle anlatılması amaçlanan duygu,düşünce.
gsm operatörlerinin milletin parasını iç etmek için buldukları yöntemlerden biri...*
(bkz: 1 yeni mesaj alındı) (bkz: 1 mesaj alındı)
kilink grubunun tasvir dolu güzel şarkısı.
özdemir asaf şiiri.

ölebilirim genç yaşımda,
en güzel şiirlerimi söylemeden götürebilirim.
şimdi kavakyelleri esiyorken başımda,
sevgilim,
seni bir akşam-üstü düşündürebilirim.
(bkz: kısa mesaj)
kaynaktan alıcıya yöneltilen iletişim öğesi.
Bir yaşantıya ait duygu ve düşüncenin kodlanarak sözlü, sözsüz veya yazılı bir anlatımla alıcı kişiye ulaşmasını sağlayan sembollere mesaj denir. Mesaj, bir vericiden çıkan duygu ve düşüncelerin, alıcının duyu organlarınca algılanmasına yöneliktir. Mesaj, alıcıya ait ne kadar çok duyu organına ulaşırsa, anlatım o ölçüde olur. Bu sebeple, görme, işitme, dokunma ve hatta koku ile ilgili faktörlerin iletişimde yer alması mesajı güçlendirir. Böylece mesajı alacak kişideki bütün alıcılara ulaşma ve onları besleme imkanı oluşur. Grafik anlatım, yazıda kullanılan; sözlü anlatım, konuşmada kullanılan sembollerle; sözsüz anlatım da bedenimizle oluşturduğumuz işaretlerle ifade edilir. Beden dilimiz, jestler, mimikler, oturuş, duruş gibi çeşitli tavırlarla kendini ortaya koyar. insanlar arası iletişimde bireyin durumuna ilişkin değerlendirmelerini taşıyan bu aracılara sözsüz mesajlar denir. Sözsüz mesajlarla taşınan bu anlatım biçimine de sözsüz iletişim denir.

alıntıdır:http://www.sitetky.com/frameset/iky/ikymain04.html
(bkz: msj)
nazımlar, iskender^ler havada uçar da hala gelmişsin sms^e.. diye tanımı yapılan aktivite.. kültürel, sosyal.. sosyokültürel..
Vadiye vah$i veda, kızgın sularla iniyor
sünger kayalıkların uğultusuna
e$lik ediyor ırksız güne$

Tela$lı temasların temsili, kanyonda
boynuzlu dağ çıtırtılarına doğru
koro halinde yakla$ıyor i$te

tabiat, tek gözlü cin gibi ayakucumda

küçük iskender..
(bkz: yazarlardan mesaj beklemek).
ilk önce kanal 24 ün tematik film kuşağı için kullandığı, sonrasında sinpaş bosphorus city reklamında da dinlediğimiz, melih kibar ın şahane eseri.
ileti. yazı veya sözle verilen, gönderilen bilgilerdir...
mesaj geldi güldüm
Turkcell' denmiş üzüldüm
aklına gelmedim işte
ah bu gece de
bu gece de..
telefon çaldı güldüm
ptt' ymiş üzüldüm
aklına gelmedim işte
ah bu gece de...
kapı çaldı güldüm
kapıcıymış üzüldüm
aklına gelmedim işte
ah bu gece de
bu gece de..
oy oy oy oy
oy oy oyy.
sözlerine sahip kilink şarkısıdır. * *
genellikle telefonlarda olur. alo, evet gibi hitap şekilleriyle başlar.
Türkçesi ileti olan yabancı kökenli sözcük.
melih kibar'ın muazzam eseri.
cep telefonlarıyla da atılabilen guzel bişeydir.
cep telefonlarının ilk cıktıgı zamanlar 1. sınıf ogrenciydim. coca cola da işe baslamısım aynı zamanda, ilk maasımın tamamını cep telefonuna yatırıyorum. mavi kapak nokia 5110 81 milyon (sarı kapak cok populer). romantik olabilecek kadar genc abaza olamayacak kadar cekingen oldugum donemler. nasıl olmussa kız arkadasımız olmus asık olabilmek icin kendimi kasıyorum. telefonla attıgım ilk mesaj kız arkadasımaydı. cok iyi hatırlıyorum cunku mesaj oyle "nbr cnm aksam napıyosun" falan degil. yazmadan once sabaha kadar oturdum. ne yazayım diye düsünürken bir paket sigara bitirdim. sonunda tamamdı.
baslıgı vardı mesajın "mesaj" diye.

ben bir sarkıya filtre takıyorum
askların uzununu
hayatların kısasısını seviyorum
birde seni seviyorum
en güzel yerinden öpüyorum.
sonra bir sen geliyor aklıma
bir ben geliyor
en cok da sen geliyor
bir sigara yakıyorum basım donuyor
sen'den biliyorum.

ceptelefonuyla attıgım ilk mesaj budur.
dinlenesi bir melih kibar klasiği.
telefonuma gelmesiyle, an itibariyle beni heyecanlandırandır. özellikle gelen mesajı sanki sen göndermişsin gibi okudum ama en sonraki ' ben ezgi ' cümlesi, bi an gülen suratımı düşürmeye yetti. sonra gelip dürek buraya yazmamı sağladı, rahatlamak için mi bilmiyorum ama sesimi duy diye belkide. ayrıca ben hala de da ekinin yazımında hata yapıyorum...

http://fizy.com/tr#s/1r5dqe

sen ağlarsan,
ben ağlarım.
sen susarsan,
ben susarım.
kalbini alır,
alır zaman.
sen gidersen,
ben kalırım .
genelde msj şeklinde kısaltılır.

telefonlardaki yazılı haberleşme aracıdır.
başrollerini çetin tekindor ve nejat işler'in paylaştığı, ahmet ümit'in aynı adlı kitabından televizyon dizisine uyarlanan 2004 yapımı şeytan ayrıntıda gizlidir adlı dizinin, rahmetli melih kibar'ın imzasını ve oya küçümen'in back vokalini taşıyan zamanının çok ötesinde enstrümantal soundtrack müziği.

http://fizy.com/#s/19p6bh
kendileri mesaj veriyor bizlere, dinleyiniz efendim.

http://www.youtube.com/watch?v=EroJ4AILO6o
oryantalizmi damarlarda hissettiren bir melih kibar şaheseri.