bugün

entry'ler (149)

kamil koç

normal şartlarda 4 saatte gidebileceğiniz bir yere 7.5 saatte götüren firmadır. istanbul - eskişehir yolunu 7.5 saatte bitiren ben, buna sebep olan kamil koç'un internet sitesinde şikayet bölümü aramış, muhtemelen sinirden bulamamış ve soluğu burda almışımdır. aman ben ettim siz etmeyin dostlar. ismail ayaz'la gidin, buzlu'yla gidin hadi dilim varmıyor da metro'yla gidin fakat kamille gitmeyin.

melih bilir

beyazıt'ın gülü, baldudaklısı, ufacık turşucuk, ince narin sakallarıyla gönlümüzü fetheden küçük aptaldır.

27 aralık 2012 galatasaray üniversitesi nde arbede

haberlerde '' bir öğrenci güvenlik görevlisinin boğazını sıktı '' diye anlatılan hadisedir. he sen tüm bu olaydan yalnızca bunu çekip alıyorsun ve kendine utanmadan haberci diyorsun öyle mi. öğrencilere yapılanları göstermeyip bir kişinin davranışını tüm gruba mal ediyorsun. sonra benim güzel halkım öğrencilere düşman kesiliyor ve tüm bu olayların çıkış noktasını, gelişim aşamasını unutup * '' ulen tüm bu öğrencileri atacan okuldan bak bir şey oluyor mu bunların niyetleri zaten okumak olaydı ooo '' desin he. yok öyle paşam. uğraşsanız da sökmeyecek.

kitap çalmak

istemsizce gerçekleştirdiğim hadisedir. esasında yalnızca ödünç almıştım hatta son günü gelmeden hepsini bitirmek için çaba sarf ediyordum fakat işler öyle gitmedi: üye olduğum bir kütüphane vardı. arkadaşımla beraber gitmiştik ve onun üyeliği olmadığından istediği kitabı benim adıma almıştık. kitap hala ondayken bir şey oldu ve aramız bozuldu, bir daha görüşmemeye karar verdik. ve ben sonrasında o insana ''ya benim bir kitap vardı onu ver günü geçiyor'' dersem görüşmek istiyor gibi algılanacağımdan ve hatta görüşeceğimizden öyle bir mesaj atmadım. neticede kitap bende kaldı. utanıyorum da şimdi bendekileri geri vermeye.

ilk görüşte aşık olmak

düne kadar inanmadığım duygudur. varmış ya böyle bir şey. hani filmde dediği gibi; '' sonra bir sabah seni gördüm, sonra bir sabah daha gördüm, sonra hep seni gördüm. '' keşke görmeseydim. şimdi herkesi sana benzetmeye başlayacağım. kimseye de diyemeyeceğim. anca böyle buraya yazabilirim kimse tanımıyor nasılsa. ben yine de okuyanlara uyarımı yapayım. güzel insanlar, arkadaşlar; böyle bir şeyin olacağını hissettiğiniz anda arkanızı dönün ve gidin. ciddiyim.
ekleme: tam anlatamamışım sanırım. görüşten kasıt adamın yüzünü görüp gitmek değil. ilk defa görüp konuşmak vakit geçirmek manasında. görür görmez dank olmadı yani. bak yine aklıma geldi bıyıklarını yidiğim.

sınavsız ikinci üniversite

artık istanbul üniversitesi tarafından da sunulan eğitim fırsatıdır. fakat harç ödemesi kısmını hala anlamamışımdır.

otobüste yaşlılardan yer istemek

söz konusu yaşlı mağazalarda, pazarlarda indirim görünce romatizmalarını unutup aslan kesilen ve insanları saygı denen kavramı gözardı edip iten bir kişiyse gayet yapılabilir şeydir yer istemek. zira siz sabahın köründe kalkmış ebesinin nikahı kadar yol gitmişsinizdir, üstelik bir saatlik ders için, o ise dudağında ruju, ellerinde poşetlerle bir güzel kurulup yan komşu nejla' nın dedikodusunu yapıyorsa adamın sinirine dokunur arkadaş!

