1. 1.
  akşam vakti
  ... infantes
 2. 2.
  tabi sadece villa yapmaz. özellikle ankara nın ümitköy, çayyolu gibi semtlerinde çok fazla apartman siteside vardır. bizim ev orada, oradan biliyorum. ayrıca bi de eskişehiryolu nda büyük bir binası vardır, mesaplaza derler namına...
  1 ... suzergecer
 3. 3.
  (bkz: mesa boogie)
  ... the art of shredding
 4. 4.
  ispanyolca'da masa demektir.
  3 ... kursunkalem
 5. 5.
  mesa mesken sanayii a.ş.

  1969da ankarada kurulan insaat sirketi. ozellikle toplu konut yapılarında turkiyenin oncu firmalarındandır. kendi projelendirip uyguladıgı yapıların yanısıra yuklenici olarak da ozellikle emlak bankası ve tokinin bircok toplu konut sitesinin yapımını ustlenmişlerdir. istanbulda bahcesehir, atakoy, halkalı konutları, capitol alısveris merkezi; ankarada da eryaman, koru sitesi, konutkent bilinen uygulamalarındandır. bunların dısında bu insaatlarda kullanılan baslıca malzemeleri de kendileri uretebilmektedirler. ankara ayasta, kalıp ve iskele fabrikası, dograma fabrikası ve prefabrik tesisleri bulunmaktadır. tunel kalıp sistemini turkiyeye getirerek toplu konut insaatlarının hızlanmasında onemli rol oynamıstır. bu sistemde beton belli kalıpların icinde dokulerek bir gunde bir kat cıkma imkanı vererek insaatı oldukca hızlandırmaktadır. onemli toplu konut projelerinin cogunda bu sistem kullanılmaktadır. bunun yanında, perde kalıp, kolon kalıp, bukulebilir kalıp, iskele sistemleri ile ozellikle apartman cephelerinde ve merdivenlerinde kullanılan prekast kalıp sistemlerini uretmektedirler. ayrıca insaatlarda kullanılan celik hasır ve ahsap dograma elemanları da uretilmektedir. sirket 3 farklı kalite standart sertifikasına sahiptir. yurtdısında libya cogunlukta olmak uzere rusya ve almanyada da uygulamaları mevcuttur.

  turizm ve hizmet sektorunde de calısmalar yapan sirket 2004te kurulan ankara sogutozundeki mesa hastanesiyle de saglık sektorune adım atmıstır.

  merkezi cayyolu koru sitesindeki mesa plaza binasıdır.
  1 ... kostebek
 6. 6.
  yatay yaplı alanlarda görülen üstü aşınmış düzlüklerdir.
  ... suicidal imbecile
 7. 7.
  (bkz: mensa)*
  ... quelle
 8. 8.
  Lav akıntılarının meydana getirdiği yayla.
  ... linka
 9. 9.
  çengelköyde yeni yaptıkları 2+1 evleri için, krize rağmen 400 bin dolar isteyecek kadar cesur bir inşaat firması.
  ... matsushita electronic
 10. 10.
  amerika birleşik devletleri'nin, Arizona eyaleti, maricopa idari bölgesinde bir yerleşim birimi.
  1 ... pipishik