hrant dink i öldürenlerin hümanist kesilmesi

evet, itiraf ediyoruz bütün camia birleşip işledik hrant cinayetini. papazı da bizim gurbetçi gençler öldürdü hatta. ya bi siktirin gidin ya...

bjk ve trabzon taraftarının birbirini yalaması

kazananın tebrik edilmesine alışkın olmayan höthötlerin olayı kendilerince algılama biçimidir. ''adamlar güzel oynadı'' deyince de yalanmış oluyormuşsun vay arkadaş işe bak demek illa bok atmak gerek.

okulu bırakmak

şu sıralar kendimi ferrarisini satan bilge gibi hissetmeme sebep veren durum. kararın verilmesinden önceki uzun uzun düşünme safhalarını geçtiyseniz ve bunu çevrenizdekilere söyleyecek götü kendinizde bulduysanız tavsiye ederim. işin bundan sonrasını düşündün mü koç diyorum kendime; he düşündüm. neyse bakalım karala sil ile geçiyor hayat. ooğy dumanlı dağlar.

enver hoca

(bkz: dog day afternoon)

nefret edilen erkek modeli

kesinlikle dedikodu yapanların ön sıradan dahil olduğu sınıflamadır. gerçi bu nefret edilen kadın modelleri arasında da gösterilebilecek bir özellik ama, erkekte daha bir tiksindirici oluyor. benden söylemesi.

komik yer bildirimleri

hepsidir. hayır anlamıyorum arkadaş bu yer bildiriminin mantığı nedir. gittiysen git işte ne güzel gez toz. beni arayan şurada şıppadanak bulabilir gibi bir şeydir yani. te allaam ya.

dişi fenerbahçeliler

üç puanı alamadınız üzgün müsünüz sorusuna '' olsun yine de yendik '' diyen kişilerdir.

istanbul üniversitesi

kayıt kuyruğundayken '' yol yakınken dönsek mi lan '' diye düşündüren okuldur. bok gibi olan sistemi daha okula başlamadan sizi küfürbaz yapar. bankada ayrı okulda ayrı beklersiniz falan filan. pişmanız vesselam.

the sims social

yaşadığı teknik sorunlar sebebiyle insana saç baş yolduran ve işe gitmeyen sim mi olur lan dedirten oyundur. ama olmaz ki o eski püskü araba gelecek düdüt edecek sonra azim yapacaksın daha güzeline geçeceksin falan.

içki içmeye başlayacaklara tavsiyeler

içki içeceklere verilecek tavsiyelerdir. lütfen işi bir gösteri havasına çevirmeyin. ne o feysbuka fotoğraf koymalar falan. hayır komik oluyor yani. neyse.

bordomavi sözlük

yazar sayısı az olsa da çaba ve samimiyetten ödün vermeden bir şeyler yapmaya çalışan insanların bir arada bulunduğu oluşumdur. tabi ki yapılanlar yeterli değildir ancak zamanla çok daha fazla insana duyurulacak ve gelişmesini sürdürecektir diye düşünmekteyim. kötü tarafları bundan ibarettir. iyi tarafı ise diğer bir çok sözlükte olan hakaret, aşırı cinsellik burda yoktur.
ekleme: senun eksun benu hiç etkilemiy bilesun.

yaprak dökümü

trabzon' a tren vasıtasıyla gidebilecek kadar olağandışı güçleri olan karakterlerin yer aldığı diziydi. nihayet bitti.

sigarayı bıraktıktan sonra

ilk gördüğümde alttaki başlıkla beraber zannedip ' sigarayı bıraktıktan sonra otistik olan çocuğun atatürk sevgisi ' olarak okuduğum ve bana kısa süreli şaşkınlık yaşattıran başlık.